Straipsniai

Šis bei tas, apie tai ką Splash festivalis neskelbia (HipHop.lt 2010)

Negalima sakyti kad neskelbia, informacija yra, bet nepaskelbta plačiai, o paminėti labai netgi verta. 

Vienoje iš praėjusių Gatvės Lygos laidų galima buvo apie tai šiek tiek išgirsti, tačiau čia šiek tiek išsiplėsime. O pradėsime nuo to kad antroji pagal dydį festivalio scena Desperados ARUBA STAGE kuri dienos metu iki 6 vakaro būdavo visiškai neveiksni, šiemet įsileidžia tokį neprastą reiškinį kaip End Of The Weak. Trumpai pristatant – tai po visą pasaulį išplites Open Mic bei MC Battle renginys, kuris suteikia įvairių šalių MC laimėjus turnyrus savo šalyse, keliauti į kitas šalis ir reprezentuoti save visur kur yra End Of The Weak rengiami turnyrai.

 

 

 

 

Splash festivalyje End Of The Weak atveža pasirodymams laimėtojus ir dalyvius iš Jungtinės Karalysės, Prancūzijos, Ispanijos, JAV ir aišku Vokietijos. Sąrašas mano manymu labai netgi turtingas, todėl po truputi apie viską. Pradėsiu nuo Jungtinės Karalystės. Šios šalies atstovų čia pasirodys bene daugiausia. Išskirsiu porą. Pirmas tai yra Jack Flash – būdamas 16 metų 2002-ais metais tapo antros vietos laureatas didžiausiame to meto Anglijos MC Battle kuris buvo itin stipriai remiamas vietinio MTV kanalo. Praėjus 6 metams Jack Flash išleido puikų debiutinį albumą pavadinimu “The Union Jack Album”. Tai vienas iš nedaugelio pavizdžių kai battle mc išgali išleisti puikų studijinį darbą. Tais pačiais 2008 metais Jack Flash tapo Jungtinės Karalystes End Of The Weak čempionu, o po metų laimėjo auksą ir pasauliniame turnyre.

 

 

Toliau. Stig of the Dump & Dr.Syntax. Ilgamečiai, jei ne legendiniai, tai labai  pagarsėję Jungtinės Karalystės atstovai, turintys labai gerą palaikymą tiek iš fanų, tiek iš kitų atlikėjų bei DJ’ėjų. Nepatingėkite, spūstelkite ant jų vardų ir paklausykite jų kūrybos myspace puslapyje, o čia įdėsiu visai neperseniausiai internetu keliavusį Scratch Perverts klipuką kuriame išvysite besisukinejančias Stig of the Dump & Dr.Syntax, bei taip pat Splash festivalyje dalyvaujančių Forreign Beggars galvas:

 

 

 

Kaip ir minėjau, Jungtinės Karalystes atstovų grupė nemaža. Saraše taip pat tokie vardai kaip Manage, DJ Snuff & Drummer Kwake, King Pin, Justice Inniss, emceeKilla. Toliau Pancūzai. Jų dalyvių gausa kiek mažesnė: Full Metal Jack, bei Alpha Wann. Nedaug sakantys vardai, tačiau verti dėmesio, ypač tiems kas pasiilgo prancūziško rap’o ir tiems kas galvoja kad MCM kanalo rodomi hip-hop klipai yra tik tai ką Pancūzija turi. Na o Ispanai atsiunčia Rabasco. Vėlgi nesuprantantiems kalbos, tai nebus barjeras. Pukią repavimo techniką įvaldęs MC.

