AlbumaiNaujienosStraipsniai

Tamsa riebus albumas. BEETA – „Twin pyksas“ apžvalga

beeta twin pyksasJad Records visada reprezentavo sunkesnę, tamsesnę Lietuviško hip hop‘o pusę, o Beeta savo ruožtu – turbūt tamsiausias iš šio susivienijimo narių.

Kai pirmą kartą laikai rankose šį diską arba tiesiog žiūri į jo viršelį – susidaro įspūdis, kad Beeta giliai pasinėręs į satanistų tematiką, tribal, kaukolės su ragais, įspėjimas apie tamsų turinį… gabalų pavadinimai irgi nukreipia į tą pusę. Mhh įdomu, tai būtų ne pirmas atvejis, kai hip hop‘as tarnauja šėtonui, įdomu kaip tai jam pavyko, kiek Beeta išdrįso pasinerti į tą tamsiąją mūsų pasaulio pusę…

Tačiau, kai pradedi klausyti viskas pasikeičia – supranti, kad šiuo atveju pirmas įspūdis buvo klaidingas…

Konceptas. Nežinau galbūt klystu, bet atrodo, kad Beeta pabandė pasinaudoti senų laikų klasika – „Twin Pyksokonceptu… Pabandė perkelti jį į mūsų dienų pasaulį, į pasaulį apie jį, orą, kuriuo jis kvėpuoja, kuriuo jis gyvena. Manau, kad tiems, kas nematė šio filmo bus sudėtinga suprasti, bet žinantis apie ką aš čia – suprato.

Mūsų pasaulis yra prisotintas tamsos, mūsų minčių, mūsų technologijos, žmogaus prigimties ir istorijos. Šiuo atveju sistemoje, kurią mes sukūrėme,  Beeta nebandė iškelti kažkokių satanistinių temų, jis bando per savo kūrybą parodyti  tą tamsą aplink mus, iškelti tai, apie ką mes kartais bandom nemąstyti. Sudėtingas ir garbingas sumanymas. Įdomus konceptas… Juk netgi geriausi iš mūsų turi ką slėpti, turi mintis kurias ir poelgius, kuriuos norėtų paslėpti ir pamiršti – palaidoti savo tamsiąją pusę… bet dilema tame, kad būtent ta tamsioji pusė valdo ir judina pasaulį.

Panašu, kad Beeta daug laiko praleido prie savo minčių… albumas šiuo atveju gavosi pakankamai sudėtingas… reikalaujantis daug dėmesio, įsiklausimo. Tai nėra tiesiog albumas fonui, arba kokiam vakarėliui… mintys gilios, tamsios, daug negatyvumo – man patinka, bet daug kam tai tikrai bus per riebiai. Tokia kūryba reikalauja nusiteikimo ir netgi dienos laiko.

Kas liečia Beetą, kaip MC, manau jis tobulėja ir daro tai sparčiai. Įdomus, lengvai atpažįstamas vokalas, ko gero galima teigti, kad Beeta greitu metu suformuos savo savitą stilių. Kiek galiu spręsti iš kai kurių gabalų, jis vis dar bando kažką naujesnio, sudėtingesnio, greitesnio – svarbu nesustoti ir galąsti savo techniką ir toliau.

Dar vienas albumo pliusas, tai jo muzikinė pusė. Išties labai tamsu, riebus skambesys , bytai priverčiantys širdį plakti į savo ritmą. Man visada patinka, kai žmonės teisingai supina 90‘tu hard corą su naujais elementais. Trūksta gal tik vieno – gero ir sudėtingo DJ darbo, kai kur tiesiog prašosi… Suprantama, kad Lietuva nėra prikimšta šios hip hop‘o atšakos atstovų, bet manau netgi didesni vardai neatsakytų. Ypač kai to reikia tokiam albumui, labai skiriasi nuo to, ką naudoja dauguma… ir tai būtų puikus daržas parodyti savo jėgas.

Jeigu bendrai, manau, kad tai dar vienas įdomesnis Lietuvos albumas. Tikrai jis išliks laike, įdomus konceptas, protingas ir geras pateikimas – mano aplodismentai. Tikrai yra ir bus žmonės, kurie sutiks su mano nuomone, kurie prisijungs prie Beetos  kariuomenės…

Yra dar 2 žinios ir tradiciškai 1 gera, kita bloga. Blogoji žinia, kad fizinio CD pavidalo jau nebelikę, o gerosios naujienos, kad visi norintys susipažinti su šiuo „riebiu“ mintims albumu – gali laisvai jį parsisiųsti paspaudus ant mygtuko apžvalgos apačioje.Taip pat visas naujienas, kurių Beeta ir pastaruoju metu jau pateikė kelias rasite FB ČIA

BEETA_ tvin pyksas(2014).rar
Žymos

Susiję

3 komentavo

  1. Beeta sakė, kad fiziniu formatu jau nebėra. Galima visus gabalus rast ir klausyti Beetos Youtube ir Soundcloude tik
    0    0
  2. netenkina tox atsakymas… jau ąš 16 metu remiu, o ne kopijuoju lietuviska repa.,. tai vienas geriausiu albumu per tuos 16 metu, todel prasau, padekit man ji isigyti.. dekui
    1    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close