Įdomu!InterviuNaujienos

Skirtingi, panašūs, ambicingi ir neverkšlenantis "Tavo Tėvas"

Tavo Tėvas
Tavo Tėvas

Prieš pusmetį visus nustebino netikėtas duetas, kuriame po tvirtu skambesiu slepiasi labai skirtingi MC, bet iš kitos pusės savo kūrybos temomis panašūs Cheka ir Skellingas. Taigi jau pusė metų, stilius išryškėjęs, yra darbų ir daugiau planų – todėl puiki proga pagaliau pasikalbėti su „Tavo Tėvu“, o šiuo atveju netgi abiem „Tavo Tėvais“.


Sveiki, pradėkime nuo to, kaip gimė ir ką reiškia „Tavo Tėvas“ pavadinimas?

Cheka:  Saliut kiekvienam! Na iš tikro tai berods jau praeitą vasarą sukome kažką apie bendrą projektą su Skellu, tai su laiku taip ir gavosi spontaniškai, reikėjo pavadinimo, pagalvojom “ant bajerio” tegu būna “Tavo Tėvas”. Aišku pavadinimą daug kas priėma kaip tą, neretai naudojamą,  juokelį tarp jaunimo, bet iš kitos pusės “Tavo Tėvas” gali būti ir pamokantis apie gyvenimą,  ar tiesiog duodantis patarimų savo vaikams. Visada reikia klausyti savo Tėvo, jis gi šeimos galva 😀

P.s. Mačiau “Supynės ” festivalyje groja grupė “Tavo Tėvo Tėvai”, važiuosiu – nes noriu susipažint su giminaičiais :DD

Skelling:  Jau senokai jį turėjau galvoje, kai rinkau gyvo garso funk Big Bendą. Jau tada norėjau užvadint tą projektą, kaip „Tavo Tėvas“, bet muzikantams šis variantas nelabai sulipo. Galų gale ir prie funko muzikos nelabai būtų tikęs, o dabar kai pasitaikė proga jį pasiūlyt mūsų projektui, mestelėjau šią idėją Chekai ir nusijuokę nusprendėm, kad šis pavadinimas turėtų labai tikti. Smagiausia šiame pavadinime yra tai, kad jis smagiai įsipaišo į sakinį. Pvz : „Ko klausai? Tavo Tėvo.“ „Su kuo šiandien gėrei? Su Tavo Tėvu.“ Net „Tavo Tėvas šūdas“  -gerai skamba 😀 Tuo pačiu metu šmaikštus, juokingas, bet tuo pačiu metu ir rimtas, tvirtas pavadinimas.  O ką visgi mes iš tiesų norėjom juo pasakyti – paliekam klausytojų interpretacijai.

Abu jau ankščiau buvot puikiai žinomi repo pasaulyje, prijungėt Kasetą ir turim trumpalaikį „projektą“ ar grupę? Bendrai ar esat išsikėlę sau tam tikrą konkretų tikslą ar siekiamybę?

Cheka: Na buvome žinomi, bet iš gan skirtingų pozicijų, nors Skellingą pažįstu jau daug metų, darėm skirtingus reikalus, kol aš labiau pasinėriau į Mc Battlus bandydamas daryt  “sunkesnį” repą, Skellas buvo ir yra gyvos muzikos atstovas. Po to abu turėjom po šiokią tokią pauzę kuryboje.  Žodžiu nevyniojant į vatą visada bendravome kaip žmonės puikiai, bet muzikoje buvome gan skirtingi, todėl sugalvojome kiek įmanoma apjungt savo stilius ir kalt repuko, tiesiog pažiūrėti, kas mums gausis iš to, o Kasetos purvini instrumai žavėjo jau nuo PMP forumo laikų, kai vieną kitą darbą jis ten įkeldavo. Paklausėm, ką Jis daro šiuo metu  ir supratom, kad norim bendradarbiaut.  Dėja, praėjus laikui nesutapo bendri mūsų norai ir panašiai, o ir apskritai Kaseta pats minėjo, kad nori daryt būtent muziką, muziką be vokalo, nespraudžiant nei savęs nei kitų  į rėmus. Nesakau, kad daugiau nebedarysim nieko bendrai su Kaseta, kaip tik galvoju, kad karts nuo karto padarysim bendrų gabalų, tiesiog jis nebus atsakingas už kiekvieną grupės instrumentalą, o ir mes patys išbandysim įvairų skambesį, galėsim paeksperimentuoti. Su Skellu kas be ko liekam kartu, o dėl tikslų tai bus matyt.

