Albumai

SWOLLEN MEMBERS – “Monsters II(Monsters in the closet Pt.2)” [Suburban Noize Rec.;2011]

Dar viena legenda, tik šį kartą kanadetiška ir asmeniškai man … nors iš tiesų manau būsiu ne vienas su malonumu prisimenantis “Balance” arba “Bad Dreams “ albumus.

 

Tems kas nežino šio kolektyvo – truputėlis istorijios: Swollen Members tai kanadetiška hip hopo grupė. Oficialiai grupė susiburė 1996-tais metais Vankuveryje. Nuo gerų 1992-tų du iki šiol išlikę originaliosios grupės sudeties nariai Mad Child ir Prevail šturmavo hip hopo bastioną, tuo metu padedami vėliau dingusių iš grupės narių Zodak ir Easy Roc (beje dabar abu yra kitame ne ką mažiau vertame dėmesio projekte). Jau minėtas “Balance “ pasirodė 1999-ais per jiems patems priklausančią leidbinę firmą Battle Axe Rec. “Balance” buvo sekmingas startas – sunkus, tamsus, undeground’inis, bei išpirktas 41000 kopijų tiražu. Atkeliavo netgi iki mūsų kraštų, kur mes labai sekmingai grojom kūrinius iš jo pirmose Gatvės Lygos laidose. Taip pat dėka mūsų DJ’jų ”Balance” buvo super albumas ir hip hop’o vakarėliuose. Tuo pačiu metu Swollen padirbėdavo ir kitų žmonių projektuose – keli kultinai kanadietiško hip hopo rinkiniai, plius geri ryšiai su sparčiai besivystančia LA undeground’o scena: Dilated Peoples, Joey Chavez, Defari, Rasco. Asmeniškai man tai auksiniai laikai kas liečia Amerikos undeground’ą.

 

2001-ais pasirodė antras Swollen Members albumas “Bad Dreams”. Jau nebe toks žalias kaip pirmas. Tai buvo stiprus darbas kuris tapo platininiu Kanadoje – parduotas 100000 kopijų tiražu. Būtent tuo metu, kiek aš prismenu, vyrukai pradėjo matyti komercinę hip hopo pusę. Perleido pirmą albumą, taip pat pradėjo leisti instrumental albumų versijas (beje jie tai darė vieni iš pirmųjų). 2002-ais prie grupės prisjungė Rob the Viking (kuris beje išliko grupėje ir iki šių dienų) ir senas grupės bičiulis Moka Only. Prasidėjo Battle Axe klestėjimo laikas, koncertai-turai, soliniai albumai. Tuo pačiu metu pradėjo keistis ir skambesys. Ta puiki undeground’inė, žalio skambesio aura palaipsniui dingo. Pasirodė “Monsters in the Closet” į kurį buvo įtrauktas hitu (Kanadoj ir ne tik) tapęs bendras gabalas su Nelly Furtado. Jau 2003-iais išėjusiame albume “Heavy” atsirado blizgių ir spalvotų gabalų (beje buvo parduotas tik 25000 kopijų tiražu). Ryškiausi pokyčiai matėsi pas Moka Only. Su kiekvienu nauju albumu jis vis labiau toldavo nuo savo šaknų. Ivyko trasformacija. Aš asmeniškai pirkdavau viską ką leisdavo ši chebra, bet malonumo negaudavau. Vėliau, 2006-ais, grupė pabandė vėl sugrįžti prie savo seno skambesio ir išleido “Black Magic”. Tačiau sena publika dingo. Swollen Members netgi išbraukė “Heavy” iš albumų sąrašo savo puslapyje noredami pamiršti nesekmę. Bet įvyko tai kas įvyko: Battle Axe buvo uždarytas, seni bendražygiai tokie kaip Moka Only pasinėrė į solines karjeras taip palikdami skęstantį laivą.

