Interviu

Stanislavas (Vataga) : "Vatagos daugiau klauso ne reperiai" (HipHop.lt 2011)

Besidominčiam mūsų šalyje vykstančiu hip-hopo judėjimu šių dviejų vyrukų labai išsamiai pristatinėti nereikia. Turiu omeny Pavelą ir Stanislavą iš Daugpilio, geriau žinomus kaip duetą “Vataga”. Turbūt tai vienintelė grupė ne iš Lietuvo, taip betarpiškai susijusi su Lietuvos hip-hopo kultūra, palikusi čia ryškesnį pėdsaką. Tam, kad argumentuoti šį teiginį, pakanka prisiminti, kad Vataga koncertavo Lietuvoje (ir ne vieną kartą!), jie turi bendrų gabalų su Skrip, su Pushu, Qwick, turi dalį bendros istorijos su Da Manifest. Todėl visai aktualus perskaityti yra ir šis pokalbis su Stanislavu ir šio dueto.

 

Prisimink, kaip apskritai susikūrė Vataga, ir kaip pradėjote dirbti kartu? Turbūt savo mieste buvote hip-hop’o kultūros pionieriai?

 

Mes susipažinome klube  „Underground“, kuriame tuo metu rinkosi plačiakelniai jaunuoliai, tūsinosi grojant geram repukui – mane tai labai užkabino. Buvo 1997 metai, tada tai buvo žiauriai madinga – visi repavo, šoko breiką, paišė grafiti ir kariavo su metalistais! Tokioj aplinkoj ir susipažinom. Tada nuolat važinėdavom riedučiais po visą miestą.

Vieną gražią dieną Pavelas man pasiūlė kurti repą. Kurį laiką mes egzistavome po Gangstar Brothers pavadinimu. Po to prie mūsų prisijungė dar du čiuvai, ir grupė pakeitė pavadinimą į Weedydas. Tokia sudėtimi grupė startavo gana sėkmingai – jau tada koncertavom su gyvai grojančiais muzikantais! Aš pats tada kūriau muziką ir buvau didžėjumi koncertų metu. 🙂

Tokia koncertinė veikla tesėsi maždaug dvejus metus. Mums tada buvo po 19 metų. O po tų dvejų metų koncertų mes su Pavelu išėjom iš grupės ir įkūrėm Vatagą. Pavadinimas atsirado labai paprastai – užsimerkę bedėm pirštu į žodyną, o ten – „vataga“ 🙂  Muziką darėm papuldavo, nes nuosavo kompiuterio neturėjom, todėl tekdavo slankioti iš vienų pažįstamų pas kitus.

Tuo metu buvo dar pora kažką darančių grupių, kurių pavadinimų, atleisk, nebeatsimenu. O šiaip važinėjom koncertuoti į Lietuvą, į Rygą (Vataga Vilniuje koncertavo 2003 metais – K.V) – yra net kažkur išlikęs vaizdo įrašas – apšildėm kažkokius reperius iš Lenkijos. Tada ir susipažinom su Dj Mamania, o vėliau – su kitais iš G&G, yra net bendri gabalai 🙂 Tie laikai buvo nuostabūs. Vataga buvo kažkas panašaus į pank-repą 🙂

 

Tu žinomas ne tik kaip repo kūrėjas, bet groji ir kitose įvairios muzikos grupėse. Papasakok apie šią veiklą plačiau.
Tuo pat metu, kai buvau Vatagos narys, dar grojau grupėje Deti Granta. Ten grojau akordeonu, trimitu ir stovėjau už DJ pulto. Sunku kažkaip įvardyti šios grupės stilių – naujai grojom senas dainas, maišėm jas tarpusavy. Pavyzdžiui, ir „Tыж меня  пидманула“ (žinoma ukrainietiška daina) su Ice Cube, ir visa kitą, ką tik įmanoma sumaišyti. 🙂

Šiuo metu, be Vatagos,  groju Rygos grupėje Dandelion Vine (funk). Turim ir vietinį projektą D – Town projekt (hip-hop, rnb, jazz).

Šių metų lapkričio 2-3 dienomis vyko kasmetinis džiazo festivalis, kurį mes rengiame jau trečius metus iš eilės. Jame dalyvavo muzikantai iš Rygos, iš Lietuvos – puikios grupės rengė puikius vakarėlius, kurie tikrai išjudino publiką. Juk dabar džiazas ir hip-hopas žengia koja kojon! Bent jau mūsų vakarėliuose tai tikrai jaučiasi 🙂

Taip pat tais laikais tapau trimitininku dixieland  stilių grojančioje grupėje ir groju iki pat šių dienų. Tai visiškai kita muzika, kitas gyvenimas, džiazas – magija, kuri niekada tavęs nepaleis..ir panašu, kad esu į tai giliai iklimpęs!

 

 

 

Dar metų pradžioje esu Tave matęs grojant su kolektyvu Drunk Confession. Ar dar grojate kartu?

 

Taip, grojau su jais, kartais pagrojame ir dabar. Tiesą sakant, man nelabai patinka šita muzika. Tiksliau, nepatinka ją groti trimitu. Juk tai rokenrolas, todėl vienišas trimitas čia skamba tuštokai. O šiaip tai geri, paprasti vaikinai.

 

Ar visą muziką Vatagai sukūrei pats?

 

Taip, visus skirtingus instrumentus įgrojau ir įrašiau aš pats.

 

Ar nebuvo planų su savo muzika pasirodyti Rusijos rinkoje?