Skelling:  Jo, esame pažįstami jau nemažai metų. Cheka gal daugiau žinomas, aš tai ką, nei gabalų daug prikepęs, tiksliau prikepęs, bet palikęs stalčiuose, tai tuo žinomumu nelabai galėčiau pasigirti. Turim iškėlę tiek tikslą ir siekiamybę daryt iki tol, kol jausim iš to malonumą, kol turėsim ką pasakyt. Kol kas nesipykstam ir sugebam prisiderinti vienas prie kito, nors su manim velniškai sunku dirbti. Bet esame grupė, esame draugai ir žmonės, kurie yra velniškai skirtingi, bet kurių požiūris į pasaulį labai sutampa. Kaip jau minėjo Cheka, Kaseta paliko mus, tai dabar esame dviese ir dabar matyt keisis mūsų skambesys nori ar nenori to. Žiūrėsim, kaip darysim, galvoju gal aš perimsiu beatmakerio rolę, nes jau kurį laiką nenulipu nuo instrumentalų kūrimo ir besimokymo brūžint plokšteles.

Šunys neloja, Narcizai ir Aukštai į dangų – 3 gabalai, 3 kardinaliai skirtingos temos. Įvairovė aišku yra sveikintina,  bet ar yra temos, kurios netiltpų į jūsų rėmus ar “iš principo” niekada nepaliestumėte?

Skelling: „Tavo Tėvas“ yra socialinio repo atstovai. Mūsų tekstuose nerasite verkšlenimų apie tai kaip kadaise paliko mergaitė (atkrenta spėju kokių 50% klausytojų),

tavo tevas 3nerasite vaizdavimo kietais ir tuščių kalbų, kiek mes supučiam ar kaip lengvabūdiškai leidžiame laiką (atkrenta dar kokie 20% klausytojų) ir dar visokiausių panašių nesąmonių, kurių yra pilnas lietuviškas repas. Nesame šventi, bet niekaip nesuprantu kam reikia tai skleisti viešai. Todėl mūsų ir klauso nedaug, bet tie, kurie klauso – žinom, kad nėra paaugliukai ir turi košės galvoje pamatyti pasaulį ne per rožinius akinius. Mano tikslas su „Tavo Tėvu“ parodyti žmonėms pasaulį, kuris yra ne jų kompiuterio ekrane, o kuris yra už lango. Apskritai, mane labai erzina reperiai, kurie rašo apie visiškai nereikšmingas nesąmones. Pasaulyje broliai prieš brolius skirtingose karo linijose stoja, iš žmonių išpešami paskutiniai centai, o seimūnai ir toliau perkas prabangias mašinas, gatvėse žmonės vis rečiau šypsos, nes nepakelia galvų nuo telefonų ir taip toliau, tiek problemų į kurias reiktų atkreipti dėmesį, o repai egoistiškai daro dainas apie tai, kaip pasiilgo savo meilės ar kaip aukštai pakyla apsirūkę.  Juokinga ir tuo pačiu graudu.

Cheka: Turbūt nepaliesčiau temos apie visokias kaip dabar populiaru “čiolės“, “dūmai”,”rajono varkės” ir panašiai, aš ne vaikas ir jau nebe paauglys, man tokios temos nėra nei kieta nei jos kažką pasako konkretaus, tik tiek kad mėgsti susisukt jointą ir nučiešint kokia paną iš gretimos laiptinės. Ar nejuokinga? Iš kitos pusės repuojam apie tai ką išgyvenam, apie tai ką matome aplinkui, tai čia kiekvieno pasirinkimas kaip ir ką sakyti.  “Verkiančiu temų” irgi nemėgstu, bet manau čia yra paauglystės sindromas kuris palaipsniui praeina. Mes kaip grupė stengiames paimti socialines temas, temas kurios “kabo”, kurios yra kažkokia visuomenės problema pagal mus, temas apie tą pačią brolybę tarp savų žmonių, tarp savo rato ar tiesiog tarp tų, kurie taip pat gyvena hiphopo kultūra.  Pabaigai pridurčiau, kad jei ir rašyčiau minėtom temom, kurios man ne prie širdies, bandyčiau tai padaryti kažkaip kitaip, subtiliau.

Kodėl nėra repo apie futbolo čempionatą? Artėja ir kiti sporto renginiai – kodėl repe tai ignoruojama, nors patys reperiai lyg ir domisi?

