AlbumaiNaujienosStraipsniai

Repeticijos baigėsi ir laikas perkelti viską į kitą lygį. „Straight from the past Vol. 3“ [SLJ & HDZ; 2015] apžvalga

IMG_1632-328x3002014-ųjų metų rugsėjį pasirodė pirmoji šios muzikinės trilogijos dalis. Jau 2015-ųjų metų gegužę vyrukai išleido antrąją dalį tuo pačiu prižadėdami, kad bus ir trečioji, nes darbai jau vyksta. Ir štai pačiame 2015-ųjų metų gale interneto platybes pasiekė ir žadėtoji trečioji, turbūt paskutinė šios trilogijos dalis.

Dar tada, kai pasirodė antra dalis, aš sakiau, kad būtų logiška, jeigu chebra nukreiptų savo kūrybinę energiją kiek kitokia kryptimi. Žinoma, nesakau, kad „Straight from the past…“ yra neįdomu. Tai įdomu ir man netgi labai patinka, bet jeigu tą pačią formulę vyrukai pritaikytų mūsų klasikinėms akapeloms, tikrai būtų ne ką prasčiau. Dar logiškiau būtų padirbėti ir su savo chebra, kad ir su Fist2Fist (sprendžiant iš MC battle ir jų darbų, kuriuos galima susirasti internete). Mano žodžiai nėra tušti – tą patį puikiai atlieka SLJ ir BEEP bendras albumas, sujudinęs ne vieną šių dienų TOP‘ą ir apie save labai konkrečiai pareiškęs Lietuvos Hip Hop‘o apdovanojimuose. Taigi, kas man pritaria?

Trečia dalis, kaip ir abi prieš tai sekusios, yra labai solidus ir kokybiškas būdas parodyti savo meilę 90-ųjų Hip Hop‘ui. Chebra atranda vis daugiau užmirštų arba dar niekur negirdėtų akapelų ir sutvarko joms muziką. Taip, kad skambėtų jiems. Kaip jau rašiau anksčiau, iš esmės jie pasinaudoja mūsų laikų techninėmis galimybėmis ir su visa pagarba viską sudėlioja iš naujo. Ir kuo toliau, tuo geriau jiems sekasi. Šį kartą galime išgirsti dar daugiau tikrų retenybių, primenančių senus gerus laikus – Ultra Rap laidas, YO MTW! Raps, Kablio tūsus, Zaraza kasetes, pirmuosius kompaktus iš Lenkijos… Išties geri buvo laikai.

SLJ & HDZ su šia dalim padirbėjo tikrai skaniai. Atrodo, ką dar galima išspausti iš to 90-ųjų boombapo, bet jie vis ką nors atranda, vis sugeba nustebinti. Tačiau… Repeticijos baigėsi ir laikas perkelti viską į kitą lygį. Reikia daryti tą patį, bet su mūsų Lietuvos MC. Tik pagalvokit, kaip tai kabintų… Ir kabina jau dabar. Kadangi, kaip jau minėjau metų bėgyje, abiejų vardai repo kultūroje mirga nuolatos, jų darbai turi paklausą. Ir turės.

Pagarba ir laukiu, kas bus toliau.

Visus SLJ ir HDZ darbus ir šį EP galite rasti –> https://soundcloud.com/slj-hdz 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close