Straipsniai

SKINNYMAN – Mudfamalama

Prieš keleta metu pas mus i Gatves Lygos laida atvyko toksai žmogus Josh Cole, fotografas iš Didžiosios Britanijos, be savo kontraktu ir projektu su mados verslu, labai glaudžiai ir labai senai bendrauja su britu hip-hopo atstovais. Patikekit manim- jis turejo ka papasakoti ir ka parodyti. Su savimi anuomet jis atsineše kompaktini diska, kuriame iraše tai, kas jo nuomone šiuo metu valdo požemine Londono hip-hop scena. Dauguma iš šiu kuriniu niekada negrojo ne viena iš radijo stociu, savotiškai jie uždrausti, tai nebuvo tos temos kurios tiktu viešam eteriui…tabu. Tarp tu vardu buvo ir toks MC SKINNYMAN.

SKINNYMAN – tikras vardas Alex Holland, savo gyvenima pradejo Leeds mieste,o budamas penkiu metu kartu su šeima persikele i Finsbury Park, ( Šiaurinis Londonas)- išties pasižyminti itin „gera“ reputacija vietove.

1984: Dar budamas vaikas Skinny pasinere i gatviu gyveynima,gaujos, vargšai, visa ta muzika. Iš pradžiu tai buvo reggae ir dancehall, veliau jis atranda hip-hopa. Pradeda lankytis vietiniame jaunimo centre, bandydams pasislepti nuo gatviu šurmulio ir problemu. Kadangi gamta liežuvio ir iškalbos biciuliui nepagailejo, repuoti jis pradejo devyneriu. Ilgai netrukes užsirekomendavo kaip talentingas MC, turintis ka pasakyti ir puikiai mokantis tai daryti. O pseudonima pasieme pagal išvaizda…SKINNYMAN (jeigu nesupratot- pažiurekite jo nuotraukas).

Augo vaikis, kartu augindamas tiek savo MC sugebejimus, tiek susidurimu su policija skaicius. To pagrindine priežastimi buvo banali priežastis- meile marihuanai ir visapusiška to reikalo reklama ir šiokia tokia prekyba.Be abejo to rezultatu nekarta buvo ivairaus ilgio laisves atemimas o pora kart Skinny buvo net pašautas.( musu supratimu- tikras gangsteris.)

Sekantis jo veiklos etapas- visa kruva MC battlu, skirtinguose Londono vietose, uhh tas nepakartojamas pergaliu jausmas… Noredamas dar daugiau, jis isitrauke i grupe The Bury Crew, kuri savotiškai tapo pamatais tokiam reiškiniui kaip MUD FAMILY (biblijoje parašyta, kad Dievas sukure žmogu iš molio ir purvo, Skinny su savo draugais ta patu padare su MUD, kas tiesioginiame vertime iš anglu kalbos reiškia „purvas“ ). Be SKINNY prie chebros dar- Mongo ir Chester P. ( pastarasis dabar žinomas kaip vienas iš Taskforce nariu ). Po keleriu metu jis sukure sau vieno geriausiu britu hip-hop mc reputacija, kartu jie išleido nebloga keturiu gabalu EP ( padedant DJ Noiz‘ui ), kruvele viniliniu singlu ( rekomenduoju „Mad Fam and Mark B 12“ išleista per K-Boro arba „Itchy Town „ ir „Lash Suttin“). Plius kruva laimejimu MC battluose.

Bet…viskam ateina galas ir Chester P. kartu su savo broliu Farma G. nutare ikurti savo grupe. Taip atsirado Taskforce. Visgi tai nereiške, kad MUD FAM- galas, grupe yra iki šiol, Maža to- ji auga ir tobuleja.Screeammm!!!!!!

Tuo paciu metu ( 2001 11 09 ) SKINNY pasirašo neeilini kontrakta su Talkin‘Loud/DEF JAM UK , tai, kogero, buvo pirmas tokio pobudžio kontraktas „požeminiam“ MC, o dar su tokia reputacija. Deja tuo paciu metu, kai albumas buvo beveik užbaigtas, SKINNY atsiduria kalejime už žoles platinima. Devyniems menesiams… Talkin‘ Loud atsikrato pavojingo kontrakto, o atminimu šiai draugystei liko keli išleisti singlai.

SKINNY kartu su savo draugais iš MUD FAM ikuria Self Destruct Music. Sededamas kalejime jis praktiškai nieko nekure, bande suprasti savo klaidas, analizavo savo gyvenima, tik gryžes i laisve padare kelis pakeitimus beveik irašytame albume…

Kontraktas su LOW LIFE Recordings (išties kultinis leibas) ir po dvidešimties metu tobulejimo, 2004 metais birželio 1d. išeina pirmas solinis, pilnavertis SKINNYMAN albumas „Council Estate of Mind“. Prieš tai jis buvo išleides EP- 2003 metais „FUCK THE HOOK“. Albumas buvo labai šiltai primtas tiek publikos, tiek kritiku. Žmones ivertino nuoširdžius SKINNY tekstus, kuriuose jis pasakoja dali savo gyvenimo istorijos ( albume SKINNY panaudojo daug ištrauku iš 80-tu metu britu filmo „Made in Britain“). Juo pradejo dometis televizija ir spauda, na kaipgi kitaip, tikras gatvinis, nekontroliuojamas ir pavojingas. Jis netgi nusifilmavo keliuose dokumentiniuose filmuose. Man netgi teko girdeti gandus, kad jis viename iš improvizotu MC battlu Londone „padare“ garbinga svecia Eminema. Po albumo išleidimo kruva koncertu ir turu kartu su senu draugeliu/prodiuseriu/vadybinku DJ Flip‘u. Man teko matyti keliu tokiu koncertu irašus- išties jaudinantis reginys, retas MC ideda tiek saves i savo kuryba ir pasirodymus.

Dar vienas ivykis kuri noretume pamineti-vaiko gimimas. Žmones kurie pažysta SKINNY pastebejo, kad tapes tevu jis kitaip pradejo žiureti i savo gyvenima, dabar turi del ko gyventi, kam rodyti gera pavyzdi, kam perduoti savo patirti. Labai dažnu atveju toji atžala lydi teva koncertu metu.

Ir paskutiniam akcentui- neseniai sužinojau, kad SKINNYMAN savo kuryba pristatys ir musuose ir mes visa tai galesime išgirsti, ivertinti ir pabandyti suprasti visa ka jis nores mums pasakyti…

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close