Albumai

Siah & Yeshua dapoED – The Visualz Anthology [ Traffic Entr. Group; 2008]

Dar vienas NY požeminio hiphopo šedevras po ilgų metų devinimo ir užmiršties išvydo dienos šviesą .
90ti metai, miestas, kuriame pagal senovines legendas gimė tai, ką mes dabar vadinam hiphopu. Žmogus, vardu Bobbito Garcia, nutarė įkurti savo nepriklausomą leidybinę firmą ,,Fondie ‘Em Records“. Jis norėjo keisti ant vinilu tos kurias tais laikais negalėjo ir nenorėjo susidomėti nei viena didelė leidybinė firma. Aplink Bobbito susibūrė būrys įžymių tų laikų undeground‘o veikėjų, MC battle‘ų pažibos, gatvių poetai, savo kultūros maži dievai, tarp kurių buvo tokie dabar labai žinomi veikėjai kaip Godfather Don, Kool Keith, Juggaknots, Arsonists, MF Doom ir Cage. Taip kūrėsi istorija, kuri dabar apipinta legendomis. Bet tarp tų mažai žinomų ir vertų dėmesio buvo tokių, kurie taip ir liko tarp istorijos vadovėlių ir asmeninėse kolekcijose, grupės ir MC, kurie galėjo pasigirti tik keletu išleistų vinilų, daug žadančiom prognozėm iš kritikų ir žinovų pusės ir koncertaos mažuose klubuose.Vieną iš tokių užmirštų ir paliktų legendų ir buvo Siah & Yeshua dapo ED.
Tais laikais, dėka Bobbito, vyrukai sugebėjo išleisti tik porą singlinių vinilų ir vieną EP su tokiu pat pavadinimu kaip ir jų duetas. Bet ir to užteko, kad pogrindinių hiphopo klubų plakatai pasipuoštų dueto vardu, spauda skirtų jiems savo dėmesį, netgi garbingą 11tą vietą viename iš vertinamų hiphopo topų, kartu su tokias grandais kaip Beastie Boys arba LL Cool J. O kur dar pasisvečiavimai pas Strech Armstrong ir Bobbito radijo laidose…
Aš nežinau, kodėl reikalai taip toliau ir nepajudėjo, kas būtent atsitiko, kodėl vyrukai nepasekė jau minėtų kitų savo kolegų pėdsakais. Bet taip jau yra.

Bet štai 2008 metai, Bobbito, pasitelkęs Traffic Entr. Pagalbą, nutarė surinkti, atrestauruoti grupės istoriją. Taip atsirado albumas “ The Visuals Anthology”, puiki suvestinė to, ką sugebėjo nuveikti vyrukai per savo gyvavimo metus, čia tau ir visi jų įrašyti gabalai (beje, netgi dabar jie kabina kaip reikalas, hipnotizuoja ir skandina savo nuotaikoj), plius grupės freestyle‘ai iš radijo laidų, o kur dar puiki knygutę,  į kurią sudėta begalė įvairių posterių, straipsnių spaudoj, vinilų viršelių, nematytų nuotraukų iš privačių archyvų ir gerų žodžių. Puikus būdas užpildyti dar vieną baltą skylę istorijos žiniose.
Dabar belieka tik tikėtis, kad po tokios reinkarnacijos vyrukai išleis ką nors naujo, kas ten žino, vis dėlto tai pakankamai madinga pastaruoju metu…90ti įgauna vis didesnę vertę dabartinio labai dažnai tuštoko hiphopo fone. Kaip sako – auksinis hiphopo amžius…
Rekomenduoju… Išties gardus kąsnelis.

 

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close