Albumai

ROOTS MANUVA – „4everevolution“ [BigDada; 2011]

Dar viena legenda, tik šį kartą iš rūke paskendusio Albiono Britu hiphopo pasididžiavimas ponas Roots Manuva.

 

Kai į mano akiratį pirmą kartą pateko šio veikėjo darbai, jie patraukė mano dėmesį savita ir naujoviška repavimo maniera, kitokių muzikinių stilių priemaiša, įdomiu požiūriu į muziką. O aš jo klausiausi daug ir dažnai. Ilgainiui ponas Manuva ėmė tarytum deformuotis, „aplipo“ vis daugiau dalykų, kartais skambėdavo lyg ant ribos, rodės, vienas žingsnis – ir jau nebe hiphopas, dar žingsnis – ir tai nesąmonė, kažkokia eklektika. Bet tie, kas klausosi „Big Dada“ projektų, manyčiau, pritars, kad tokia muzika „ant ribos“ ir yra jų specializacija.

 

2011 ruduo. Roots Manuva su savo nauju revoliuciniu evoliuciniu amžiaus albumu. Tiesą sakant, iš semplerio man susidarė įspūdis, kad albumas ir vėl bus eklektiškas ir spalvingas, bet kai įsimečiau į grotuvą ir perklausiau jį visą, supratau, kad jis kitoks. Šį kartą tai tarsi sugrįžimas – labiau standartiniai instrumai, ir nors tebėra nemažai to paties dubo elementų ir tebesijaučia Jamaikos kvapelis, bet viskas kažkaip sulipdyta ir sudeliota teisingai, albumas skamba vientisai ir netgi skaniai. Prisipažinsiu, po semplerio abejojau, ar užsakinėti, bet po perklausos supratau, kad nesigailėsiu tą albumą įsigijęs.

 

Mano galva, Manuva ypač daug laiko skyrė savo raimams, viskas tvirtai, techniškai, gyliai, tikrai solidus darbas.

 

Bendrai vertinant, albumas skamba gan standartiškai, bet tai greičiau ne Manuvos kaltė, o tiesiog tas faktas, kad visi aplink naudoja vis daugiau panašios elektronikos, pradainavimų, taip jau yra.

 

Įdomu, ką simbolizuoja albumo viršelis – ar tai paminklas sau, ar jau grabo lenta, tik be datos. Pagal nuotaikas albume greičiau kažkas per vidurį, nes Manuva jau toj stadijoj, kai jam galima statyti paminklą, bet laidoti jį dar per anksti. Panašu, kad jis dar turi ką pasakyti, ir tegu dingo originalumo žavesys, bet kokybe jis vis dar yra įdomus, nors tas įdomumas jau kitoks.

 

Linkiu jums maloniai praleisti laiką klausantis.

 

 


 

TRACKLIST:

01. First Growth (3:10)

02. Here We Go Again (3:59)

03. Skid Valley (2:47)

04. Who Goes There? (2:55)

05. Watch Me Dance (4:06)

06. Revelation (4:18)

07. Wha’ Mek? (4:41)

08. Takes Time (3:14)

09. Beyond This World (2:34)

10. Go Champ (2:20)

11. Get the Get (2:42)

12. Crow Bars (2:55)

13. The Throes of It (7:04)

14. Noddy (3:51)

15. Much Too Plush (3:14)

16. The Path (3:14)

17. Banana Skank (2:36)

 

CD Bonus Tracks:

18. Snake Bite (Bonus Track) (2:32)

19. Bust It (Bonus Track) (2:53)

 

Web Bonus Track:

20. It’s On (Bonus Track) (2:26)

 

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close