Albumai

Spor Deti Goroda

2007 metų birželis, dar vieno žmogaus svajonė išleisti solinį albumą virto realybe. Šį kartą tas žmogus – MC Spor, kurio vardą pastaruoju metu girdime ir matome gana dažnai, taip pat ir mūsų puslapyje, taigi, jeigu nespėjote su juo susipažinti, pavartykite naujienų archyvą. Žadėtas albumas jau tuoj pasieks visus besidominčius rusišku sietuvos hiphopu, albumo pavadinimas glaudžiai siejasi su mūsų gatvės kultūra – „Deti Goroda“ (Miesto vaikai). Ką gi, turime progos išnarstyti šį veikalą po kaulelį, taigi, tiesiai prie reikalo, daina po dainos.

????? (Intro) – jį praleisim, tai tiesiog retro muzikėlė, švelniai pereinanti į pirmą dainą.

???? ?????? (Mesto vaikai) – gana stiprus patriotiškas gabalas. Sporas lyg koks revoliucijos vadas iš tribūnos varo savo agitaciją – himną miesto kultūrai, sumaišytą su žiupsneliu politikos. Kūrinys stiprus, tačiau ne mano skoniui, nors viskas tvarkoj, gera muzika ir tekstas, meistriški DJ Mamanios skrečai ir puikus paties Sporo žongliravimas rhyme‘ais. Manau, gabalas pagal visus parametrus labai tinka reprezentui.

???????? ???? (Klaipeda City) feat. GRA. Po agitacinio kūrinio dar vienas himnas miestui, ši katą jau dedikuotas gimtajai Klaipėdai. Tai vienas labiausiai „prasuktų“ albumo gabalų, būtent su šia daina Spor ir kompanija ėmė „daryti sau vardą“, tik kažkur dingo trečiasis MC, po kurio teliko tik užuominos Sporo tekste. Apskritai, gražus ir įsimenamas kūrinukas.

???, ??????, ????? ?????? (Sapnai kartais lėkštai juokauja) – vienas iš mano favoritų albume, labai geras kabinantis muzonas, Sporas aukštumoj, plius man labai patinka tokio pobūdžio tekstai – mėgstu istorijas. Stilistika primena Moo. Nesuskaičiuoju, kiek kartų perklausiau, super!

????? ?#@??! (Skitas) – toks trumpas, kad galima buvo ir nerašyti, kad skitas.

?????? ?????? (Imi flakoną) feat. Karoona. Labai geras sumanymas, puiku, kad žmonės nepamiršta apie graffiti, nors kaip pamirši, jeigu tarp Sporo draugų komanda TB2. Taigi, kūrinys – savotiška duoklė graffiti tematikai. Kaip matome, dainoje sudalyvavo Karoona, irgi pasirodęs gana neblogai. Tiesa, dainos instrumentalas šiek tiek „jauna“ ausį, bet gal tai tik mano ausims taip. Bendrai vertinant, stiprus agitacinis gabalas, kiek neįprastas ir reikalaujantis įpratimo.

????? ???????? ?? (Prisimenu, pykomės). Rusas nebūtų rusas, jeigu nebūtų nė vieno melodingo, už širdies griebiančio gabalo. Keistokai man skamba Sporas tokiam amplua, ilgesys man sunkiai suderinamas su tuo, ką prieš tai girdėjau. Tačiau tai parodo ir kitą jo ir jo kūrybos pusę. Negalėčiau pasakyti, kad daina man labai patiko, bet tekstine prasme viskas puiku, nuoširdumas negali likti be dėmesio.

???? ?? ? ?????? (pt.1) (Džetas Li ir bananai). Po melodingos pertraukos prie alus bokalo kitas keistas kūrinys – šį kartą linksmas. Išties, Vaiperis gerai padirbėjo su muzika, daina išskirtinė, originali ir tekstų bei atlikimo technikos prasme. Kai išgirdau ją pirmą kartą, netgi nesupratau – man patinka ar ne? Bet netrukus muzika ėmė skverbtis į smegenis, o istorija įtraukią.

