AlbumaiAtlikėjaiĮdomu!Straipsniai

Trumpa 2014 metų LT repo albumų apžvalga

     Daugelis prognozavom puikius du keturioliktus Lietuviškam repui, tad jau įsibėgėjus metams gera proga apžvelgti ko galime tikėtis iš Lietuvos repo relyzų. Visų naujienų žinoma pateikti nesigaus, nes reperiai visad buvo sunkiai prognozuojami, o ir pasirinkimas yra didelis .

Lietuviškas repas

Omerta

Praėjus 7 metams po “Omerta EP” turbūt jau kaip minimum pats laikas įfotminti visą per tą laiką susikaupusią kūrybą! Pastarieji pasirodę kūriniai susilaukė teigiamo atgarsio, tarkime Alibi pelnytai ilgai užsilaikė Gatvės Lygos tope ir Youtube neturėdamas video šis darbas jau sulaukė trečdalio milijono perklausų, taigi tikrai neblogai. Kol kas tik autoriai žino ar senesni kūriniai pateks į planuojamą albumą, bet kad jame bus prasmingų lyrikų tiek kovotojams tiek ir kiek lyriškesnį repą mėgstančioms ausims – net neabejoju. Omerta aktyviai dalyvauja koncertuose, na o paskutinė viešumoje pasirodžiusi žinutė, leidžianti spręsti, kad vyksta intensyvus darbas ir prie albumo, atrodo taip :

 

Beep

Kol kas paviešinta labai mažai informacijos, bet sklando gandas, jog Beep irgi jau kuris laikas aktyviai ruošia debiutinį albumą. Sprendžiant iš paskutiniųjų darbų (kad ir disso Aleknai – „mano kampu“) daryto kartu su senąjį skambesį mėgstančiu beatmeikeriu SLJ, galime mėginti spėti, jog tai bus seno skambėsio kūriniai be jokių dabar madingų elektronikos prieskonių. Albumą vargu ar daug kas įvardintų kaip vieną laukiamiausių, tačiau iš kitos pusės tai yra puiki vieta visus maloniai nustebinti.

Tie Geresni

Pastebėjote, jog jau kuris laikas iš šios gaujos nebuvo paviešintas nei vienas bendras naujas darbas? Tai beabejo nėra atsitiktinumas ir   3 MC bei 2 žmonės atsakingi už muziką, esu tikras – ruošia didelę naujieną! O kai yra savo darbą išmanantis kolektyvas galima tikėtis ir kokybiško rezultato. Norisi daug – tikimės nenuvils, tad lieka laukti.

Despotin

Dar videspotinena didelė gauja, nors ir išsibarščiusi po visą platų svietą.  Bet jau prieš metus (taip 2013-02) buvo užklupti objektyvo kažkur in the middle of nowhere kūrybiniuose  miškuose ir jau tada buvo galima spėlioti apie ateinantį relyzą, kuris nutrauktų jau 4 metų tylą po Odisėjos. Na, praspėjau, bet šiais metais gal sulauksim .
Na bent jau artimiausiu metu tikrai sulauksime naujo vieno iš narių darbo. Laikrodis, po neseniai pasirodžiusioLAIKJACK albumo Versatile (apžvalgą rasite https://hip-hop.lt/laikjack-versatile-apzvalga/ ) vėl turi naujienų, kurios jau pačioje finišo tiesiojoje ir manau jau visai netrukus bus vertos  atskirai apkalbėti jau turint rankose.

Rusakalbių repas

TB2 komanda (Cnop ir Snaiper) jau artimiausiu metu irgi žada nustebint nauju albumu, sveikiname ir pranešamą jog jis bus prieinamas ir i-tunes, kas mūsuose dar nėra, bet su laiku turėtų tapt standartu.

Sempleris
https://soundcloud.com/tb2rap/tb2-pribaltik-sempler-2014

Turbūt reiktų tikėtis ir daugiau naujienų , nors tiką pasirodė smagus Odegov ir Kef albumas, Shpil atrodo, kad dirba labai produktyviai ir tikėtina dar ir daugiau naujienų iš jų bei kitų rusakalbių stovyklos.

 Rinkiniai

      Va čia jau norėtųsi truputėli pasibėdavoti, nes velniai žino kur gi jie dingo?  Iškart užrašius „rinkiniaulti“ pagalvojau apie Klaipėdiečius. Net sunku labai jau objektyviai tai paaiškinti, bet jie atrodo visad itin vieningi, turintys savo stilių na ir kartu neleidžiantys solo darbų, taigi iš šono atrodo logiška būtų po 6 metų pertraukos atgaivinti kažką panašaus į Klaipėda rappin ?

Pritilusios, nors gal dar ne visiškai užgesusios ir kitos iniciatyvos, tokios kaip Ultimatumas, Repas Gurmanas, hh oratorius  Hip-Hop Oratorius. Atrankos buvo jau senokai paskelbtos, tad įdomu kur gi tas barjeras vis užkertantis rg_t1kelią susidėti ir padaryti ką bendro – kad ir internetiniu pavidalu.

Turbūt logiška būtų nepalikti nuošalyje ir beatmeikerių. Ypač turint omenyje, kad  jiems kalbantiems universalia ir visiems suprantama kalba turėtų būti aktualu pristatyti save ir užsieniui, o tai daug lengviau būtų padaryti bendromis pastangomis ir taip kiek praplatinti Lietuvos repo muzikos sienas ir geografiją.

Taigi

Taigi kaip ir minėta pradžioje čia tikrai nėra paminėti visi albumai, nes tam tikrai neužtektų straipsnio (G&G, NIRRAD, JAD REC, FAYTAS, GRALIS, DEE&KAMY...). Produktyviai darbuojasi daugelis – todėl tikrai bus staigmenų bei ką klausyti ir šiais metais ! Na o rinkiniai akivaizdžiai be reikalo tapo kiek apleisti ir įdomu, kas pirmi pramuš ledus?

Žymos

Susiję

4 komentavo

  1. As turejau galwoje is gatwes metu top 20 dainu listo , galima nebloga albuma susukt, swaras rodos dar kazka minejo , kad neblogas albumas iseitu..nu zzdzz nera cia zmoniu kurie uzsiimtu tokiu reikalu, tokie zmones dazniausiai patys apsikrowe darbais su sawo albumais, koncertais ir kitu shh,,,
    0    0
  2. Tai tu ir susuk talbuma kur visos dainos atklausytos jau ir is interneto atsiustos ir patalpink nemokamai nera gi sunku , ar tu kalbi apie mokama albuma? nemanau kad atsirastu tokiu kurie pirktu tik laiko gaisimas
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close