Albumai

Sun – Это всё… Mixtape [Карусель production; 2009]

Negali nedžiuginti tendencija, kad vis daugiau reperių spjauna į leiblus ir albumus leidžiasi savo jėgomis. Nežinau kaip Jums, bet man tokiu būdu leistas albumas atrodo…nežinau net kokiu žodžiu apibūdinti, tinkamiausias būdvardis turbūt yra „tikresnis“. Taigi, į mano rankas pateko vienas iš tokių pavyzdžių. Tai rusakalbio vilniečio mixtape „Это всё…”, išleistas dar praejusių metų pabaigoje.

 

В гримёрке (Интро)  Sulyg pirmu gabalu patenkame į Sun grimerinę, perėjimą į tuoj prasidėsiantį emocijų ir išgyvenimų pjesės atlikimą. Trumpa, stipri įžanga. Tik įdomu, ka reiškia ta skaičių kombinacija 6-43. Namo numeris?:)

 

.Сюжеты моих дней. Antrasis gabalas, jau šiokiu tokiu hitu (tarp besidominčių) tapęs įprastinės Sun veiklos dienoraštis. Atklausytas daugybę kartų, bet dar nenusibodęs. Instrumentalas girdėtas kažkuriame iš Rusijos repo gabalų. Manyčiau, kad viena iš stipriausių albumo dainų. Lyg ir nieko ypatingo, bet yra  kažkas tokio kabinančio, ko dėka ji klausoma su mielu noru.

 

Пустой звон man atrodo lyg būtų prieš tai buvusios dainos tęsinys. Labai panaši tematika.

 

Балаган (при участии Вжик(КПЗ-43), Bandi) Šiame gabale pasirodo ir pirmieji kviestiniai svečiai. Reprezentinis gabalas su visais jam būdingais atributais – nuotaikingas instrumentalas, užtikrintas repavimas. Viena iš nedaugelio linksmesnių dainų albume. Dainos turinys puikiai atspindi pavadinimą – linksmi nusišnekėjimai tarp kupletų, „nurauti“ tekstai.

 

На долгие годы. Šis gabalas turbūt vienas pačių asmeniškiausių. Kiekvienam artima tema – atsiprašymas mamai, kad užaugome, nebesame vaikais, kad neparodome kaip mylime savo motinas.

 

Мой мир (при участии Вжик, Нафаня(КПЗ-43)). „Back in the days“ – prisimenama repo įtaka paauglystei, kartu su visais tam būdingais atributais – kasetėmis batų dėžej, nesupratimą iš suaugusiųjų ir kitais dalykais. Čia Sun vėl ne vienas, o su  jau girdėtu Вжик ir Нафаня, dar vienu КПЗ-43 atstovu . Čia stipriau pasirodė Вжик, na bent jau tekstas jo man patiko labiau nei kitų. Taip pat įsiminė Нафаня repavimo ir rimavimo maniera. Tik šiek tiek pjovė ausį bandymas priedainyje perrėkti ta kompiuterini balsą.

 

Эмиграция. Aktuali tema – emigracija. Kai daug kas išvažiuoja lengvesnio pinigo ieškoti, čia lieka tie, kuriems Vilniaus TV bokštas, krantinė, Opera ir kiti gimti užkaboriai kur kas mielesni dūšiai.

 

Пашилайские круги (при участии Bandi). Kaip sakoma, kad kiekvieno reperio albume turi būti dainos skirtos artimam žmogui ir savo rajonui. Taigi, gabalas mamai jau yra….:) O šis gabalas – duoklė Pašilaičiams. Rajoninio tūso scenarijaus dėstymas. Čia girdimas ir kitas pašilaitietis Elas. Frazė “3 kolca” asocijuojasi su Maskvos reperių minimu “sodovoje kolco”.

 

Адресат без имени . Ši trumpa daina sudomino savo idėja, nieko tokio panašaus negirdėjau ar bent jau neatsimenu girdėjęs. Susirašinėjimo su panele epizodas…Deja, tik tuo ir sudomino – idėja ir instrumentalu.

 

Старый Шкаф (при участии Sistah Ju). Knisimasis po seniau nepriimtus sprendimus, kurių šešėlis persekioja iki šių dienų ir visa tai lyg koks senas dulkantis švarkas dulka spintoj, kol vieną kartą jį vėl reikia užsivilkti.. Taip supratau šio gabalo mintį. Visa tai įvelkama į Sistah Ju vokalą. Ar minimas Salieri yra kompozitorius Antonio Salieri?

 

Импульсы и хим. Реакции. Gabalas apie meilę ir tai, kaip beprotiškai ji verčia elgtis, kai nutrūksta.

 

В состояние осени (при участии Рубль, BlaST, Парекс) Čia vėl su krūva talkon pasitelktų kolegų. Šita daina kuriam laikui man vėl įvarė lengvą rudeninę depresiją. Jei toks buvo numatytas efektas, tai suveikė J Taip pat viena stipresnių gabalo pusių – instrumentalas. Man visuomet susiklauso tie kompiuteriniai balsai priedainy. Viena iš mixteipo “vinių”.

 

По волнам памяти (при участии Вампир(КПЗ-43)). Kas nepatiko šiame gabale – Вампир tekstas, atrodo, kad tų minčių išdėstymui trūksta originalumo, viskas kažkur jau lyg girdėta, lyg perfrazuota.

 

Карусель (skit). Trumputis atrakciono intarpas teatre.

 

Атракцион по Русски (при участии BlaST, Парекс). Tematika primena На долгие годы.

 

Рассвет Будет чище (при участии Sistah Ju). Čia vėl pasigirsta jau girdėta Sistah Ju. Tikėjimas geresniu rytojumi, kai užgriūva daugybė rūpesčių.

 

Занавес (Оутро) Kaip roko grupės DDT kūrybos gerbėją, manęs negali nedžiuginti outro. Priežastis paprasta – nusileidus teatro uždangai, groja minėtos grupės dainos fragmentas.

 

+ Бонус

 

Карусель – Завтра всё решу (при участии Ai-Tenshi) . Ir šis gabalas turi savo pusbroli. J Рассвет Будет чище (при участии Sistah Ju), bent jau pagrindinės mintys kažkaip susiveda į vieną bendrą idėją. Tik šįkart tai toks pažįstamas noras visų problemų sprendimą atidėti rytojui..rytoj nueisiu, rytoj sumokėsiu ir pan.

 

Есть нужда (при участии Sonk) .Paskutinis gabalas skirtas dailiajai lyčiai. Čia galima išgirsti ir kitą rusakalbį – Sonk. Tiesiog smagi dainelė, šūkis „Velniop įsipareigojimus“. Man Sonk čia nuskambėjo stipriau nei Sun. Dar klausant šios dainos kilo asociacijų lyg klausyčiau Da Manifest „Slabomu polu“.

 

Mixtape vyrauja melancholija, nostalgiškos nuotaikos. Bet tai nėra blogai, nes tai nėra graudūs paverkšlenimai. Kažkam patiks tokių nuotaikų užtaisas, kažkam nelabai. Man patiko. Net labai. Džiugina, kad viskas padaryta kokybiškai, užtikrintas repavimas, drąsiai varijuojama repavimo ir rimavimo technikomis. Viskas skamba savitai, lyginant su kitais Lietuvos rusakalbiais reperiais, nors kai kur lyg ir jaučiasi kumyrų iš Rusijos įtaka, bet nežymiai. Bendrą skambesį stipriai paįvairina kviestiniai balsai, bet kai kur ir tie sušlubuoja.

Autorius Kiesha
Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close