NaujienosRenginiaiStraipsniai

Sunku patikėti: Mobb Deep Lietuvoje ir atneš "pragarą žemėje" į Galapagus! Jei maištaut -tai iki antrankių?

MOBB_DEEPEsame labai laimingi jums pranešdami, jog “Galapagų 2015″ organizatoriai atskleidė pritrenkiančią naujieną – liepos 24-25 dienomis Zaraso ežero saloje vyksiančiame festivalyje pasirodys vienas sėkmingiausių pasaulyje hip-hopo duetas „Mobb Deep“. Tai rytų pakrantės repo žvaigždės, kurių tekstus puikiai žino visi susipažinę su Hip-Hop, o instrumentalus išbandė ir daugelis Lietuvos reperių. Grupės biografijoje 3 milijonais parduotų įrašų, bendri darbai ir konfliktai su pagrindinėmis kultūros asmenybėmis ir gyvenimiška patirtis nuo didžiausių arenų iki kalėjimo ar tamsiausių Niujorko skylių.

„Šiais metais festivalis „Galapagai 2015“ atiduos duoklę hip-hopui, turint omenyje ir muziką, ir gatvės kultūrą. Džiaugiamės pagaliau galėdami paskelbti festivalio „headliner‘ius“, tai – gyva Amerikos repo legenda „Mobb Deep“, – pristato festivalio organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.  Vienas labiausiai pripažintų Rytų pakrantės hardcore reperių duetas – Havoc ir Prodigy – turi neeilinių gabumų visose srityse: jei kurti muziką – tai su didžiausiais repo monstrais, jei maištauti – tai iki antrankių. Havoc’as prodiusavo daugumą „Mobb Deep“ kūrinių, o taip pat dirbo su tokiais MC, kaip Eminem, Diddy, LL Cool J, Tragedy Khadafi, Capone-N-Noreaga ir savo ilgamečiu partneriu Prodigy, turėjusiu ir solo projektų. Hip-hopo gerbėjams Havoc’as ir pats pasižymėjo kaip MC, ryškus savo kraštutiniais tekstais ir nuosekliu purvo tvanu.

Kitas dueto narys – Prodigy kilęs iš garsios ir įtakingos muzikantų šeimos, ištikimos džiazui. Tačiau sūnus paklydėlis pernelyg gerai išmanė tamsųjį urbanistinio Niujorko kraštovaizdį, kad imtųsi trombono – jis pasinėrė į repą. Savo pirmose bendrose nuotraukose „Mobb Deep“ pozavo su ginklais ir kokainu, primindami filmo „Scarface“ herojus. Vis dėlto duetui tai padėjo susikurti įvaizdį, kuris perkėlė hardcore gangsta repą į naują Rytų pakrantės hip-hopo lygį. Grubūs ritmai ir ant ribos balansuojantys aštrūs tekstai pakeitė ir Niujorko hip-hopo veidą. Išleidę albumą „The Infamous“, kuris tapo vienu ryškiausių darbų visoje repo istorijoje, „Mobb Deep“ šovė į šlovės viršūnę ir komercinės sėkmės aukštumas.

Fortūna mylėjo „Mobb Deep“ ir 2005-aisiais jie pasirašė sutartį su „50 Cent“ leidėjais „G-Unit Records“. Dar po keturių metų „50 Cent“ išmetė duetą lauk. Tačiau istorijoje liko jų bendras darbas: https://www.youtube.com/watch?v=Z3Oux1lN__4 . Tiesą sakant, karštų vaikinų duetas „Mobb Deep“ visada sugebėdavo įsigyti priešų aukščiausioje lygoje. Jie taip šauniai konfliktavo su Snoop Dogg’u, Tupac’u ir kitais, kad galop tapo prasminga apie juos rašyti biografines knygas (tokia garbė teko Prodigy) ar net kurti dokumentinius filmus. Juostą „Rimavimas ir Bausmė“ apie reperius, turinčius nemalonumų su teisėsauga, stipriai praturtino tas pats Prodigy. Operatoriai jį palydėjo į kalėjimą ir pasitiko, grįžtantį iš jo…

Į belangę repo žvaigždė pateko dėl neteisėto naudojimosi šaunamuoju ginklu ir marihuanos disponavimu. Vaikiną policija „iškedeno“ iš jo privataus 120 tūkst. JAV dolerių vertės neperšaunamo visureigio. Jam pateikti kaltinimai virto pusketvirtų metų kalėjimo. Galiausiai dar pusmetį pavyko „nuskusti“ už gerą elgesį.

Vis dėlto šaltos kalėjimo sienos atvėsino ir „Mobb Deep“ santykius. Juoda katė tarp jų perbėgo ir socialiniais tinklais, prikrėsdama riebių eibių, kurios turėjo įtakos dueto išsivaikščiojimui kas sau. Tačiau galop jie paskelbė apie susitaikymą ir bendrų darbų pratęsimą.

Liepos 24-25 dieną festivalio „Galapagai 2015“ publika turės beveik neįmanomą progą savo akimis pamatyti šias skandalingas asmenybes scenoje kartu. Festivalio bilietus platina „Tiketa“. Gegužės 25 d. bilietai brangs.

Žymos

Susiję

7 komentavo

  1. Pas Antaną į “dačią” geriau atlėktų? Vienintėlis labiau HH alsuojantis festivalis šiemet, puiki vieta, daugėja įdomios muzikos – turėtų būti labai geras savaitgalis
    0    0
  2. kaip lievai kad i tokia skyle varo.. paziures i ta miesteli Mobb Deep ir pazvengs.. o siaip, tai manau, kad niekas cia neatvaziuos. per daug nerealu. vel apgaus visus
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close