NaujienosRenginiai

Repo scena + Ką verta žinoti vykstantiems į festivalį „Granatos Live 2019“?

Jau šį savaitgalį įprastą Lietuvos liaudies buities muziejaus ramybę pakeis tūkstančių žmonių šurmulys, ryškiausių šiandieninių užsienio bei Lietuvos atlikėjų ir grupių pasirodymai bei aibė kitų veiklų ir pramogų. Rugpjūčio 1-4 d.  čia jau septintą kartą vyks didžiausias Lietuvoje muzikos festivalis „Granatos Live“. Susiruošusiems į festivalį, „Granatos Live“ organizatoriai pataria, kaip sklandžiai mėgautis renginiu ir unikalia muziejaus aplinka.

Pradėkime nuo Repo scenos. Granatos tradiciškai turi vieną didžiausių scenų pasirodyti repo atlikėjams, tik šį kartą beveik visa ji skirta naujosios repo bangos atstovams. Na, o visą playlistą lengvai rasite nuorodoje – https://granatos.live/line-up/ . Kaip matote startuos scena jau saulei besileidžiant, tačiau su Despotinais ar Micro One panašu, kad bus proga ją ir pasitikti. Taigi Willie Valo dainos žodžiais – daug tokių kaip mes nemiega.

Taip pat repo megėjams tikrai verta patikrinti ir Red Bull sceną, kurioje gausi repo DJ komanda. Bei aišku Sindikatas nuotaikos niekada festivalyje dar nepagadino. Tad naujo ir seno skambesio, šokių aikštelėje tikrai bus pakankamai daug.

Žvelgiant į repo scenos playlistą iškart galvoje suskamba Willie Valo dainos eilutė: “Daug tokių, kaip mes nemiega” ir visi naktinėtojai tikrai galės Granatose festivaliauti ilgai ir iki soties, kartu su repu.

Atvykimas. Automobiliu, autobusu ar traukiniu – pirmąjį rugpjūčio savaitgalį visi keliai ves į Rumšiškes. Jei pasirinksite vykti traukiniu, artimiausia festivaliui geležinkelio stotis – Pravieniškės. Tačiau geriausia kelionės traukiniu dalis yra tai, jog rugpjūčio 2–4 d. pasirinkusiems maršrutą iki Pravieniškių stoties ir pateikusiems festivalio bilietą ar apyrankę „Lietuvos geležinkeliai“ suteiks 50 proc. nuolaidą kelionės bilietams. Artimiausia festivaliui tarpmiestinio autobuso stotelė – Rumšiškės (viadukas), tačiau vilniečiai, kauniečiai ir klaipėdiečiai į „Granatos Live“ gali atvykti ir specialiais autobusais, kurie atveš tiesiai iki festivalio vartų. Jei vis tik nuspręsite į Lietuvos liaudies buities muziejų vykti savo automobiliu – būkite draugiški, nevažiuokite tuščiomis ir priimkite kitus festivaliautojus – drauge bus smagiau, o ir gamta jums padėkos. Automobilius galėsite palikti specialiose aikštelėse, o nuo pagrindinių festivalio vartų iki festivalio centro kursuos nemokami autobusai.

Bilietai. „Skūpas moka du kartus“ sako lietuvių liaudies patarlė. O festivalio „Granatos Live“ organizatoriai sako:  „Kasmet pasitaiko atvejų, kuomet žmonės, įsigiję bilietus juodojoje rinkoje, yra priversti rinktis – ar pasiėmę palapines ir netikėtai sugedusią nuotaiką keliauti atgal namo, ar pirkti naują tikrą bilietą. Tad norime visiems priminti, jog garantuotas tuo, kad festivalio vartai neužsitrenks tau prieš nosį, būsi tik tuo atveju, jei bilietą pirksi iš oficialaus bilietų platintojo“. Į festivalį „Granatos Live“ drąsiai galite keliauti ir su vaikais – įėjimas vaikams iki 10 metų nemokamas. Tiesa, nepilnamečiai festivalyje gali dalyvauti tik lydimi pilnamečių, kurie jais atsakingai pasirūpins viso renginio metu.

Muziejus. Tradiciškai, festivalio metu jo lankytojai turi progą susipažinti ir su unikaliu Lietuvos istorijos paveldu, sukauptu ir saugomu Lietuvos liaudies buities muziejuje – „Granatos Live“ metu muziejaus ekspozicijos veikia įprastu darbo grafiku. Drąsiai užsukite – muziejaus darbuotojai mielai pasidalins su jumis savo žiniomis ir pasakojimais. Tačiau būkite budrūs ir pagarbūs muziejaus eksponatams bei aplinkai – šiukšlėms yra skirti šiukšlių konteineriai, palapinėms – palapinių miesteliai, o atvira ugnis šioje teritorijoje išvis draudžiama, tad pasiimdami su savimi gerą nuotaiką ir sąmoningumą, grilius, kepsnines, fejerverkus ir dujinius katiliukus palikite namie.

Maitinimas. Namuose galite palikti ir visus alkoholinius gėrimus bei viską, kas supakuota stiklinėje taroje (taip, raugintus agurkus stiklainiuose – irgi). Neverta gaišti laiko ir tepant sumuštinius 3-ims dienomis ar maitintis vien sausu daviniu – išalkusiųjų festivalyje „Granatos Live“ lauks kelios dešimtys kavinių ir barų. Itališka, meksikietiška, Azijos ar jogos virtuvė, įprasti skoniai ar egzotiški mėsainiai su stručio mėsa – pasirinkimas ne menkesnis nei didmiesčio centre.

Nekantraujantiems. Jau tapo įprasta, jog nekantriausieji festivalyje laukiami dar prieš jam oficialiai prasidedant – „Granatos Live“ vartai visiems, turintiems 3 dienų bilietą, atsivers rugpjūčio 1 d. 18 val., o gera muzika ir nuotaika ketvirtadienio vakare dalinsis „Makchu Pikchu“, „Baltic Balkan“, „Good Time Boys“, DJ Swix, Mario Moretti ir kiti muzikantai bei DJ‘ai.

Saugumas. Bet kokios narkotinės ar psichotropinės medžiagos, ginklai, alkoholiniai gėrimai ir agresyviai nusiteikę asmenys liks už festivalio vartų – „Granatos Live“ organizatoriai visam tam taria griežtą „Ne“.

Pilną rugpjūčio 1–4 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje vykstančio festivalio „Granatos Live“ programą ir taisykles galima rasti www.granatos.live.

Žymos

Susiję

Close