Albumai

Rinkinys gerai atspindi tą kas, kur ir kaip vyksta mūsų tėviškėje. ULTIMATUMAS „LT pogrindžio grupiu hip-hop rinkinys“[….;2000]

ultimatumasVisą albumą galite rasti ir legaliai prisiminti  https://www.pakartot.lt/#!/album/ultimatumas-1

Atrodo tai pirmas tokio pobūdžio rinkinys Lietuvoje. Ne paslaptis, dauguma šių gabalų toli gražu ne “karštos” naujienos. Neprieštarausiu, kad ir pats CD apipavidalinimas galėtų būti žymiai geresnis. Tačiau nuo pat pradžių buvo suplanuota, kad tai bus gana minimalistinis leidinys, kuriame svarbiausias faktorius rasis viduje, o ne ant viršelio. Tai labai gerai simbolizuoja musu hip-hop sceną. Be to, man atrodo, kad šis rinkinys gerai atspindi tą kas, kur ir kaip vyksta mūsų tėviškėje.

Kagi, pradėsim taršyti gabalą po gabalo… Apie daug kam atsibodusį G&G SINDIKATO “Streetbolą” daug sakyti nereikia, ganėtinai geras gabalas, kuris laiku iškilo, ko rezultate – populiarumas ir ne tik tarp hip-hopo fanų.

Kalbant apie ZENITĄ, rinkinyje yra jų “Kovinė padėtis “. Drąsiai sakau, kad tai vienas iš geriausių Lietuviško hip-hopo atstovų. Bet asmeniškai man jų gabaluose per daug nereikalingų smulkmenų, tai liečia tiek muziką tiek ir vokalus. Tiesiog tai geras patiekalas, bet riebalų per daug . LIANA, malonus moteriškas balsas, jei ji taip tęs ir toliau, o be to pradės rašyti savo tekstus – išaugs puiki R&B atstovė Lietuvoje. Labai gera Šiaulių atstovė.

Kas toliau…. Toliau Vilniaus ir Visagino bendras projektas Geepa ir LIL CROO, nors ant viršelio užrašytas vienas gabalas, viduje truputį kitoks. Bet tai nebėda. Kas dėl Geepos – jis atstovauja sustiprėjusią Visagino hip-hop sceną. Kol Lietuvos hip-hop sostinė krapšto šiknas ir pučia žolę – jie daro ir tobulėja. Gan įdomu buvo stebėt visus bandymus ir pasikeitimus. Aš įsitikinęs – jie nepridarys gėdos Lietuvai, kai jų albumas išeis, kur nors Rusijoje. Kalbant apie Lil Croo – na čia turim reikalą su Lietuvos rusakalbių hip-hopo aristokratais. Galiu pasakyti – tai labai gera studijinė grupė, bet kas liečia sceną – Zhora kreipia daugiau dėmesio pačiam gabalui, bet ne publikai. Siūlyčiau pasirūpinti žmonėmis už nugaros. Ne paslaptis, pas mus vis dėl to daugiau žiūrima, ką tu darai ant scenos, kaip atrodai, o ne ką tu dainuoji ir kokia pas tave muzika.

Rinkiny galima rasti dar vieną Lil Croo gabalą, gerą DJ Hondos ir BIZ’o gabalo remix‘ą, niekas manau neprieštaraus, kad energijos gabale pakanka. Nors ant viršelio ir nepažymėti, bet track 5 – tai Termit, Kipish ir tokia viena panelė. Mano nuomone, tai toks geras malonus muzonas, puikus moteriškas vokalas, bet kas liečia Kipishą ir Termitą, tai kaip jie gabalą pradeda – dar atsimenu, bet po to jų partijos dingsta, susilieja, matyt mažai stengėsi.

I.L.S. Klaipėdos atstovai, grynas skaitymas iš popieriuko, be to nelimpa nei muzika prie vokalų, nei vokalai prie muzikos. Man teko matyt juos gyvai… tas pats… treniruotis ir treniruotis. Tačiau labai gerai, kad visas šitas reikalas ne angliškai.

MAGBET. Galima paimti gatavą muziką, sumiksuoti, parašyti tekstą (kai kur ryškiai per daug klausė DR.Dre kūrybos ) ir įrašyti malonų gabalą. Jei jie pradėtų pretenduoti į laurus – tai būtų kičas, o ne gabalas, o šiaip jis man patinka, pas Mamania ir pas pas Liohą geri vokalai. Jie labai gerai jaučia muziką ir limpa prie jos .

Toliau vėl Sindikato gabalas, šį kartą Kasteto solo “Prisijunk”. Kastetas, mano manymu, turi gan sultingą vokalą, kuris čia atsiskleidžia visu pajėgumu. Priedas – geras liūdnokas muzonas, netgi ne liūdnas, o “pavargęs nuo linksmybių”. Kas dėl teksto – labai daug dirbtinumo. Bet pagrindinis minusas yra erzinantis priedainis, kuris labai trukdo klausytis.

Dar vienas gabalas atstovaujamas Visagino. Tai “Privilegija”, Protivnie kartu su Da Manifest. Malonus stabilus gabalas.

Blac Sam “dengi” – senas gabalas, bet geras, tik nereikia jo vertinti šių dienų standartais. Aš įsitikinęs, jeigu jiems tektų rašyti jį dabar – jis būtų kitoks. Norėčiau pridurt – tas senas Moo repavimo būdas mane vežė labiau negu dabartinis .

Toliau Juoda Balta, tikri party hip-hop atstovai, retkarčiais atrodo, kad jie savo gabalus rašo grynai koncertams. Kas dėl šito gabalo, geras pavyzdys kas išaugtų iš UZI …

M.S.Ž. Na ka galiu pasakyti – bandė padaryt grūzą, bet nepatraukė. Be to reikia daugiau dirbti su muzika ir mažiau su garso efektais.

Mental Crush. Kas liečia šios grupės kūrybą, aš turiu tokį pasiūlymą jiems: nereikia skubėt, visi jų gabalai lyg nepabaigti iki galo. Beto jie labai panašus vienas į kitą. Daugiau spalvų reikėtų… Kalbant apie tekstus ir vokalus – viskas lyg ir tvarkoj, gal tik TKR reikėtų pasitobulinti, aš šneku apie tą etapą, kai buvo rašomas šis gabalas. Kiek girdėjau – dabar reikalai pagerėjo.

Iron Beats. Kol kas aš daugiau nieko nerašysiu, pažiūrėsim ką jie sukurs po kokių metų, jeigu vėl kokią nesąmonę apie ginklus…

Pabaigoje P.M.P. Galima pasakyti – tai ne gabalas, o vienas ilgas interliudas, kuris galų gale nusibosta.

Na o šiaip, gana įdomus rinkinys gavosi. Tie kam Lietuvos hip-hopas įdomus – siūlau.

By MIRON

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close