Albumai

SHAMAS – Paliktas krantas

Na jeigu jau daviau žodį, reikia jį tesėti…

Maža kelione laiku… 2006 metais šviežiai gimęs IAL, ėmėsi rizikingo verslo – albumų leidybos. Išties nelabai dėkingas ir visiškai nepelningas verslas mūsų tėviškėje, nors gal tai priklauso nuo produkto, kurį ketini leisti.

Ir vienas iš pirmų IAL išleistų albumų ir buvo Shamo „Paliktas krantas“. Iškart prisipažinsiu, kad aš beveik nepažįstu Shamo kaip žmogaus, bet kalbant apie jį kaip apie MC, aš, ko gero, negalėčiau pavadinti save jo kūrybos gerbėju, kažkas jo repavimo technikoje man „nelimpa“ prie ausies, o raimuose prie širdies. Galbūt, jeigu pradėčiau kapstytis savyje ir ieškoti atsakymo į klausimą „kodėl?“, aš rasčiau konkrečių priežasčių, bet, manau, to daryti neverta – tiesiog taip yra. Galimas dalykas, kad laikui bėgant mano nuomonė pasikeis, tačiau po albumo išleidimo jau parėjo visi metai, bet mano suvokimas liko tas pats.

Kaip ten bebūtų, turiu pripažinti, kad Shamas yra vienas iš tų MC, kuriuos lengva atpažinti iš vokalo ir repavimo manieros, nors, pasikartosiu, tai ne mano ausims. Klausantis albumo susidaro įspūdis, kad MC išgyvena savotišką pereinamąjį laikotarpį, skamba taip, tarsi jis dar ieškotų savęs, technika kaitaliojasi, nėra stabilumo. Galbūt stabilumas ne visada yra gerai, tačiau, jeigu tu laikai save universaliu MC, tu privalai gerai valdyti tai, ką darai arba nori daryti. Kitaip tai belieka tik pretenzija į meistriškumą. Kas dėl tekstų, iš pirmo žvilgsnio viskas skamba gan protingai, aukštos materijos, „postkrecinės“ (nuo rus. gr. Krec) nuotaikos, kai kuriuose gabaluose netgi gan nuoširdūs ir atviri žodžiai, bet kartais išlendantis vulgarumas sukelia dirbtinumo efektą. Mano patarimas Shamui – būk toks, koks esi iš tikrųjų, repuok apie tai, kas iš tikrųjų yra aplink tave, ir savo žodžiais.

Kalbant apie kokybę, albumas išėjo gana neblogas, muzikinė pusė pakankamai stipri, nors kartais atrodo, kad kai kurie bitmeikeriai atidavė tai, ko patiems nereikėjo, tačiau muzikos puokštė tikrai nebloga – Donciavas, Vaiperis plius keletas mažiau patyrusiu: Svaras, Wigo, Bassas, Razum ir nAAso. Apskritai, vaizdas gana spalvingas, iki tobulumo dar toloka, bet klausosi normaliai, gėdos nepadarė. Pakankamai stiprus palaikymo būrys padeda Shamui ir prie mikrofono – tai, ko gero, vienas iš didelių albumo pliusų. Svaras (negaliu suprasti, iš kur kilo toks dainos pavadinimas), Messiah, Fryk, Wigo, Chiovas ir Pitbull. Spalvingas vaizdelis.

Bandysiu apibendrinti. Apskritai, albumas išėjo gana vidutiniškas, vienas iš pirmųjų savo klasėje, nes iki to laiko viskas, kas buvo leidžiama Lietuvoje, daugiausiai buvo gana stiprūs savo laikmečiui albumai. Mano akimis, Shamas truputį paskubėjo, matyt, jam labai norėjosi išleisti tą albumą, įtraukti į jį kuo daugiau jam patinkančių dalykų, dėl ko albumas atrodo gan eklektiškas. Neminėsiu konkrečių vardų, bet pastebėsiu, kad kai kurie iš sudalyvavusių ne visiškai atliko savo pareigą, galėjo kur kas geriau.

Mano žiniomis, Shamas turi parengęs jau beveik pusę antro albumo, nekantriai laukiu, labai įdomu būtų sužinoti, ką jis daro dabar, įvertinti pasikeitimus. Ką besakytum ir kaip bevertintum, pirmas albumas tikrai yra gera mokykla, ir jeigu jis sugebėjo pamatyti ir įvertinti savo klaidas bei jas ištaisyti, naujas albumas turėtų išeiti įdomesnis ir daug brandesnis.

Noriu tikėti, kad mano išsakyti žodžiai neužgavo ir bus suprasti teisingai, nes mano manymu, albumas vertas būti kiekvieno fonotekoje, nes tai vis vien yra Lietuvos hiphopo dalis, ir toli gražu ne gėdinga.


 TRACKLIST:

 

1. Intro

2. Startas

3. Paliktas krantas

4. Betono istorija (feat. Pitbull)

5. Piktas epizodas

6. Skitas

7. Fiesta (feat. Chiovas)

8. Tai mūsų muzika (feat. Wigo)

9. Pasakyk kodėl?

10. 1 pasaulio per mažai

11. Oranžinių žibintų istorija (feat. Fryk)

12. Ignas

13. Sielos monologas

14. T.B.M.

15. Draugo memuarai

16. Virtuvė (feat. Messiah)

17. Tuščias kambarys

18. Daina nr.23 (feat. Svaras)

 


Nenurimstanti, įskaudinta širdis tyliame vakare… Bandymas atsistoti ant kojų, virstantis dar vienu nusivilymu…Viltis, kurioje sukurta kito pasaulio vizija…

Tu toks ne vienas, kuris blaškosi savo jausmuose, Tu ne vienas, kuris ieško savo kelio, bandydamas atsakyti į kiekvieną dieną atsirandančius vis naujus klausimus.

Čia – gyvenimo vertybių iškėlimas, kuris nušviečia tamsią naktį savo mažomis žvaigdėmis.

Čia – iš ledo luitų priaukintas šaltis virstantis jaukia šiluma.”

 

Autorius Miron
Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Domina?

Close
Close