Iš JAV atvyksata grupė, arba galima sakyti projektas S.O.U.L. Purpose. Viso šio reikalo idėjinis vadas Mazzi turi kuom pasigirti. Apšildes didžiausią sąrašą hip-hop’o žvaigždžių, pats nemažai laiko skiria ir kūrybai. Visi trys šio projekto albumai yra sudėti nemokamam parsisiuntimui puslapyje www.soulpurposecrew.com, o visą gerumą mano manymu atspindi labai gražus klipas kartu su Statik Selektah:

End Of The Weak pristatymo pabaigai užsiminsiu apie tokį vardą kaip Bajka. Tie kas girdėjote Bonobo kūrybą, turėjote susidurti su žiauriai gražiu balsu kurios savininkė ir yra Bajka. Aš nesu tikras ar tai būtent ji išeis į sceną, bet sprendžiant pagal tai kad Indijoje gimusi atlikėja šiuo metu gyvena Vokietijoje, o toks nikas yra End Of The Weak atlikėjų saraše, leidžia manyti kad scenoje išvysime būtent ją. Laikom kumščius.

Štai tokie vat atlikėjai End Of The Weak programoje, nepaminejau keletas vokietijos atstovų, bet visas sąrašas būtu toks:

Penktadienis
Alpha Wann & Jack Full Metal
S-Rok
Rabasco & Azube
Berlinutz & 4Xsample
Stig of the Dump & Dr.Syntax

Šeštadienis
Soulpurpose & Nonezeo New Jersey
Jack Flash UK
Furious
Bajka

Sekmadienis
lea won
ali be & igadget
cris colombo
DJ Snuff & Drummer Kwake
Manage
Kig Pin
Justice Innis
emcce killa

Pabaigai dar šis tas apie festivalio naujienas. CULTURE ARENA. Tai savyje jungiantis riedlentes, jau minėtajį End Of The Weak, graffiti bei breakdance kovas.

Pagrindinis festivalio organizatorius Mirko turi didelę silpnybę riedlentėms. Kažkada kai festivalis vyko Chemnitz mieste, skateparkai buvo statomi net ant vandens. 3 metus kai festivalis keitė vietą, riedlenčių feste beveik nebuvo. Šiemet reidlentės sugrįžta su specialiai festivaliui statomu parku ir varžybomis C.O.S. taurei laimėti. Splash organizatoriai vadina tai – dideliu sugrįžimu!

Jau yra įprasta kad festivalio metu vyksta labai daug graffiti action. Keletas metų iš eilės turnyro Write 4 Gold finalai vyko butent Splash‘e. Panašu kad W4G šiemet jau nebevyks, tačiau graffiti piešimo matysite su kaupu. Culture Arena tam skiria labai daug dėmesio.

Break dance šokėjai praeitais metais turėjo nedidelę pakylą kuri suburdavo nemažai šokėjų pakovoti tarpusavyje. Šiemet viskas bus didesniu mastu ir dar su Battle Of The Year pagalba. 5 vs.5, solo kovos ir B-Boy workšopai norintiems žengti pirmą žingsnį šokant Break Dance. Visas tris dienas užimtumo netrūks, o batte nugalėtojai vyks į vokietijos Battle Of The Year finalą vykstantį Rugpjūčio 21d. Hannoveryje.

 

Ir paskutinis, bet tikrai labai vertas dėmesio dalykas festivalyje tai Red Bull Music Academy paskaitos bei seminarai. Kiekvienam tiek pradedančiam, tiek pažengusiam muzikos kūrėjui tai neišsemiama jūra įkvėpimo bei labai daug gerų patarimų iš profesionalų. Jie dar neatskleidžiami, tačiau Hudson Mohawke, Dorian Concept, GoldieLock pasirodymai jau yra patvirtinti. Vertinga!

 

 

Visą festivalio progamėlę [gaila tik vokiškai] galite pasivartyti štai čia: http://www.splash-festival.de/guide2010/

Ka gi, geros kelionės ir festivalio linki www.hip-hop.lt. Įspūdžiai ir šiek tiek vaizdų jau po festo visiems tiems kas negalės nuvykti į Splash festivalį.

 

Splash Festival – Liepos 23-25 dienomis, Ferropolis, Vokietija.

Informacija apie kelionę iš Lietuvos: Splash kelionė

 

Autorius www.hip-hop.lt

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close