Įdomu!InterviuNaujienosStraipsniai

Susipažinkite: miesto gatves užkariaujantis longboardas

Straipsnio autorius Auksė Paltarokaitė CHUWAK.LT
Straipsnio autorius Auksė Paltarokaitė CHUWAK.LT

Atšilus orams jau tapo įprasta miesto gatvėse ar centre pamatyti žmones važinėjančiais įvairiausiais dviračiais, riedlentėmis, riedučiai, paspirtukais ir kitokiomis keliaratėmis transporto priemonėmis. Tačiau vis dažniau tenka pastebėti žmones, kurie „keliauja“ ant ilgos lentos su ratukais. Garantuoju, kad kai kurie tikrai prunkštelėjo ir mintyse tarė: „Pffff, juk tai riedlentė“.

Longboardas – jau 3 metus į populiarumo viršūnes Lietuvoje kelią besiskinantis dar vienas ekstremalus sportas ir, žinoma, laisvalaikio praleidimo būdas. Visą savo gyvenimą ekstremaliam sportui pašventęs Rytis Stankevičius (dar žinomas nArauti pravarde) longboardais užsiima jau 3 metus ir sutiko plačiau papasakoti kas tai per užsiėmimas.

Ar Lietuvoje longboardas populiarus kaip sportas, o ne tik laisvalaikio užsiėmimas?

Po kol kas į longboardą, kaip į sportą, žiūrima užsienio šalyse. Lietuvoje į tai daugiau žiūrima kaip į laisvalaikio užsiėmimą. Ne paslaptis, kad pas mus dauguma pradeda dėl stiliaus ir dėl to, kad tai dabar ant bangos. Bet iš tikrųjų, tai yra labai geras sportas. Lietuvoje žiūrinčių į longboardą kaip į sportą yra ne daugiau dešimt, bet tikimės, kad jų daugės.

Longboard
Longboard

Ar longboardas – rimtas sportas? Kokie pavojai tyko važinėjant lenta?

Taip, tai yra rimta sporto šaka. Kalbant apie downhill`ą reikia turėti visų pirma visas apsaugas, važinėti į varžybas ir stengtis kuo labiau tobulėti. Norvegijoj buvo longboardu sportas uždraustas 10 metu , dėl to kad per daug pavojingas.

Kiek laiko reikia norint vadintis šios sporto šakos atstovu?

Laiko nereikia. Reikia noro. Slide`inti galima išmokti per dieną, jei tau paaiškina, turi drąsos ir noro. Jei nemoki slide`inti, tu negali leistis nuo kalno, nes be slide`ų tas pats, kas be stabdžių. Slide`as su longboardu yra stabdymas, o be stabdžių mes negalime važinėti.

Ar galioja koks nors aprangos kodas?

Hipsteriai važinėja su Fish (paplūdimio) stiliaus longboardais apsirengę marškinukais ir aptemptais džinsiukais, be jokių apsaugų. Mergaitės dažnausiai nešiojasi longboard`us arba rieda lėtai Vilniaus gatvėmis ir jaučiasi stilingos apsirengusios šortukais ir aptemptomis maikutėmis. Mes važinėjam su pilno veido dengimo šalmais, visom apsaugom arba vientisu odiniu kostiumu, ir neturim stiliaus. Tiesiog sportuojam ir iš to jaučiam didelį malonumą ir adrenaliną. Mokomės naujų slide`ų, triukų ir kuo greičiau ir taisyklingiau nusileisti nuo kalno, kuo greičiau įveikti staigius posūkius, ir kuo labiau susilieti su lenta ir jausti ją. Vienas iš svarbiausių dalykų yra aerodinamika, balansas, ir pradžioje geras išsispyrimas. Žinoma, turi būti ir geras inventorius.

Longboard Chill&Grill
Longboard Chill&Grill

Ar lengva išmokti važiuoti longboardu?

Taip, lengva yra važiuoti lyguma ar iš taško A į tašką B, bet leistis nuo kalnų, freeride`inti ir slide`inti yra rimtas sportas ir didelis menas, kuriam reikia gero fizinio pasiruošimo, vidinio balanso ir daug praktikos.

Kaip reaguoja aplinkiniai į longboardus? Juokiasi ar domisi?

Aplinkiniai reaguoja gerai, jiems tai yra labai įdomu, visi stebi, domisi ir daug kas nesupranta kaip taip galima važiuoti. Kartais juokiasi iš apsaugų, bet šiame sporte jos yra būtinos. Šalmas, slide`am pirštinės, kelių ir alkūnių apsaugos. Kalbant apie sportą, nei vienose rimtose varžybose negalima važiuoti be vientiso odinio kostiumo, ir pilno uždengto šalmo (kalbant apie leidimąsi nuo kalnų).

Kur dažniausiai galima pamatyti važinėjančių longboardais?

Sostinėje dažniausiai renkasi prie Katedros, Vingio parke, Kalnų parke. Taip pat dažnai važiuojame į Ignaliną ar Druskininkus. Mus taip pat galite pamatyti ir naktimis miesto gatvėse.

Ar vyksta longboardu varžybos? Jei taip – tai kur?

Kadangi Lietuvoje dar kas mažai į longboardus žiūri kaip į sportą, tai dažniausiai varžybos organizuojamos Latvijoje, tačiau keletą kartų buvo ir Lietuvoje: prieš du metus vyko Andro Druskininkuose LONGBOARD DAY 2012, praėjusiais metais vykos crank varžybos Vingio parke „Lion summer session 2013“. Visai neseniai vyko mano pačio organizuotos „Longboard‘ing & Grill Chill“ varžybos Ignalinoje, kur yra vienintelėje Lietuvoje saugi nuo automobilių trasa, kurioje galima treniruotis ir organizuoti varžybas.

Baigiantis pokalbiui Rytis Stankevičius prasitarė tikintis, kad Lietuvoje longboardas išpopuliarės daugiau kaip sportas: „Longboardais galima ir sportuoti ne vien tik po pažastimi nešiotis centre ir būti stilingam. Kaip mūsų paneles mėgsta su trumpais šortukais.“ Beje, Ryti nepamiršo paminėti, kad yra sukūręs net „Facebook‘o“ puslapį Longboard PRO, kuriame galite rasti visą jus dominančia informaciją apie longboardus.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close