NaujienosRenginiaiStraipsniai

Stebinantis koncertas su siela, kuris įeis į istoriją

Foto Robertas Raudonikis
Foto Robertas Raudonikis

Kažkaip jau taip pasaulyje sudėta, kad kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį. Pavyzdžiui, Jama & W, kurie pradėjo nuo paprasčiausio „open maiko“, į savo kūrybą dėjo tiek pastangų, kad dabar pelnytai jau „surenka Loftą“. Viskas buvo daroma emocionaliai bei nuoširdžiai, tad gavosi taip, kad aplink grupę ėmė burtis tokie pat žmonės, kurie kūrė, tobulėjo, mąstė ir svajojo. Galiausiai suvieniję savo talentus šie žmonės padovanojo pasauliui Muziką, kuri turi sielą. O koks viso to atoveiksmis?

Atrodo, kad kur tik ši grupė pasirodo, viskas įvyksta kaip ir jų albume „Gilumon“ – sugeba ne tik surengti koncertą, kuris pateks į istoriją ir atsimins ilgam, bet kartu ir nuolat pateikia kažką išskirtinio. Jiems pavyksta giliai įsiskverbti į kiekvieno koncerte esančio žmogaus vidų. Visko buvo daug, kartu nemažai dalykų maloniai nustebino, o visiems, praleidusiems penktadienio vakaro galimybę apsilankyti Lofte, sunkiausia bus paaiškinti, ką koncerte veikė Juozas Liesis, Ilona Balsytė, Wiliux ir svečias iš Latvijos – Ansis.

Foto Robertas Raudonikis
Foto Robertas Raudonikis

Iš pirmo žvilgsnio, atrodytų, koks čia pasiekimas – „Bavaras“ ant scenos… Gal net iki skausmo išgręžtas stereotipas. Muzikos, kuri turi sielą, kita pusė, bet… Velniai griebtų, nesitikėjau to parašyti – jis pafreestailino taip gerai, kad net sunku patikėti. Tą trumpam mintyse atsiradusį piaro ir plastmasės skonį tuomet, kai Jama pristatė and scenos lipantį Juozą Liesį, greitai pakeitė dar didesnė nuostaba suvokus, kad prie šios chebros muzikoje jis gali nuoširdžiai ir įdomiai kažką padaryti. Užkrečiama?

Vėliau pasirodė vienas sparčiausiai Latvijos hip hopą iš prisnūdimo budinančių žmonių – „Ansis“. Tikrai techniškas ir, kiek galima spręsti iš tekstų nuotrupų, kurias teko išsiversti – turintis ką pasakyti MC. Bet „vinis“ šiame koncerte įkaltas ne ten. Esmė yra skirtingų šalių, skirtingų kalbų atstovų MC bendradarbiavimas ir tai, kad dviejų gabalų metu visa Jama & W grupė puikiai „back‘ino“ latviškai, nors tai buvo pirmasis toks kartas ir tikrai nebuvo šansų ypatingai susigroti – tiesiog verta didelės pagarbos! Būtent tokiomis pastangomis ir idėjomis yra rašoma mūsų mylimos muzikos istorija.

Foto Robertas Raudonikis
Foto Robertas Raudonikis

Koncertą vainikavo pirmasis Lietuvos repo kūrinys (kartu pabrėžiu, kad pirmasis pozityvaus repo kūrinys) – „Išjunk televizorių“ (1987 m.), kurio simboliškam atlikimui buvo pasikviesta žavingoji Ilona Balsytė. Tai teatro žmogus, būtent„Keistuolių teatro“. Ji visomis prasmėmis puikiai tiko kompanijai, esančiai scenoje štai taip griaudama likusius stereotipus, jei jų dar buvo tokių. Nesidžiaugti vaizdu ir garsu scenoje galėjo tik visiškai savyje pasiklydę žmonės – buvo puiku, nuostabi idėja ir neabejoju, kad visi tiek scenoje, tiek šalia jos liko be galo patenkinti. Tai buvo skanus desertas visiems, net ir tiems, kurie labiau mėgsta kitus muzikos stilius.

Taip pat reiktų pasakyti gerą žodį apie Vee ir visad teigiamai plasnojantį „Baltąjį Kirą“, kurie taip gerai apšildė publiką ir kartu tikrai niekam neleido suabejoti renginio pavadinimu.

Tai yra Muzika, kuri turi Sielą, joje nėra jokių žanrų, jokių sienų ar stereotipų, kurių nebūtų galima sugriauti. Tai – atskiros detalės ir visa jungiantys Jama&W. Jie scenoje atidavė visą širdį, o atėjusiems liko tik lengviausias darbas – įsitraukti. Renginyje tilpo prasminga jų kūryba, meistriškos improvizacijos su vizualizacija ir dar daug kokybiško bei daugelių sieloms artimo turinio. Apie kiekvieną elementą būtų galima atskirai rašyti ne po vieną puslapį, tačiau apsiribosiu tiesiog žodžiais, jog ši kompanija visad moka nustebinti, tačiau ką jie padarė šį kartą buvo išskirtinai nuostabu. Prieš ateidamas į koncertą tikiesi daug, o atėjęs gauni dar su tokiu kaupu, kad iš pagarbos belieka tik nulenkti pozityvo ir muzikos, kuri turi sielą, prisipildžiusią galvą.

Pavyko koncertas, kuris pagerbė tiek praeitį, tiek dabartį. Kartu, tikrai nedaug koncertų kuria muzikos istoriją, tačiau šis buvo išskirtinis ir būtent toks. Didžiulė pagarba ir LABAI AČIŪ visiems prie to prisidėjusiems, nes vakaras buvo nerealus, o įspūdžiai iš Lofto – liks ilgam.

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close