Albumai

Rubberoom – “Rebooted:The Mixtape” [web free; 2011]

Viename iš siuntinukų aš radau šio albumo reklamą su skatinimu nuvykti į www.rubberoom.bandcamp.com ir legaliai, bei visiškai nemokamai parsisiūsti naują užmirštų underground’inio hip-hop’o vilkų albumą. Tokia galimybe nepasinaudoti nevalia.

 

Rubberoom vardas iškarto sugrąžina mane dešimt metų atgal. Tuomet vienas geras mano pažįstamas, toks pats pasinešęs ant nestandartinių hip-hop’o darbų ir originalių diskų, davė man įvertinti paskutinį savo radinį – Rubberoom “Architechnology”. Oj jau tie 90-tieji! Kiek gero sunkumėlio išlindo į paviršių tais lakais: Mr. Lif, Aesop Rock, Company Flow. Tas albumas buvo bomba – tokia didelė dozė energijos, sprogstantis mišinys. Keista kad grupė taip ir liko undegraund’e ir nekur neišlindo. Kiek atsimenu, vienintelis grupės narys Opus pasirodė su keliais savo darbais. Kiti – DJ Stizo, Lumba, Meta Mo ir S.P.O. taip ir liko Čikagos pogrindyje. Kas nutuolo, kas prisijungė prie kitų projektų.

 

Taigi, kai į mano ausines pateko naujasis jų darbas, buvau patenkintas kad išliko lygiai toks pats stilius, maždaug toks kokį aš atsimenu. Tai mane labai nudžiugino, aš netgi pradėjau ieškoti fizinės albumo versijos, bet dėja. Matyt tokia jau šių laikų tendencija, jog atlikėjai atiduoda savo kurybą internetui. Internetas žudo fizinį leidimą. Tačiau tikėkimes kad kaip ir dauguma kitų panašių leidinių tokiu būdu pasieks platesnes mases.

 

Kaip aš suprantu tai, ką Rubberoom sudėjo į šitą mixtape’ą, yra jų pastarųjų metų kuryba. Čia sudėta tai kas niekur ankščiau nepateko, arba buvo išleista vinilų pavidalu, arba tesiog atliekama retuose grupės koncertuose. Kiek galiu spersti iš informacijos internete, veikla buvo labai jau nestabili, bet ji buvo.

 

Manau kad daug kam šis darbas bus malonus atradimas. Eilė žmonių turbūt pasakys kad tai dar vienas savižudžių šūdas, grūzas, briedas ir t.t. Bet man tai patinka! Tai geri prisiminimai, tai muzika kuri grodavo pirmose Gatvės Lygos laidose, tai muzika kuri gazdino MTV popsinio hip-hop’o gerbėjus, tai muzika kuri tapo savotišku pamatu tam ką mes dabar taip mėgstam ir klausom. Ir negalima apie ją pamiršti. Asmeniškai aš lauksiu naujų šio kolektyvo darbų, nes kaip taisyklė, tokie web leidiniai būna tarsi anonsai prieš kažką didesnio ir galingesnio. Nors tiesą pasakius ir čia gavosi neprastai!

 

Skanaus!

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close