AtlikėjaiStraipsniai

Street Masters Crew istorija (HipHop.lt 2007)

treet Masters Crew istorija prasidėjo 2006-ųjų metų pavasarį. Iki tol buvome paprasti žmonės, kurie tiesiog domėjosi hiphopo subkultūra.

 

2006-ųjų metų Gegužės 14 dieną vykusiame Looptroop koncerte vienam būsimosios SM Crew nariui Sharui ( a.k.a SharazzDaCrazyFucker a.k.a. SDCF) susipažinus su G&G Sindikato nariu Svaru truputį prasiplėtė pažinčių akiratis Lietuvos hiphopo sferoje. Tuomet antrajam SM Crew nariui Pofkei ir jau minėtajam Sharui pradėjo rūpėti tai, kad Alytuje žmonių, besidominčių hiphopu, yra tikrai nemažai, tačiau čia jokių renginių, skirtų šiam gyvenimo būdui, visiškai nėra. Taip pat tuo metu SM Crew narys Sharas pradėjo rašyti straipsnius apie hiphopo subkultūrą į hip-hop bendruomenės internetinį portalą www.hip-hop.lt. (daugiau info www.myspace.com/sharazzz)

 

 

Greitai užsimezgė mintys apie renginį, kuriame dalyvautų G&G Sindikatas ir dar keletas grupių. Neužilgo susibūrė ir SM Crew, kuriai priklauso šie nariai: Sharas, Pofke, Diuka, Pijus, Taurius ir Nab ( a.k.a. Nabinis), J. Vėliau buvo sugalvotas ir renginio pavadinimas – Street Sound Alytus 2006. Iš kur kilo pavadinimas Street Masters? Tiesiog jis atėjo Sharui į galvą ir tam nėra jokio konkretaus paaiškinimo, greičiausiai juo norėta parodyti tai, kur ši “chebra” praleidžia didžiąją savo laisvo laiko dalį ir tai, kad hiphopo subkultūra yra ne uždarų patalpų, o gatvių subkultūra. Iš kur atsirado pavadinimas Street Sound Alytus? Jis simbolizavo tai, kad tie, kurie myli savo gatves, gerbia savo įsitikinimus ir kvėpuoja hiphopu, tačiau apart muzikinių centrų ar ausinukų negali išgirsti savo mylimos muzikos, dabar susirinks iš gatvių, parkų, skverų į vieną vietą ir įrašys į Lietuvos hiphopo žemėlapį dar vieną tašką – Alytų.

 

Pirmasis renginys – SSA ’06 – turėjo įvykti jau Birželio pradžioje, tačiau dėl įvairių nesklandumų keletą kartų buvo nukeliamas vėlesniems laikams. Kartais kildavo mintys, kad visi planai jau nebebus realizuoti, tačiau Rugpjūt5 buvo paskirta tiksli renginio data ir užvirė darbai.

 

 

Tuomet ši “chebra” galvojo tik apie vienetinį koncertą, bet vėliau kilo mintis, kad SSA renginys turėtų vykti kiekvienais metais, maždaug tuo pačiu metu, bet minčių apie sezoninius renginių organizavimus tikrai nebuvo. Rugsėjo 15-ąją dieną įvyko minėtasis renginys, galbūt Lietuvos mastu tai nebuvo nieko ypatingo, tačiau Alytaus hiphopo bendruomenę tai tikrai prabudino. Praėjus kiek laiko po pirmojo renginio, atsirado noras daryti dar ir dar. Taigi Street Masters Crew neužilgo suorganizavo antrąjį savo renginį ,,Antrasis Smūgis“, o į savo darbotvarkę įrašė renginių iki pat vasaros ir nusprendė, kad tuo užsiims pastoviai.

 

Per 2006/2007 metų sezoną vaikinai suorganizavo 5 renginius – Street Sound Alytus’06, Antrasis Smūgis, Love and Freedom Party, Strange Sound From Underground, SM Crew Is Shuting Down (sezono uždarymo vakarėlis), bei šių metų Rugsėjo 15-ąją dieną įvyko vakarėlis, skirtas sezono atidarymui ir vienerių metų gimtadienio progai paminėti – Street Sound Alytus’ 07. Street Masters Crew tikisi, kad šis 2007/2008 metų sezonas bus dar turtingesnis.

 

Šiuo metu SM Crew neretai prabyla apie nedideles reformas savo veikloje, galbūt pavadinimo pakeitimą, tačiau nieko konkretaus šiuo metu jie dar neatskleidžia.

 

 

“Pinigai, raštinės padėkos yra nesvarbu ir mes to niekad nesiekėme.Tiesą sakant, niekad ir negavome. Visa tai tik banali biurokratija… Didžiausias atlygis už darbą yra auditorijos padėkos, apsikabinimai ir prašymai tęsti savo veiklą ir toliau. Dar maloniau, kad taip pat atsidėkoja ir atlikėjai” – sako Alytaus hiphopo propaguotojai.

 

“Įgyvendinti savo planus be rėmėjų yra itin sunku ir mes būtumėme labai dėkingi tiems žmonėms, organizacijoms, bendrovėms ir firmoms, kurios galėtų mus paremti bent kokia pagalba. Kreipiamės ne tik į hiphopo bendruomenę, bet ir į visą Alytaus bendruomenę, kuriai rūpi jaunoji karta ir jos įsitikinimai bei siekiai.”

 

 

Autorius Sharazz DaCrazyFucker

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close