AlbumaiNaujienosStraipsniai

RITM НеизданоYo (2015) naujai sena ir senai nauja

RITMPrieš gerą savaitę visai netikėtai Youtube aptikau šiais metais pasirodžiusį naująjį Ritm rinkinį pavadinimu НеизданоYo. Tiesa, žodis
“naujasis” čia yra toks sąlyginis, nes, kaip teigia ir pats MC, tai dar  2006-2008 metais įrašyti kūriniai.  Nors, žvelgiant iš kitos pusės, daugeliui žmonių, kurie nesidomėjo ankstyvuoju Lietuvos repo gyvenimu (na, bent jau kol jis dar nebuvo sulaukęs pilnametystės), Ritm kaip MC dabar gali pasirodyti visiška naujiena. Tad pasidžiaugęs, kad kažkur harduose dulkėję gabalai sugebėjo atlaikyt naujų terabaitų spaudimą ir kitas galimas negandas – imu klausyti.

Kadangi yra išlikusi silpnybė ir maloni nostalgija Lietuvos repo rinkiniams (kurie jau aibę metų kaip kažkur prapuolę), tai nuo pirmųjų gabalų skambesys nuneša mintis atgal į Ultimatumus, į Hip-Hop Oratorių ir kitus būtent to laiko darbus. Labai gerai – viskas keičiasi, o čia “naujai sena” ar “senai nauja”. Viskas paprasčiau ir čia kalbant ne vien apie muziką. Pavyzdžiui, imkime rinkinio pavadinimą НеизданоYo (lietuviškai išvertus būtų “nepaskelbtasYo”) – paprastai bei aiškiai kaip ir Ritm – niekam nekyla klausimų, ką tai reiškia.

Platus MC ratas sudalyvavo įrašuose, rinkinyje sudėti vieni feat’ai (dabar tai atrodytų turbūt keistokai – gal todėl ir rinkinių nebėra?). Kartu sudalyvavo Moo, Razum, Geepa, Sun, Termit, Sonk ir man nežinomi vardai kaip Pa, Viva, SteppyNegroz. Bet, kaip ir sakoma pirmame gabale, jaučiasi, kad visi jie repe ir su repu “ne penkioms minutėms”. Ir nors yra tiek skirtingų MC, skambesys vistiek pavyko pakankamai vientisas, tad pusvalandis susiklauso patogiai net ir sudėtas į vieną Youtube link’ą. Rekomenduoju įsitikinti patiems, nes dabar jų klausyti ir apie juos pagalvoti turbūt net įdomiau nei, pavyzdžiui, tokiu atveju, jei visi gabalai būtų pasirodę iškart įrašius. Plius, daugelyje gabalų (kaip tyčia) jau ir tada buvo kalbama apie lekiantį laiką.

Atsižvelgiant į tai, kad nuo 2008 metų Ritm irgi niekur nedingo, galbūt dar galėsim tikėtis panašios retrospektyvos ateityje – su malonumu paklausyčiau. Kaip įrodymas, kiek naujesnis darbas ir su vaizdu:

Pabaigai, viską uždarant ir apibendrinant labai tinka mintis, kurią sakė Lilas drauge su Karpiu: “Jeigu repas – tai mes, senoliai – tai kick’as”.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close