AlbumaiNaujienos

Savaitės albume kvieimas į kovą… Dueling Experts – The Dueling Experts #81

Kai pasirodė šis albumas, kritikai iškart pradėjo kalbėti, kad tai ko gero geriausias šiais metais išleistas albumas, ir permušti jį bus išties sudėtinga. Tiesa tai ar ne – laikas parodys, bet šią savaitę ilgai negalvojant mes pasirinkom būtent jį. Leiskit pristatyti Jums – Dueling Experts.

Nors vardas ir gali pasirodyti gan naujas ir ne girdėtas, tačiau už jo stovi gan gerai žinomi mums vardai. Visų pirma tai mūsų laidos numylėtinis, Čikagos hiphopo atstovas, Ugly Heroes grupės narys Verbal Kent. Antrasis nors ir atstovauja kiek kitokią hiphopo atmainą, bet irgi gan dažnas svečias mūsų laidos playliste, nerealiai produktyvus MC iš Ganos – Recognize Ali, iškilęs ant neo-boombapo bangos. Nesuklysiu jeigu kaip trečią grupės narį pristatysiu ir jų beatų kūrėją, anksčiau man visai negirdėtą, Lord Beatjitzu, nes kaip nekaip albumo skambėsys – yra jo nuopelnas. Na ir reiktų paminėti leidybinę firmą, kurios dėka ši kompanija, sugebėjo įgyvendinti savo idėjas ir sumanymus… Mellow Music Group.

Vienam iš savo intervų grupės nariai, pasakė, kad jie labai patenkinti rezultatu, nes jiems pavyko sujungti dviejų žmonių stilius ir mintis į vieną vientisą albumą, ir tai skamba ypatingai.

Dueling šiuo atveju manau yra tiesiog gudresnis žodis kovai, battlui… kadangi abu MC savo laiku pradėjo būtent nuo mc kovų, ir juos tikrai galima laikyti jų ekspertais. Batlinių raimų idėja ir konceptas pastebimas viso albumo metu, jie pabandė įrašyti albumą supintą iš visų tų mažų akcentų ir prikolų dėl, kurių mes taip mėgstam stebėti MC battlus, ir manau jiems tai puikiai pavyko. Plius, kad būtų įdomiau, jie įpynė šiek tiek ezoterikos, rytų filosofijos… tai jaučiasi vien pažvelgus į albumo viršelį, na arba bytų kūrėjo slapyvardį.

Kalbant apie bytus, čia irgi nėra laiko kada atsipalaiduoti, purvinokas, beveik kasetinis garsas, griežti bytai, nutolę nuo mūsų laikų estetikos… muzika tiesiog kabina. Vietomis kūriniai ant tiek susipina, kad neaišku, kur pasibaigė vienas gabalas ir prasidėjo kitas. 14-ka kovinių bytų, mūsų ekspertai išties žino ką daro. Jie tiesiog sako viską, ką jie mano apie dabartinę padėti hiphopo kultūroje, tarsi iškviesdami visus nepatinkančius jiems į dvikovą.

Kiek supratau iš visų intervų ir pristatymų, duelantai, nė neketina apsiriboti vienu albumu. Tai tik kovos pradžia ir tai išties džiugina. Tokių kelių stiliaus ir kartų hibridų, labai trūksta, tiek energijos, tiek ugnies irgi vis rečiau pasitaiko.

Skanaus! – klausom nepasigailėsit.

Tradiciškai dar daugiau šviežio ir įdomaus HH rasite klausydami Gatvės Lygą tiesiogiai arba laidų įrašus –> https://www.mixcloud.com/discover/gatves-lyga/ . Taip pat nepamirškite balsuoti ir už Gatvės Lygos top 10 –> https://gatves-lyga.lt/lt + nepamirškite atiduoti savo balso albumo rinkimuose!

Žymos

Susiję

Close