InterviuNaujienosRenginiaiStraipsniai

"Repas Tavo Problemai" – kiek tai rimti sprendimai forumuose, kiek prikolas ir dar tūsas? [interviu]

r4Facebookas ir forumai – iš esmės tai tinklai skirti bendrauti. Bendravimas yra skirtis dalintis žiniomis ir spręsti problemas. Matot, koks algoritmas čia gaunasi? Nors neretai kažkaip taip jau yra, kad Facebookas = prastumti laiką, o problemos sprendimas = selfintis prie veidrodžio… Bet visgi tai jėga ir nesvarbu ar šiomis dienomis buvote Maximoje, ar boikotuojate.

Dar jėga, kad ten galima rasti įdomių dalykų, tokių kaip „Repas Tavo Problemai“, kuris forume repo posmu sprendžia įdomias problemas bei organizuoja repo tūsą. Išnykus PMP platformai, repo ir forumo žanrai atitolo vienas nuo kito, taigi toks sprendimas, kuris vėl apjungė šiuos kanalus – pasirodė tik dar labiau įdomus. Todėl  praktiškai nebebuvo kitos išeities, kaip tik pačio projekto organizatoriaus paklausti, kas tai yra, kaip ir kodėl?

Taigi, “Repas Tavo Problemai” – kaip vienu sakiniu pasakytum kas tai?

Repas tavo problemai – tai gėdos jausmo ir skrupulų neturintis žmogelis, kuriam baisiai patinka du dalykai: repas ir sėdėti forumuose!

Kaip ir kada gimė pirmasis Repas kažkieno problemai?

Tą gūdžią 2015 metų gruodžio 22-osios popietę pamenu kaip šiandien… Ilgas sėdėjimo prie kompiuterio ekrano maratonas bei mandarinų kvapu paskanintas šventinis oras buvo ta aplinka, kurioje iš kiaušinio išsirito dar mažas ir neapsiplunksnavęs, tačiau jau nemandagus ir įžūlus repas tavo problemai. Visiškai atsitiktinai vartydamas vieną interneto forumą užtikau man labai kvailai skambantį temos pavadinimą – „Bernas kandonų neturi“. Įsijungiau, o ten desperatiškai nusivylusi mergina guodėsi likimo draugėms apie tai, kaip pastarosios vaikinas pasiūlė šiai pasimylėti be apsaugos priemonių. Galbūt paveiktas fone grojančio hip-hop‘o, o gal nuo anksčiau minėto mandarinų kvapo aš tiesiog nusprendžiau, kad būtų smagu parašyti sprendimą jos situacijai eiliuotai. Visai kaip repo stiliaus kūriniuose! Tą ir padariau.

Susidariau nuomonę, kad ir kitus skatini tokiu būdu žvelgti į problemas?

r1Galbūt mano „problemų sprendimai“ yra labiau skirti tiesiog pramogai, tačiau kartais iš tiesų mėgstu parašyti rimtas eilutes, jei matau, jog daugelis žmonių mano kitaip, nei yra iš tiesų. Puikus pavyzdys tam būtų mano nesenai parašytas eilėraštukas apie prezervatyvus.  Kaip bebūtų – manau, kad visada svarbu objektyviai mąstyti, o jei informacijos neužtenka – pasiieškoti jos šiek tiek daugiau.

Kokia žmonių reakcija, kai į savo problemą gauna tokį atsakymą?

Reakcijų kartais pasitaiko, tačiau paprastai nebūna. Dažniausiai žmonės tiesiog ignoruoja šį interneto amžiaus trubadūrą keistai pasivadinusį „repastavoproblemai“. Visgi būna smagu, kai retais atvejais pašnekovas atsako į mano problemos „sprendimą“. Vieną kartą man grubiai atsakius į kažkokį pranešimą autorė liepė man nesusireikšminti. Matyt nepatiko davatkai, kad aš toks besarmatis.

r2Kaip pats atsirenki problemą, kuriai būtų verta skirti dėmesio?

Problemos paieškos yra sudėtingas ir painus procesas – visai, kaip deimantų paieškos, todėl dažnai į pagalbą pasitelkiu treninguotus jaunuolius skustomis galvomis, kurie gatvėje kartais Jūsų paklausia „Ar problemų turi??!“. Jeigu Jūs turite problemų – mano skustagalviai draugai jas skrupulingai užsirašo ir perduoda man.

