NaujienosStraipsniai

Repo čestuškės, nes žmonėms trūksta linksmumo. 3SUN-C – “ Kas cia raJOne” [3sun; 2015] apžvalga

3sun c

 1. PAJEMI KOMPAKTA
 2. PADEDI KOMPAKTA
 3. NUSIPLAUNI RANKAS
 4. VEL PAJEMI KOMPAKTA
 5. DEDI I MAGE
 6. JEIGU NEGROJA – APVERTI (NE MAGE, O KOMPAKTA)
 7. DAR GROJA?

Groja, groja…

Tokią instrukciją randi ant šio albumo viršelio. Įvykdžiau beveik visus instrukcijos punktus (likusius galite paskaityti paveiksliuke). Tik dvyliktojo instrukcijos punkto neišbandžiau, bet gal dar pasitaikys proga… Netgi būnant blaivam jau po pirmosios perklausos man iškilo keletas klausimų. Kas per vieni tie 3SUN-C ir kaip visa tai suprasti?..

Klausiau pažįstamų, bandžiau atkapstyti daugiau informacijos apie grupę, na, ir šį bei tą išsiaiškinau.

3SUN-C susideda iš trijų saulės miesto atstovų – Tomo, Dovydo ir Edgaro. Nors klausant albumo ir atrodo, kad kažkas tiesiog nutarė iš HipHopo padaryti prikolą, toks nusistatymas yra klaidingas. Visi jie Šiaulių HipHop’e jau nuo 90-ųjų verda. Pasirodymas Ultimatume, numeris vienas GL tome už 2014-uosius metus, koncertai, gerbėjai. Taigi, tai toli gražu ne kažkokie pridurkai, nusprendę pasišaipyti iš HipHop’o. Tai labiau žmonės, kurie nutarė paįvairinti HipHop’o rimtumą tokia forma. Pasilinksmino patys, palinksmino ir kitus. Kaip apie jų kūrybą išsireiškė Šiaulių HipHop’o krikštatėvis Broo, „HipHop’očestūškės.

Jeigu Jūs manot, kad aš juos kritikuosiu arba girsiu ir dalinsiu aplodismentus, klystate.

Taip, tai tiesiog prikolas, prisotintas specifinio Saulės miesto slango, istorijų ir bajerių, kurie dažniausiai suprantami bus tik rajono „publikai“. Tačiau tai ir yra pagrindinė šio mini albumo mintis. Mūsų laikais kūryba tapo tokia rimta, vos ne pagal taisykles ir standartus. 3SUN-C primena, nuo ko viskas prasidėjo.

Žinoma, visas tas repavimas skamba juokingai – efektai, iškreipti balsai, išryškintas akcentas… Bet kai įsiklausai, tuomet supranti, jog chebra moka repuoti, jie žino, ką daro ir daro tai specialiai. Būtent šis faktas privertė mane dvejoti, kai pirmą kartą išgirdau jų kūrybą.

Jų muzika yra savitas cirkas. Viskas skamba banaliai, nesudėtingai, tačiau linksmai. Ir, vėlgi, jie padarė taip, kaip norėjo. Toks buvo jų tikslas.

Taigi, jeigu reiktų apibendrinti, tai yra tiesiog neblogai atliktas prikolas. Galbūt dalis jų nesupras ir nepriims, atsiminkit, mes ne iš jų rajono… Šis bei tas buvo adresuota ne mums. Bet kokiu atveju, tai smagus ir tikrai dėmesio vertas darbas. Panašiai savu laiku buvo ir su pirmuoju Kasteto įrašu arba legendine A Group ir jų „Kas tie jo“. Kas ten žino kaip 3SUN-C išnaudos tą susidomėjimą, kurį patys ir sukėlė, įdomu, kas bus toliau… Na o kol kas jie įrodė, kad žmonėms trūksta nerimtumo, linksmybių, prikolų, kad netgi rimtas problemas galima pristatyti va štai tokia forma. Albumas netaps klasika, tai nėra stiliaus etalonas ar pasididžiavimo objektas… bet man gal patiko… Aš klausydamas tikrai smagiai praleidau laiką (ypač po super rimtų dvigubų ir trigubų gigantų).

Skanaus.

Žymos

Susiję

6 komentavo

 1. Kiek supratom, tai labai limituotas reikalas, bet gali parašyt jiems į FB ir gal dar turės CD
  0  0
 2. Tik tas, kas pats kuria muzika, tik tas ir turi teisę kritikuoti tuos, kurie kuria muziką… Jei esi virėjas, tai ir būk savo rogėse, kepk, virk ir valgyk, juk tai irgi kūrybinis darbas, ar nea MIRON?

  tik tiek, kad po paskutinės vakarienės iš tavo kūrybos nieko nebelieka…

  o ryte pasimato ir rezultatai MIRONO kūrybos, cha cha cha 😀
  0  0
 3. Jei nesi psichologe, nesi vertinusi ka zmogus gali labiau, o ka maziau, jei jo straipsnius publikuoja ir dalinasi patys atlikejai, tai jau kazka manyciau reiskia.. O su tavo heiteres komentaru, galiu patart eit kept blynu ir neapsimest, kad jie paciai skanus.

  Ar tu tik nevykus heitere, o ne maisto ruoseja? Taigi vienam dalyke gali sektis pagal tave… Bet ir vel sau papriestarausiu, heitere tik pradedancioji, labiau izvelgiu pavydo, nei esme turincio komentaro.Tai tikiuos virtuvej geriau tau sekasi.
  0  0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close