AlbumaiNaujienos

Tai vardas, iš kurio galime tikėtis daug gero ateityje [Tyfas VISATOS PANČIAI CD, Siuvykla Rec.: 2015 apžvalga]

tyfazVieni įrašinėja albumą po albumo, bando skirtingas formules, lozungus, bet vistiek išlieka šešėlyje. Tyfaz pasirinko kitą kelią… Nepasaint savo amžiaus, jis gan greitai pritraukė daugumos dėmesį į save ir savo kūrybą. Jau spėjo pasirodyti scenoje kartu su veteranais, buvo nominuotas Metų Naujoku ir net išleido pilnavertį albumą. Ir visa tai jis padarė per praeitus metus. Matosi, kad žmogus nusiteikęs rimtai.

Ačiū Tyfui, kad albumas mano rankose atsidūrė labai greitai, bet deja, dėl darbinio šumulio vis nerasdavau laiko jo išklausyti, įsigilinti ir išanalizuoti. Tačiau pagaliau atėjo diena, kai turiu laisvesnę popietę ir galiu visa tai padaryti.

Besiklausant albumo sudėtinga patikėti, kad šis jaunas MC iš Rietavo repuoja tik kelis metus. Debiutavęs 2013 metais, mokydamasis iš to meto stipriausių ir ryškiausių Lietuvos Hip Hop scenos atlikėjų, dalyvaudamas įvairiuose smulkiuose Online MC Battle‘uose, jis gludino savo įgūdžius bei vystė savo skambesį. Nors Tyfo metamorfozės dar nesibaigė ir manau, kad dar reikia šiek tiek laiko, kol Tyfaz, kaip MC, išsigrynins ir pasieks savo galutinę fazę, jo lėtas ir gilus stilus jam puikiai tinka ir net palengvina kūrybinį procesą – teisingas sprendimas startui! Nors daug kam Tyfaz gali pasirodyti dar vaiku, jo tekstai yra tikrai ne vaikiški. Jo tekstuose atsispindi jo, kaip jauno žmogaus gyvenimas, kuris yra stebimas analizuojant aplinką, ją vertinant ir pastebint, kad tikrosios vertybės yra nunykusios ir dalis jaunų žmonių pasiduoda pigiam materializmui. Jo tekstuose nemažai metaforų ir įvairių ciatatų, ko kartais tenka pasigesti net vyresnių reperių tekstuose. Todėl jaučiu kažką šiame albume labai maloniai artimo ir pažįstamo…

Muzikine albumo puse rūpinosi irgi lietuvaičiai, tarp kūrių ir jauni prodiuseriai Don47, Rob, D.Grinčas bei jau daugumai girdėtas Tomy Core ir netgi visiems puikiai pažįstamis MC – Micro One, kuris kartais prikiša rankas ir prie muzikos. Iš muzikinės pusės jaučiasi, kad naujoji mokykla neaplenkė Tyfo ir net drįsčiau teigti, kad jis būdamas jaunas ir dar iki galo nesusiformavęs, ją puikiai pažabojo kurdamas savitą skambesį.

Kol Tyfaz dar lukštenasi iš savo kiaušinio, formuodamasis kaip asmenybė ir atlikėjas, albume jaučiama kitų lietuvos repo atlikėjų įtaka. Viso albumo metu jaučiau Micro One skambesio šešėlį ir šiek tiek JAD Rec įtakos. Jokiu būdu nesinori lyginti ar sakyti, kad kopija, tiesiog turbūt šie Lietuvos repo atlikėjai buvo jo didžiausi mokytojai ir įkvėpėjai, todėl atrasti panašumų tarp mokytojo ir mokinio yra visiškai natūralu. Panašumo galima surasti rytietiškuose akcentuose, muzikinėje struktūroje, sulėtinimuose, bendroj albumo nuotaikoj ir netgi repavimo manieroje, tačiau mano manymu tai nėra minusas. Tai tiesiog panašus požiūris į muziką. Šiuo metu Tyfui yra svarbiausia išsilukštenti iki galo, išsivystyti ir pradėti nešti savo vėliavą. Jaučiu, kad Tyfaz turi nemenka potencialą ir viliuosi, kad jis yra bent jau vienas iš lietuviško repo ateities šviesulių!

Todėl pabaigai norėtųsi Tyfui palinkėti augti, tobulėti ir nesustoti kuri bei vystyti jau savo paties stilių vengiant kitų atlikėjų įtakos. Tikiuosi, kad bent poros metų bėgyje teks apžvelgti dar vieną Tyfo albumą ir mano viltys bus pateisintos.

Sekmės ir AČIŪ už kūrybą! Albumą galite įsigyti ir perklausyti https://tyfaz.bandcamp.com/album/tyfaz-visatos-pan-iai
Jei norite išgirsti daugiau iš Tyfaz, tai galite padaryti čia  https://www.facebook.com/Tyfaz

Žymos

Susiję

2 komentavo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close