Na, o jei kalbant rimtai – tinkamo turinio paieškos susideda iš kelių faktorių:

 1. Mūza. Aš turiu būti nusiteikęs kūrybai.
 2. Ilgas ir nuobodus forumų naršymas.
 3. Deimančiuko aptikimas!

Paprastai renkuosi problemas, kurios visai „nekvepia“ intelektu. Būtent tada geriausiai atsiskleidžia mano kūrybinės jėgos! O juk ir šiaip žymiai juokingiau galvoti šmaikštų atsakymą temai apie pimpalus, nei temai apie XIXa. tautodailę.

r3Ar yra problemų į kurias taip neatsakytum?

Tekstą rimuoti nėra man sunku,
Darydamas tai net neužtrunku,
Tad jei į problemą neatsakyčiau,
Tai tik dėl to, kad net nebandyčiau!

Paprastai tam tikras problemas atmetu ne dėl to, kad būtų sunku joms surimuoti tekstą, bet tik dėl to, kad jos paprasčiausiai nėra įdomios arba juokingos. Turinys, kurį sukuriu man turi sukelti juoką. Tik tokiu atveju leidžiu sau jį viešinti.

Ar klausai LT repo rašydamas atsakymus?

Ne, rašydamas savo eiles negaliu klausyti jokios muzikos arba kitaip blaškytis. Tuo metu paprastai mėgstu būti tyloje. Gan sunku suregzti gerą tekstą, kai aplink kas nors kalba arba groja muzika. Nepaisant to – kitu metu labai mėgstu lietuvišką repą.

Kaip manai kuris mūsų reperis galėtų būti geriausias problemų sprendėjas ir atsakytojas?

Klausau daugelio lietuviško repo atlikėjų, tačiau manau, kad geriausias problemų sprendėjas būtų grupė 3SUN-C. Daugelis jų kūrinių yra itin linksmi ir kalba apie realias problemas, tačiau iš juokingos perspektyvos („Ponas lizingas“, „Mum i cia gerai“).

Gal kada bandei ar planuoji gyvai repuoti? Galbūt dalyvauti organizuojamuose freestyle renginiuose?

Taip, esu bandęs repuoti, tiesa – ne viešai. Šiuo metu esu parašęs 15 repo kūrinių. Kas žino – gal ateityje juos įrašysiu profesionaliai. Tai yra gan nemaža svajonė, todėl tikiuosi kada nors ją įgyvendinti. Freestyle renginiuose nesu dalyvavęs. Kiekvieną savo parašytą žodį mėgstu gerai apgalvoti ir kartais tai šiek tiek užtrunka, todėl manau, kad ir freestyle kovos yra ne man.

 

Gegužės viduryje „Xatoj“ organizuoji dar ir repo tūsą. Spręsit problemas ar tūsinsit?

Taip, gegužės 20 dieną organizuoju didelį vakarėlį mano bendražygiams – repo mėgėjams! Kad ir kiek daug neišspręstų problemų būtų aplinkui – šį vakarą mes jas paliksime nuošaly ir tiesiog smagiai praleisime laiką kartu su puikiai žinomais atlikėjais. Visgi renginio svečių dar laukia staigmenos ir siurprizai!

Daugiau išspręstų problemų ieškokite ČIA –> https://www.facebook.com/RepasTavoProblemai/

O Gegužės 20 Kaune, Xatoj renkamės pažiūrėti, ką gyvai sugeba Domas, Omerta, Garazhe Nerūkoma, Mad Money, Sla, Faytas, Kigidi Karma ir kiti. Eventas –> https://www.facebook.com/events/991141954306330/

 

Žymos

Susiję

One Comment

 1. Nu ka as galiu pasakyt,
  rimuoti galim mes visi,
  tik vat klausimas tame,
  kas gi tavo galvoje,
  tokias lempas isrimuoji
  tipo tu i tema loji…
  puse teksto be minties…

  Pasakysiu tau problema
  ir sprendima tos pacios,
  nustok daryt tai ka darai,
  nes problema tai pas tave,
  Tavo rimas man keistokas,
  lyg intelekto pristokotas..

  Tavo rima as skaitau,
  toki vaizda susidarau –

  Kaip vaziuoja traukinukas,
  skrenda lektuviukas,
  traukynis netycia pakilo,
  lektuviuko pilotas uzmigo,
  bam chiachiachiam.

  Surimavau nesamone, tokia kaip tas veikejas, nieko cia nera isradingo, saudo zodzius kad tik rymuotusi, kaikur pasiseka tarpais, bet visumoj po 2-3 buteliu alaus visi taip ir dar geriau parymuotume :))
  0  0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close