Cheka:  Nežinau iš tikro, kodel nėra repo apie fulę, bet manau gal todėl, kad ir nelabai ką yra parepuoti apie tai? Jei Lietuvos rinktinė patektų į pasaulio čempionatą tai gal šautume hitą su kokiu Mikutavičium 😀  Va Svaras puikų himną įrašė ledo rituliui – geras pavyzdys.  Pats asmeniškai stipriai domiuosi NBA lyga, esu vienam gabale paminėjęs Carmelo Anthony jumpshotą, tai gal kada reikės pilna gabalą su visom statistikom išvest 😀

Skelling:  Nežiūriu futbolo, ten iš viso nesigaudau tai kažkaip nematau prasmės rašyt apie tai ko nesuprantu. Manau, kad nerašo repai apie sportą, nes nelabai gal yra apie ką rašyt. Lukulia berods padaręs gabalą, kuris su krepšiniu susietas, bet ir tai ten repas perteikiamas per krepšinio prizmę kiek pamenu.  Jama koks galėtų padaryt gabalą apie sportą, tas ten viską žino vos ne apie kiekvieną sporto šaką 😀

Koks yra geriausias patarimas ar komentaras, kurį esat gavę apie savo muziką?

Cheka:  Atskirai liaupsių gaudavau nuo mažens, nuo tada kai pradėjau, jos aišku malonu, bet gyvenime esu gerokai savikritiškas, todėl per daug to nesureikšminu. Svarbu daryti ką pats nori daryti, o ne kaip sako kiti. Va kai susikūrėme, kaip “Tavo Tėvas” – tai buvo visokių kalbų, man sakė ir nebūk su Skellu, kad nedera mūsų repas kartu, kad geriau jau būčiau vienas ir varyčiau kaip seniau ir t.t., bet aš žinau kokia projekto esmė, man patinka ta atsakomybė, kai esi ne solinis mc, ir kartais reikia pasistūmėti į priekį dėl bendro tikslo, pati idėja, kad esame skirtingi ir galim papildyti vienas kitą tam tikrais dalykais yra geras varikliukas. Mes kaip kiti nesulaukiam šimto tūkstančių perklausų youtubėj ar kur kitur, bet visada sulaukiam gero brandaus žodžio iš vyresnės kartos MC ar klausytojų, kurie tame nuėję daug  ir tai jau šį bei tą reiškia.

Skelling:  Geriausias patarimas – nedaryk su Cheka. Nors tie patys žmonės sakė, kad visgi gerai skambam mes kartu.  Pats geriausias komentaras apie mūsų muziką yra kai pasako, kad žmogus susimąstė, padarė tam tikras išvadas dėl mūsų žodžių.  Tai yra svarbiausia mums, nes pagrindinė misija ir yra ta, kad žmonės pasižiūrėtų į pasaulį pro mūsų požiūrio langą. Gali mums nepritarti, svarbu, kad susidarytų savo nuomonę ir pradėtų galvoti, bei gal net gi kažką pakeisti tiek savyje, tiek pasaulyje.

Kokie artimiausi kūrybiniai ir koncertiniai planai?

Cheka: Kol kas ant dienų kabo vienas gabalas kuriam turbūt bus filmuojamas antrasis mūsų klipas, tai visko teks palaukt. Norėtųsi pasiruošti gerą programą, o tam aišku reikia ir praktikos koncertuose, į kuriuos vasarą (goddammit!) niekas nekviečia, apskritai pastebėjau, kad šia vasarą mažai kur repu kvepia, to pasekoje dar neesame labai žinomi kaip grupė ir paskutinį kartą teko koncertuot Dinamitas Fest. Pirmas koncas su pilna programa kuria spėjom pasiruošt – patiko!

Iš savo pusės asmeniškai ruošiu keletą soliniu dainų, vienai iš jų taip pat planuoju filmuoti klipą, ir dar derinuosi keletą reikalų su sunkiosios elektronikos veidais, tad tikiuosi viskas pavyks ir visur suspėsiu, bet svarbiausia išlieka “paruošti” Tėvą artėjančiam sezonui.

Skelling:  Kol kas koncertų nenusimato. Ne kartą esame atsisakę dalyvauti renginiuose ir buvome kviesti, bet norim paruošti gerą programą, kuria būtume patenkinti ir tada jau lipt ant scenos. O iki to laiko po truputį ir toliau darysim gabalus. Kol kas esame truputį sulėtėję, čia gal daugiau dėl mano kaltės, nes ruošiu solinį albumą, kurį labai tikiuosi paleisti dar šiais metais. Kadangi viską daraus pats, nuo muzikos iki įrašų tai jau nepamenu kada miegojau normaliai, o dar kai prie šios darbotvarkės prisideda ir „Tavo Tėvo“ projektas tai labai sunku būti produktyviam.

Ir pabaigai

Choru: KEEP IT REAL!

Tavo Tėvą rasite Facebook’e  https://www.facebook.com/tavotevomuzika

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close