AlbumaiNaujienos

Savaitės albume įkvepianti beatmakerio A.J. Munson istorija – “Cigarettes & Coffee” #35

Prasidėjo nauji metai, naujas Gatvės Lygos sezonas, naujas GL Topas, nauji svečiai ir nauja diskusija, kas bus šios savaitės albumu. 18-tų gale buvo išleista gan daug gero ir įdomaus, bet norėjosi rasti ką nors šių metų, ką nors dar naujo ir karšto. Ir toks albumas atsirado – nors nuo metų pradžios praėjo ne taip ir daug laiko. Taigi pradėsim naujus su visai šviežiu albumu, ir visai negirdėtu mums vardu – A.J. Munson ir jo debiutinis “Cigarettes & Coffee”

Kaip mes pradėjome domėtis, kas per vienas tas A.J.Munson?… o gi iškilo problema, kad internete buvo gan daug jo albumo anonsų, gerų atsiliepimų, bet jokios informacijios apie patį. Kadangi jo albumo vinilo ir cd leidimu rūpinasi Chopped Herring Records – pasidomėjau pas juos ir atsakymas buvo trumpas: …” o mes ir patys tamsoj, žinom tik, kad jis geras bičas, kuris moka lipdyti bytus ir semplus” – atsakė leiblas. Na ką, tada taip pat mes “pastuksenom” jau tiesiai pas patį A.J. Munsom  ir jis su malonumu atsakė ir į vieną kitą mūsų klausimą.

 

A.J.Munson – jaunas, talentingas beatmakeris. Originaliai kilęs iš tokio miesto, kaip Boise (Idaho) . Nuo mažens muzika jo gyvenime buvo daugiau nei tiesiog fonas. Kadangi pas jo motiną buvo įdomi kolekcija psichodelio rocko ir folk bliuso, jie ir tapo jo pirmuoju mokytoju.

Kai A.J. buvo 17-kos, kaip ir dauguma jo kolegų paauglių – pradėjo maištauti ir natūralu, kad jam taip pat norėjosi atradinėti, ką nors naujo. Taip prasidėjo pasisedėjimai draugų garaže, pirma grupė, AcidPro, vėliau pirmas MPC2000xl, pirmas midi kontroleris keibordas , pirmi bytai ir eksperimentai. Taip prasidėjo jo ilgametė draugystė ir meilė su hiphopu, samplai, bytų kūrimai, gabalų dėliojimas, įrašai namų studijoj, Wu Tang , Mobb Deep, Cypress Hill ir daug kitu . Sekancius  8nius metu A.J. praleido draugu rate , konecrtai, įrašai, bendravimas. Kai kurie iš jo gabalų pateko ir į vietinių radijo stočių eterį ir atsirado pripažinimas ir platesnis susidomėjimas – jo kuriama muzika pasiekė Europą.

Bet būnant 26 metų gyvenimas priverčia jį parduoti visą studijinę įrangą, kurią jis sukaupė per metus, kadangi atėjo jo laikas rūpinti sergančia motina, kartu su kuria jis persikelia į Kaliforniją .

Su laiku pradėjo kurtis nauja studija, atsirado vienas kitas naujas darbas, atsirado naujos idėjos, atėjo laikas įrašyti pirmą savo solo albumą… Litrai kavos, kalnas cigarečių, senos plokštės … taip buvo kuriams tas albumas, apie kurį mes šiandien kalbam  – “Cigarettes & Coffee”.

Kadangi seni draugai liko kažkur toli, jis pradėjo siuntinėti savo naujus intrumentalus, visiems ką jis gerbė, su kuo norėtų įrašyti bendrą kūrinį ir daug iš jų mielai sutiko bendradarbiauti. P Dirt, DJ Jason D, Verbal Kent, Pawz One, Big Pooh, DJ TMB, Wake Self, Ruste Juxx, M-Dot, Tha Soloist, Recognize Ali, Reks, Red Pill, MORris Done, Ren Thomas, Banish, Supreme Cerebral, Rick Mal, Nepaul, DJ L Nasty ir Exit Prose… Pripažinkit, kad kaip  beveik negirdėtam beatmekeriui, tai gan pavydėtinas MC ir DJ sąrašas featams. Kadangi pačiam jam pritrūko patirties dėliojant viską į vieną – beatmakeris paprašė pagalbos pas Trilian iš Serbijos, kuris vėlgi mielai sutiko padėti.

Dabar jam 33 ir pagaliau albumas yra gatavas, ir netgi išvys dienos šviesą legendinės Chopped Herring Rec. pagalba – vinylo ir cd pavidulu. Išties puikus didėlio darbo finalas ir norime tikėti, kad naujo didelio beatmekerio vardo pradžia. Atsiminkit šį vardą, nes sunkus darbas visą laiką randa savo atlygį.

Taigi toks tas A.J. Munson, toks tas jo debiutinis albumas ir kelias iki jo. Žalias, tikras senų tradicijų prisotintas boombap skambesys tiesiai iš širdies. Puikus įrodimas, kad nereikia verkti, o tiesiog daryti kas patika, bendrauti, bandyti …ir viskas gausis.

Dar daugiau šviežio ir įdomaus HH rasite klausydami Gatvės Lygą tiesiogiai arba laidų įrašus –> https://www.mixcloud.com/discover/gatves-lyga/ . Šios savaitės laidos svečiai Einius Žiūkas – vienas iš geriausių Lietuvos riedlentininkų.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close