??????? ??????? (Neramūs laikai) feat. Smogg. Dar vienas stiprus, griežtas ir labai geras gabalas, sakyčiau, iš mano skonio operos. Įdomus elektroninis instrumas, gana įdomus temos pateikimas – mano aplodismentai.

??, ???? (Ak, vasara) feat. Karoona. Vasariškas Sporo hitas. Kūrinys jau kurį laiką „gyvena“ tiek GL tope, tiek Internete. Manau, kad tai vienas iš nuotaikingiausių albumo kūrinių – puikus kompanionas karštą vasaros dieną. Karoona vėlgi gerai padirbėjo, Klaipėdos stilius, „vaniliniu … vaniliniu“

???????? ?????? (Vakarinis Memelis). Jeigu kas nežino, kažkada labai seniai Klaipėda turėjo kitą pavadinimą – Memelis, dabar žinot. Ši daina – dar vienas himnas, tiksliau, naktinė serenada miestui. Kartais susigriebiu, kad Sporo repavimas man primena paskutinius Declo darbus (sorry, Sporai, nesusilaikiau).

??????? (Mergaitė). Dar vienas keistokas ir nestandartinis gana paprastos temos pateikimas. Negaliu suprasti, ar man patinka, bet daina tikrai kabinanti, įsimenantis darbas.

?????? ??? (Skitas) – dar vienas fragmentas iš Sopo gyvenimo, labai artima jam tema, kiek galiu spręsti iš albumo.

?????? ??????? ?????? (Kita medalio pusė) feat. Karoona. Kai mes atrinkinėjome dainas į „Ultimatumo-4“ rinkinį, mano simpatijos buvo būtent šio kūrinio pusėje. Gabalas sunkus, tikras skanumėlis. Be ilgų komentarų, mano skonio daina, nors vietomis yra vienas kitas banalus akcentas.

??????? ????????? (Kartų susiliejimas) feat. ???. Albumo galas savotiškai, kiek suprantu, anonsuoja tai, ką planuoja Sporas. Smagus bendras darbas su lietuviško hiphopo veteranu Moo, kažkada buvusiu Sporo konkurentu internetiniame MC Battle. Buvę konkurentai sulipdė puikų duetą – geras bendravardžių MC derinys, humoro jausmas, skirtingos struktūros repavimas, kaip kažkas pasakė, „štai kas atsitinka, kai du MC atitinka“.

?????????? ???????-?? (Pasirašyk kontraktus) feat. ???, Strizh. Vėlgi puikus, visais atžvilgiais stiprus darbas, dar vienas mano favoritų, gali kartoti ir kartoti. Įdomus trio – Spor, Moo ir vienas geriausių, mano manymu, naujos kartos MC Strizh. Plojimai visai kompanijai.

?? ????? ? ?????? (Nuo pliuso prie minuso) feat. ???, Strizh, Razum. Trys anksčiau minėtieji pasikvietė Razumą ir pakilo į kitą lygį. Geras darbas, kitoks negu visi likę, rimtas ir gilus. Nebe aplodismentai, ovacijos.

? ??? ????? (Važiuoju namo). Dar vienas melodingas nukrypimas… Puiku, kai žmonės yra tokie savo krašto patriotai, kai nepamiršta tų pagrindinių vertybių.

????? (Outro) – ups, o Outro kaip ir Intro…

Bonus track:

Freestyle‘as „Gatvės Lygoje“ feat. Karoona (muz. Still Dre). Neatsiliekant nuo mados, albumą puošia bonusas, kuriame kartu pasižymėjo Spor, Karoona ir Dr.Dre. Matyt, vieno iš putimu metu nutarė chebra padaryti hitą ir skirti jį, kas ypač malonu, „Gatvės Lygai“.

Na štai ir prasukau visą albumą, manau, ne paskutinį kartą, nes darbas iš tiesų vertas dėmesio. Norėtųsi tikėtis, kad Sporui pasiseks, ir albumas pasieks ir Rusijos teritoriją, būtų gurkšnelis gaivaus oro jų rinkai. Alfa.lt recenzija: http://www.alfa.lt/straipsnis/141532

 


 

 

Autorius Miron
Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close