Albumai

SHIAURE – „Lankstinukas kaip gyventi“ [Shiaure Rec; 2011]

Man jau tapo tradicija, kad po kiekvieno trumpo apsilankymo Lietuvoje aš parsivežu į karštą Tailandą krūvelę albumų, kurie „gimė“ per pastaruosius metus. Labai dažnai aš tiesiog perklausau vieną kitą kartą ir atidedu į šalį, sakydamas sau „na šitas nieko“, „šitam nieko įdomaus“, „apie šitą nors ir norisi parašyti recenziją, bet tiek laiko praėjo po išleidimo“. Bet taip jau atsitiko, kad kol paskutinį kartą kvėpavau Lietuvos oru, dienos šviesą išvydo keletas naujų albumų, štai apie juos ir parašysiu. Pradėsiu gal nuo vieno iš paskutinių mano grotuvo hitų – Shiaurės albumo.

 

Manau, daugumai iš jūsų nereikia pristatinėti Shiaurės, šio „produkto“ vardas kalba pats už save. Jiems pavyko dar su savo pirmu albumu „padaryti“ sau vardą, pelnyti pagarbą ir užimti unikalią nišą, išties retas atvejis, turint minty, kad daugeliui mūsų krašte ir po keletos albumų vis dar nepavyksta savęs atrasti.

 

Labai gudrus ir geras prisistatymas „Intro“, nors citatoms imk.

Taigi šitas albumas atrodo brandesnis, jame mažiau pieno ir daugiau gyvenimo, praktiškai už kiekvieno kūrinio istorija. Stebina, kaip žmonės sugebėjo sukurti istorijas iš tokių dalykų kaip akiniai. Skamba paprastai, bet tai vienas iš geresnių kūrinių albume, ir tokių „nemirtingų“, originalesnių albume daug. Vienas turi savotišką G&G kvapą, kitas perkelia į keistoką vakarą, tarsi pakviesdamas paimti alaus iš šaldytuvo prieš istoriją per penkių litų prizmę. Šaunuoliai vyrukai, labai retai būna su mūsų albumais, kad albumas ne tik įdomus ir nenuobodus, retas atlikėjas ar grupė moka užkrėsti klausytoją savo gera nuotaika ir perteikti savo mintis tokiu paprastu būdu.

 

Norėčiau atskirai pagirti muzikinę pusę – WTK žino, ką daro. Taip, čia yra daug standarto, galima netgi spėlioti, ko klausosi WTK, bet į visą tai įpinta daug įdomių ir neleidžiančių nuobodžiauti akcentų.

 

Ačiū Shiaurei už gerai praleistą laiką, ir kad nepamiršta išleidinėti albumų, kad randa laiko ir finansų šiais „kriziniais“ laikais geram darbui. Manau, ateis diena, kai galėsiu pasigirti, kad man teko asmeniškai bendrauti su lietuviško hiphopo legenda, tikra klasika Shiaure. Vieno dalyko gailiuosi – kad kai jūs pristatinėjot albumą GL studijoj, aš nepaėmiau autografo, ką gali žinot, gal po kažkiek metų aš galėčiau jūsų dėka praturtėti, bet jau per vėlu, tad, tradiciškai, skanaus visiems, o Shiaurei linkiu daug naujų darbų, kaip „ačkarikas“ „ačkarikams“ ;).

 

 


 

 

TRACKLIST:

 

1. Intro

2. Knygos

3. Aš ne visi

4. Vakar

5. Erzina

6. Shmugar (skit)

7. 5 Litai

8. Spaudžia

9. Akiniai

10. Herojus

11. Venerinės

12. Atiduok pinigus (tikros gatvių istorijos)

13. Nelieki ašarų graudžių

14. Jonavai

15. Keturi ir Vytuko dramblys

 

Albumo teirautis:

 

tel: +37062837684 , +37067374631 email: lankstinukas@shiaure.lt

Siunčiame paštu į kitus miestus.

Albumo kaina: 10 lt

http://shiaure.bandcamp.com

http://shiaure.lt

 

Autorius Miron
Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close