NaujienosRenginiaiStraipsniai

Tarsi geri paštininkai – kiekvienam po asmeninę žinutę [G&G Sindikatas; Uždegti šviesą @Siemens arena; apžvalga]

Nuotrauka Bartkus Foto

Jei paprašytume eilinio gatvėje sutikto žmogaus, kad jis nupieštų, kaip atrodytų populiari šių laikų muzika jei ji būtų žmogus – nustebtumėte kokią gražią išgamą gautume. Ir tikrai ne todėl, kad piešimo įgūdžiai būtų prasti – ten atsispindėtų tuštuma. Tiesiog visos tos dominuojančios priemonės, reali vertė, per didelė pasiūla ir būdai, kaip yra siekiama populiarumo, šiomis dienomis dažnai neprimena doro ir sąžiningo piliečio. Tačiau kas nutiktų jei to paties žmogaus paprašytume nupiešti G&G Sindikatą? Pabandome pažiūrėti per prizmę, kurią išvydome Siemens arenoje „Uždegti šviesą“ koncerto metu.

Grožio vertinimą palikime nuošalyje, tačiau net jei yra tokių (o labai abejoju), kas pirmą kartą girdite apie Sindikatą ir užklydote į koncertą… Antrajame piešinyje turbūt net nežinodami priešistorės žmonės vienbalsiai taikliai vaizduotų truputi jėgos, kumštyje suspaustą vienybę ir kažkaip būtų perteiktas elementarus žmogiškumas, laisvė rinktis, truputis protesto ir tam tikro artimo teisingumo jausmas.

Tai yra – gautume visiškai priešingą vaizdą nei „populiarios muzikos“ įvaizdis – o va čia ir paradoksas, kad pas Sindikatą vėl pilna arena. Tiesiog jie per tuos daug metų, kai yra scenoje sugebėjo padaryti ir pasakyti tiek daug, tačiau ilgainiui neužmigti ant laurų ir visą tai nuolat papildyti naujais darbais ir tarsi savaime likti aktualiais. Todėl žmonės, kurie buvo anksčiau, susirinko ir dabar, bei esu tikras, kad kitą kartą taip pat vėl ateis išgirsti G&G.

Čia labai svarbu, kad Sindikatui nereikia bet kokia kaina formuoti įvaizdžio, juolab kas kartą naujo įvaizdžio… Daug efektyviau, kai darbuose metai iš metų atsispindi aiškios vertybės, tai šūdo malimus ir uodegos kilnojimus, galima drąsiai palikti kitiems. Tuo tarpu Sindikatui užtenka likti savimi.

Atrodytų menkas tinginio darbas – tiesiog dar vieną koncertą likti savimi. Gan paprasta likti savimi jei esi gatvės muzikantas ir groji savo draugams vis tuos pačius išmoktus akordus. Tačiau jei eini į areną ir nenori ten jaustis vienišas – privaloma sudominti žmones. Va čia dažniausiai ir išlenda ylos iš maišo ir lengva paslysti. Visi tie, kam pritrūksta stuburo ir esminio dalyko SAVO ŽINUTĖS – privalo daryti visą tai, dėl ko pirmajame piešinyje ir atsispindi ta tuštuma.

Sindikatas žinutę turi, tiesą pasakius, turi jų tiek daug, kad netgi kiekvienas ją radome asmeniškai, o tai irgi gan unikalu. Nuo ironijos iki protesto , nuo vidinės šviesos iki elementarios laisvės daryti tai, ką darai ir galiausiai tvirto noro stovėti už savo įsitikinimus. Tarsi geri (ir netgi ta gerąja prasme – senamadiški) paštininkai Svaras, Kastetas, Donciavas ir Mamania su labai gausia palaikančių muzikantų komanda pristatė kiekvienam žmogui pilnoje arenoje po asmeninę žinutę.

Pasirodymo metu stebėtinai sklandžiai buvo rasti sprendimai, kurie sujungė praktiškai visą Sindikato kūrybos kelią įskaitant ir naują albumą „99“.  Tarpusavyje pynėsi gabalai nuo „Tomo“ iki „Rytojui reikia nedaug“, nuo „Laikas keistis“ iki „Misterio alkotesterio“… Iš tiesų grupė turi net per daug hitų, kuriuos mes visi puikiai žinome… tačiau čia nebuvo rinkinys „geriausi visų laikų šlageriai“ ar kažkas tokio. Anaiptol – nauja kūryba ir seniai puikiai žinomi gabalai labai organiškai derėjo tarpusavyje. Tai priežastis, kodėl laikas tikrai neprailgo.

Buvo ir daug kitų puikių sprendimų, dėl kurių kilo žmonių rankos į viršų. Praktiškai kiekviena daina turėjo savo akcentą.Tarp kurių labiausiai įsiminė „pabėgimas“ į arenos viduryje įrengtą sceną prie garsistų. Atskiro gero žodžio vertas Jama&W apšildymas ir visas tas freestylo lengvumas (tik va ta pertrauka tarp apšildymo ir pasirodymo buvo kiek per ilga). Betarpiškas bendravimas su žmonėmis ir jų reakcija. Ugniavijo folk grupės vyrai… ir kiti muzikantai – tikrai dar labiau papuošė šį puikų vakarą.

Apie grupę ir šį tikrai pavykusį koncertą būtų galima tęsti ir tęsti. Tačiau viską sudėjus ir apibendrinant užtenka pridurti: aš žinau ir tu žinai – G&G amžinai!

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close