 

Taip, būtų gerai…prieš metus bandėm, bet visa tai yra ganėtinai sudėtinga. Tuo daugiau buvo užsiėmęs Pavelas, o ne aš, todėl jo ir reikėtų klausti.

 

 

 

Be visų sąsajų su Lietuvos hip-hopu, esate pažįstami ir su Da Manifest, netgi padėjote jiems su pirmojo jų albumo įrašais. Prisimink tuos laikus…

 

Pačios pažinties su Da Manifest momentą aš prisimenu miglotais, nes tuo laiku aš daug piktnaudžiavau. Todėl iš tų laikų aš mažai ką teatsimeni. Yra kažkur išlikusios nuotraukos iš vakarėlių su Da Manifest, su lietuviais. Tiesą sakant, su jais daugiau bendravo Pavelas, kuries su Yga ir važinėjo į Maskvą pas Sir-J iš D.O.B., todėl jo ir reiktų klausti, aš šiuo klausimu neturiu kompetencijos.

 

Vataga neapsiriboja vien hip-hopo muzika. Kaip Jūs save matote bendrame hip-hop kultūros kontekste?

 

Vataga nėra tik hip-hopas, teisybė. Tiesa, tai mano nuomonė. Man taip atrodo todėl, kad aš pats nesijaučiu reperiu. Ir apskritai nesinori apsiriboti ir klijuoti kažkokių stilių etiketes. Manau, kad mes esame individualaus stiliaus – Vataga, vienu žodžiu! Mūsų muzika nėra išskirta kažkokiam tam tikram klausytojų ratui. Vatagos klauso įvairūs žmonės, tarp kurių, man atrodo, reperiai sudaro mažumą. 🙂

 

O kaip tada įsivaizduoji statistinį Vatagos klausytoją?

 

Galvoju, kad tai daugiausia įvairaus amžiaus neformalai – menininkai, muzikantai, žodžiu, kūrybiški žmonės!

 

 

 

Jūsų repertuare yra daina, pašiepiantis pernelyg rimtais besidedančius Rygos reperius. Ir be jos Jūsų muzika kupina pozityvo ir humoro. Kas tam daro didžiausią įtaką?

 

Tiesiog juokinga nuo to rimtumo. Nėra problemų – yra situacijos 🙂 Bandome į gyvenimą žiūrėti pozityviai, todėl ir dainos linksmos. Man gyvenime viskas patinka – ir geros, ir blogos situacijos. Kiekviena situacija turi savų privalumų, tereikia įsižiūrėti įdėmiau ir juos įžvelgti!

 

Tuomet ką apskritai savo muzika norite pasakyti klausytojui?

 

Tiesą sakant, aš tik dabar pradedu suprasti, apie ką mes rašydavom. Žinoma, turime nemažai rimtų dainų, „gyvenimo pamokėlių“, bet visų pirma mūsų dainos mums patiems yra susikaupusių emocijų ir išgyvenimų iškrova. „Чювствуй позитив королевских басен , Чювствуй позитив шампанских песен“ (Vienos iš Vatagos dainų priedainis) – štai ką neša mūsų dainos 🙂

 

Klausydamas Jūsų įrašų aš susidariau nuomonę, kad Tau visai neblogai sekasi dainuoti. Ar nėra planų solinei veiklai šioje srityje?

 

Dainuoti man patinka, bet ne tiek, kad solinį dainavimą įrašinėčiau. Yra idėjų soliniam instrumentiniam albumui, be vokalo. Jame pagrindiniu instrumentu būtų trimitas, kuriam akomponuotų kontrabosas, rhodes klavišiniai, sultingas bytukas ir dar pora ar trejeta atmosferinių instrumentų. Idėjų yra, tereikia jas realizuoti.

 

 

Jūs turite jau tris albumus. Kur link, Jūsų požiūriu, krypsta Jūsų muzika?

 

Ruošiamės įrašinėti naują albumą. Į ką tai bus panašu, nežinau. Turbūt į Vatagą 🙂 Galiu pasakyti iš anksto, kad  muzikinė albumo pusė bus vien gyvo skambesio instrumentai. Norisi tikėti, kad albumas jau bus ateinančią vasarą!

 

Į Latviją buvote atvežę Afu-Ra, organizuojate festivalius, vakarėlius… Panašu, kad stipriai įsisukote su renginių organizavimu.

 

Ir ne tik Afu-Ra buvome atvežę, bet dar ir Dj Renegate, ir Смоки Мо. Tai buvo 2004 – 2006 metais, tik niekam, po velnių, čia to nereikia, nes visi namie siurbia degtinę ir tūsinasi prie magnetofono! Išskyrus mus, niekas mieste hip-hopo  vakarėlių neorganizuoja.

 

Jūs keletą kartų lankėtės Lietuvoje, koncertavote. Kokie įspūdžiai iš čia?

 

Pamenu koncertus Lietuvoje. Žmonės, klausytojai labai skiriasi nuo latvių. Čia žmonės labai draugiški, laisvi, linksmi, suprantingi. Po pirmo koncerto Vilniuje aš supratau, kad noriu gyventi Lietuvoje! Tokio priėmimo, kaip Vilniuje, niekur daugiau nebuvo. Išprotėję lietuviai!

 

 

 

Atsisiųsti albumą “Мы Желаем Вам Ватаги”  (2003 – 2006)

 

Atsisiųsti albumą “Exclusive” (2009)

Autorius Kęstas Vasilevskis

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close