AlbumaiNaujienosStraipsniai

SHOTTA – “Šiukslės” EP [Šiaure Rec; 2015] apžvalga

Shotta siukles EPSHOTTA – Jamaikoje gimęs terminas… žodis. Tai žmogus, kuris nenori būti su jokia grupe žmonių, gauja, kriminalinių susivienijimų arba tiesiog su kuo nors  bendrauti. Tvarkosi savo reikalus pats arba samdo žmones, kurie tai padaro už jį. Labai dažnai turi reikalą su narkotikais, žmogžudystėm ir kitokiom, nelegaliom pinigų “darymo” formom. Jeigu kam nors reikia ką nors pašalinti – be problemų, netgi jeigu tai moteris, vaikai ar koks valdžios atstovas”. Jeigu paprasčiau tai žmogus be bandos instinktų ir sąžinės, todėl tai įdomus slapyvardžio pasirinkimas.

Benaršydas po wwwvienkemius, užtaikiau į šį mini albumą, pažymėtą šių metų ženklu… mhm įdomu. Pasidomėjau pas kolegas, kas per vienas yra Shotta ir supratau vieną, kad MC pakankmai jaunas ir dar ne taip jau gerai žinomas, mūsų hip hopo kieme – nuo to tik įdomiau.

Su informacija man išties padėjo Gatvės Lyga, kurioje kovo mėnesį apsilankė Shotta… ir atsakė į eilę klausimų, kurie kilo ir man.

Panašu, kad Shotta priklauso grupei žmonių, kurie ne ieško žodžių kišenėje. Nežinau kaip gyvenime, bet albumas gan aštrokas, kai kurių žmonių atžvilgiu… Iš tokių MC labai dažnai gaunasi neblogi battliniai MC ypač jeigu yra greito mąstymo dovana ir platus žodynas. Kaip rodo istorija – būtent tokie asmenys užima piedestalą įvairiose battluose.

Beklausant man vis kildavo jausmas, kad kažkur aš jau girdėjau šį vokalą. Taip, Shotta nėra koks nors swaginis MC, bet kažką savito savo repavimo manieroje jis turi… Ir tik vėliau įkirtau, kad ne taip jau seniai man teko rašyti recenziją WTF albumui, ir būtent ten buvo pora gabalų su Shotta. Pasidaro aiškiau. Kita pusė slypi jau minėtam jo susidomėjime MC battlais, nes Shottos repavimo maniera vietomis savo struktūra ir atspalviajs užneša į taip savo kelią pradėjusio Shmėklos, tad ko gero viskas taip ir susilieja į savo vietas…

Pagrindinis albumo pliusas yra jo tekstai, nes išties įdomu klausyti. Shotta gan gerai moka pinti battlinio pobūdžio raimus, iškelia į paviršių temas, kurios jam tikrai rūpi, ar tai būtų nepasitenkinimas mūsų hip hopo kultūra ir jos lygiu arba laiko pasikeitimu gyvenime… Shottos darbas yra labai geras pavyzdys alumo kuriame MC repuoja apie tai kuo gyvena, ką žino, be jokių “Achileso ir vėžlio lengtynių” – malačius. Manau su laiku galima tikėtis dar daugiau – potencialas ir noras tam yra.

Kas dėl muzikinės pusės, čia man kažkodėl į galva ateina filmų subtitrai. Na žinot tokius trilerius su daugybe veiksmo – tai nėra labai paplitusi formulė pas mus, bet gan įprasta globaliai. Kaip viena žvaigždė sakė: “kaip būtų gerai, jeigu gyvenime, kaip ir filme – svarbiais momentais grotų foninė muzika”. Taip ir pas Shottą – gavosi garso takelis jo gyvenimui, garso takelis jo mintim… Kadangi CD versijos šio albumo, man dar nepavyko gauti – informacijos apie tuos kas stove už šių intstrumentalų neturiu… Kažkodėl man atrodo, kad tokia muzika nors ir turi savo pliusus, bet gal Shottai tiktų kas nors originalesnio, agresyvesnio… Suprantu, kad pasirinkimo pas mus dar gal ne jūros marios, bet galų gale galima išbandyti ant svetimų instrumų… įvertinti, kaip skambės ir tiesiog išbandyti kiek kitaip.

Shotta teigia, kad toks yra jo stilius, bet manau, kad jis dar tik formuojasi kaip MC. Viskas dar ateity ir dar teks padirbėti – va tada bus galima kalbėti apie tikrąjį savitą stilių – laimei fundamentas jau yra

Skanaus – išties vertas dėmesio albumas, o kam patiks/nepatiks jau skonio reikalas.

EP atsiųsti ir perklausyti galima https://shottamc.bandcamp.com/album/siuksles
Shotta facebooke https://www.facebook.com/shottamc

Žymos

Susiję

2 komentavo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close