 

Ir štai Swollen sugrįžo į undeground’o gretas. Skausmingas kritimas, Suburban Noize Rec. įkūrimas, burys naujų MC ir grupės naujos eros pradžia. 2009-tais išleidžiamas “Armed to the Teeth” (beje parduotas juokingu 3400 kopijų tiražu). Tais pačiais metais Prevail ir Mad Child išleidžia solinius albumus, o 2010-ais išleidžiamas ”Greatest Hits” – savotiškai tarpinis darbas. 2011-tais pasirodo “Dagger Mouth” – vėl kaukolės ant posterių, čia pat dar vienas solinis šešių kūrinių Mad Child albumas kuris platinamas tik internte ir tai ką aš dabar bandau aprašyti – “Monsters II (Monsters in the closet Pt.2)” rinktinis grupės albumas. Beje Mad Child pradėjo režisuoti filmus ir vėl sugrįžo prie MC Battle kovų. Prevail rašo savo naują solinį darbą, o Rob the Viking toliau prodiusuoja ką tik gali.

 

Manau Swollen Members istorija tai puiki iliustracija to kaip gali vystytis grupės likimas. Vieni dingsta, kiti, tokie kaip Black Eyed Peas, palikę undeground’ą pradeda klestėti mainstream’e, treti lieka savo nišoje daugybę metų, o ketvirti, tokie kaip ir Swollen Members, praeina visą kelią – gauna apdovonojimus, uždirba babkių, praranda jas ir sugrįžta atgal.

 

Na jeigu jau šito puslapio viršuje stovi “Monsters II” albumo pavadinimas, vien grupės biografija nepavyks apsiriboti.

 

Kaip galėjot suprasti, “Monsters II” kaip ir pirma dalis, yra retų, neišleistų arba sukurtų kitiems projektams gabalų rinkinys. Ko gero galima teigti kad seną skambesį, vis dėlto, pavyko atgaivinti, nors tiesa pasakius skanėstas nesigavo. Mad Child solnikas gavosi sunkesnis. Su muzika vėlgi daug padirbėjo ilagametis grupės narys Rob The Viking. Taip pat savo ranką pridėjo Evidence (kaip senais gerais laikais), DJ Swamp (turbo gabalas), DJ Science, Double Dragon, bei Nucleus. Taigi stilistiškai, be išsišokimų. Jaučiasi skirtingas braižas ir vietomis albumas tikrai veža, ypač skani tekstinė pusė, vietomis banaloka, bet grupės nariai tikrai turi ką pasakyti arba net pamokyti. Kam nepakanka, albume dar yra Rakaa Iricience, Soul of Mischief nariai kartu ir po vieną, taip pat Krondon ir Phil The Agony. Pasinaudodami senais ryšiais galėjo prikviesti žymiai didesnių žvaigždžių, bet manau teisingai padarė kad apsiribojo pagrinde savo jėgom.

 

Užsakinėdamas šį albumą, aš vis dar buvau įtakotas 2000-jų Swollen kurybos, jaučiausi gana skeptiškai, bet paskanavęs šį darba ir kitus paskutinius darbus supratau kad savotiškas sugrįžimas įvyko. Gal ir nesugražino “Balance” laikų susižavėjimo, bet perklausiau su malonumu ir ne vieną kartą.

 

Siūlau ir jums!

 

Atsiprašau jei recenzija pavirto į trumpą biografiją, tačiau visa tai yra tam kad suprasti ką man reiškia šis leidinys su ne itin estetišku vršeliu.

 


TRACKLIST:

01. Intro (0:22)
02. Trust (3:20)
03. Dream Chaser (4:05)
04. Perfect Storm (Featuring Raaka Iriscience of Dilated Peoples) (4:20)
05. Broken Mirror (3:04)
06. Mechanical (Featuring DJ Swamp) (2:45)
07. Agent Orange (2:10)
08. Heartland (3:30)
09. Sound Burial (3:38)
10. Interlude (0:23)
11. Mean Streets (Featuring Souls of Mischief) (3:25)
12. Brutal Elaborate (3:35)
13. Honour Combat (1:41)
14. Execution (Featuring Krondon, Phil the Agony, Opio, A-Plus) (5:05)
15. Outro (0:43)

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close