AlbumaiStraipsniai

TEISINGO ALBUMO APŽVALGA: JAMA & W –“Gilumon” [HAPPY STREET RECORDS; 2014]

JAMA&W Gilumon
JAMA&W Gilumon

Iškart norėčiau pradėti nuo teiginio -LABAI TEISINGAS ALBUMAS… jau nuo pirmo kūrinio, sutinku su viskuo , retai mano mąstymas taip dažnai sutampa su tuo ką aš klausau –puikumėlis!

MUZIKA. Teisingas pasirinkimas, smagus jazz’o ir hip hop’o mišinys, malonios ausiai gyvų instrumentų partijos… gyvai chebra turėtų būt tikras skanumynas viskas gyvybingai, šviežiai, įdomiai – taip gal be kažkokių inovacijų, bet tam pilna kitų grupių ar atlikėjų.

VOKALAS. Ir vėl gi puikus tylus, jaučiasi, kad Mc puikiai išmano savo amatą, tiek daug visko, stylių, technikų, toks malonus lengvumas valdant techniką, taip puikiai dera su jazz‘ine albumo puse… Nesu gerai susipažinęs su ponu prie mikrofono, bet liežuvį ir savo mintis jis valdo pukiai ir derina meistriškai, o plius tas reggae prieskonis… puiku… mano pagarba!

STRUKTŪRA. Gal būt bus nepatenkintų, kad albumas per trumpas,kaip nekaip tik 8 kūriniai iš kurių vienas laivas… Nesąmonė, gavosi labai gero nespėjančio nuvarginti dydžio albumas, be pripilto vandens, arba dainų, kurių buvo galima ir nedėti į bendrumą… man kaip tik – tesingas sprendimas. Nors tikiu chebra turėjo daugiau ką sudėti.

TEKSTAI ir MINTYS. Va, kur pagrindinis plius… jau nuo pirmo gabalo apie mūsų karštai mylimą kraštą, arba apie sąžiningai atliktą darbą, na arba bedantį Eminem‘o faną – viskas įdomu. Ir, kaip aš jau sakiau, tesingai… Galbūt vietomis tai truputį per kito kampo prizmę… bet nuotaiką tikrai pakėlė ir priverte perklausyti albumą dar ir dar ir dar… Manau daug kas ras ką nors sau, atpažins vieną kitą personą iš savo aplinkos arba gatvės…

Na va trumpokai, bet kaip ir albumas, pabandžiau visko neišplėsti Albumas dar kurį laiką nepaliks mano playlist‘o, nes retai būna, kad taip malonu, ko nors klausytis. Va dar reikės apsirūpinti grupės fiziniu albumu ir laukti naujesnių darbų . Ir aplamai smagu ir džiugu už Lietuvos hip hop‘ą, nes kai daug kur hip hop‘as eina į blizgančią agresiją arba klonuoja vienas kitą, mūsų kraštas išlaiko stilių, auga ir smagiai tobulėja į teisingą pusę… Į tesingas puses,nes tiek daug spalvų

Atskiro žodžio vertas ir albumo platinimo kelias, bet nieko geresnio nėra už tai, ką parašė pats autorius, tad citata:

„ Prieš gerus penkiolika metų “Statoil” tapo pirmuoju degalinių tinklu Lietuvoje, pradėjusiu taikyti “įsipili, o tada susimoki” sistemą. Tuomet labai daug kas sakė, jog jie smarkiai nudegs, jog jeigu tokia sistema pasiteisina “labiau išsivysčiusiose” valstybėse, tai nereiškia, jog šis atsiskaitymo už degalus būdas prigis ir tokioje barbarų žemėje kaip Lietuva, kur kiekvienas tik ir teieško kaip čia prasisukus apmaunant kitus.

Albumus paštu siunčiame tokiu principu: gavęs kompaktą žmogus mums praneša, jog siuntinys jį pasiekė, tuomet mes perduodame jam atsiskaitymui reikalingus rekvizitus. Vienas iš pirkėjų stebėjosi: “o kas bus, jeigu albumą gavęs žmogus jums taip ir neparašys? Ką tada darysit?”. Iš tiesų, nežinau ką darytumėm. Turbūt nieko. Pasitikim kiekvieno garbe ir sąžine, ir, kol kas, nepatyrėme nė cento nuostolių. Žinodami šį faktą ir pridėję jaunų žmonių rekordinį aktyvumą ką tik prabėgusiuose rinkimuose, ženklų muštynių sumažėjimą masiniuose renginiuose (kuriuo vis dar stebisi vyresnioji, sovietmečiu augusi karta) ir tendencingą bendrojo kultūringumo bei žmogiškumo augimą, išdidžiai galime teigti: Lietuvos jaunimas įkvepia. „

 

Pozityvas 🙂

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close