AlbumaiNaujienosPateikimaiStraipsniai

Seniausiame Lenkijos hip-hop’o muzikos festivalyje karaliavo „New school'as”

Liepos 20-22 dienomis Lenkijos Gyžicko mieste vykęs XXVI-asis Mazūrijos hip-hop’o festivalis sutraukė virš 3 000 repo gerbėjų. Ant scenos pasirodė devyniolika populiarių grupių bei atlikėjų iš Lenkijos, Olandijos, taip pat – lietuvis Filmik su pritariančiuoju vokalistu ir reperiu Alhi bei DJ Justinez.

Fesitvalio auditorija – 16-20-mečiai, kurie, atrodo, kad ne tik gyvena, bet ir kvėpuoja hip-hop’o muzika bei kultūra. Atvykus iš Lietuvos, kur festivaliai vyksta kas savaitgalį ir vien muzikos yra jau per mažai (norisi ir pramogų, ir diskusijų zonų, būtinai vandens telkinio šalia) – renginys stebina paprastumu, jame visas dėmesys – tik muzikai. Festivalio erdvėje viena scena, jokių pramogų zonų, bet to pakanka išlaikyti paauglių ir jaunimo dėmesiui.

Scena stovėjo unikalioje vietoje – Bojeno tvirtovės apsuptyje. Hip-hop’o muzikos fanai prie scenos būriuodavosi jau pradėjus groti apšildančioms grupėms ir savo pozicijų neapleisdavo iki koncerto pabaigos. Per vakarą pasirodydavo dvi jaunos grupės ir šeši pagrindiniai vakaro atlikėjai.

Mazūzijos hip-hop’o festivalyje pasirodžiusios grupės atstovavo naująją hip-hop’o muzikos mokyklą. Didžiausia žvaigždė – „Quebonafide”. „Youtube” kanale jo muzikiniai įrašai renka po aštuonis/devynis milijonus peržiūrų.

„Šis festivalis – ne tik durys, prasivėrusios į Lenkijos sceną, bet ir puikus emocinis paskatinimas kurti toliau. Gizyčke turėjau galimybę pabendrauti su tais atlikėjais, kurių muzikos klausydamas užaugau.
Didelė garbė buvo susipažinti su atlikėju ir festivalio vedėju Mnumer Ras, kuris buvo Lenkijos repo kultūros pradininkas. Mnumer Ras Varšuvoje veda radijo laidą, į kurią kvietė atvykti ir papasakoti apie hip-hop’o kultūrą Lietuvoje.

Teko bendrauti su „Miflon”, „JWP/BC”, įspūdį paliko grupė „Probl3m”. Labai sužavėjo jų atlikimo technika, ” – įspūdžiais dalinasi Filmik.

DJ Justinez taip pat džiaugiasi galimybe pasirodyti Lenkijos hip-hop’o publikai ir pamatyti, kas populiaru šalyje. „Festivalio programa man patiko, nepaisant to, kad karaliavo „New school’as”. Manau, tai dėl to, kad šiais metais festivalio organizatoriai sutelkė dėmesį ne į užsienio žvaigždes, bet į vietinius atlikėjus. Buvo įdomu išgirsti, kuo gyvena Lenkijos reperiai, tik neramu, kad plokštelių grotuvus keičia kontroleriai. Man tikrasis hip-hop’as be plokštelių ir scratch’ų neįsivaizduojamas,” – po festivalio kalbėjo DJ Justinez.

Mazūrijos hip-hop’o festivalio organizatoriai – svetingi ir apgalvoję visas detales. Atlikėjai buvo pakviesti apsistoti jaukioje poilsiavietėje, kuria supa didžiulis ežeras, pušynas.

Nuotraukų autoriai: L&J Butrimavičiai
Galerija: goo.gl/gpRUyU

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close