NaujienosRenginiaiStraipsniai

The Game @Loftas: pataikė, bet neįdėjo [apžvalga]

Tik nesupraskite to, ką dabar parašysiu klaidingai. Esmė – THE GAME KONCERTAS PAVYKO! Taškas. Tačiau kažkur manyje gyvenantis senas pirdyla visgi sako, kad kartu įsivaizduočiau tokią situaciją: Vincas Carteris perima kamuolį ir laisvas nubėga prie priešininkų krepšio, kiek pristabdo ir gražiai pirštų galais nuo lentos įridena 2 taškus. Kažko trūksta? Nors lyg viskas efektyvu ir gerai.

Krepšinis jau pirmoje pastraipoje atsirado gal todėl, kad pats The Game į beveik pilną Lofto sceną žengė su Ball marškinėliais. Gaila, kad ne Prienų Vytauto, o su Los Angelo Lakers, tačiau ir tas mažas niuansas – netikėtas ir taiklus. Netgi imant plačiau – bendravimas su publika buvo ta dalis, kur verta dėti pliusą. Visos tos smulkmenos nuo gėrimų pilstymų, back vokalisto šokinėjimo nuo scenos, bendravimo… – gal po vieną žiūrint ir nieko originalaus, tačiau iš tiesų visuma atrodė daug maž natūraliai ir pilnai atitiko žanrą. Taigi pliusas.

Dar smagiau, kad atlikėjas pasirodė ne vienas, o su gyvo garso grupe. Tai sukoncentravo daugiau jėgos. Tikrai verta pripažinti, kad tie 10 žmonių ant scenos, kurių dalies paskirties aš prisipažinsiu iki galo ir nesupratau – duoda savo jėgos. Koncerto metu jautėsi ta masė ir energija. Banga iš tiesų buvo gera ir žmonės jai pasidavė. Rankos kilo į viršų neprašomos, o tą dėmesį ir emociją beveik visą laiką pavyko išlaikyti.

Tokia pradžia užkabino ir teikė daug vilčių. Tiesa su garsu buvo problemų ir per Mad Money (kuris apšildė koncertą), ir per pačio The Game pasirodymą. Viso koncerto metu truputi šlubavo vokalo perteikimas ir manau su šiuolaikinėm galimybėm tai turėjo būti greitai pastebėta ir pataisyta – keista, kad eigoje situacija mažai keitėsi.

Judant toliau prisipažinsiu, kad prieš eidamas į koncertą net nelabai žinojau, ko tiksliau reiktų tikėtis iš šio Westcoast veterano. Buvo daug klausimų. Bijojau, kad turas skirtas jo naujo albumo pristatymui bus paremtas vien naujais gabalais, kurių galimai aš visai nežinosiu. Iš kitos pusės tie gabalai, kurie asocijavosi su The Game vardu – visi buvo kolaboracijos (featai) su kieta ir pačia margiausia kompanija, kurioje telpa nuo Lil Wayne iki Dr. Dre. Taigi vėl klausimas, kaip jie skamba be šių garsenybių…

Tačiau nei viena, nei kita baimė nepasitvirtino. Pasirodyme buvo galima išgirsti gan organiškai persipynusius hitus ir naujesnius darbus. Tikrai neprailgo. Tačiau yra ir dar 1mažas  „bet“, kurį vėl tas senas pirdyla nori aptarti plačiau.

Sau dar neradau vienareikšmio vertinimo tam faktui, kad gan trumpoje programoje buvo gausiai atlikti kiti westcoast legendų (Dr. Dre, Snoop Dogo, 2pac…) gabalai. Iš vienos pusės tai tarsi „tribute‘tas“ ir pagarba tiems atlikėjams ar netgi pačio westcoasto pristatymas. Tačiau kita mintis, kad tiesiog bandoma prisidengti legendų šlove ir kiek dirbtinai pasakyt, kad va ir aš toks ten buvau, alų midų gėriau ir dėl to mano darbai taip pat yra geri… Slidu. Netgi bandžiau įsivaizduoti, kaip atrodytų jei koks mūsų atlikėjas nuvažiuotų į Londoną (kaip pvz) – kiek Sindikato gabalų jam vertėtų atlikti? Manau 1, jei geras, tinkamoj temoj ir laiku – gali būti skanu, žmonės mokės žodžius ir t.t. Tačiau jei tai būtų daug svetimų gabalų, o tavo pačio programa trumpa… Taigi čia lazda sakyčiau vos perlenkta. Kartu net neabejoju, kad buvo tų, kuriems tai labai patiko ir iš esmės jie bus teisūs lygiai taip pat – matyt skonio reikalas.

Taigi sudedant viską ir nors gali atrodyti, kad čia ir tas ir tas ne iki galo… bet imant visą vaizdą – koncertas pavyko ir daugelis susirinkusių turėjo gerą laiką. Ačiū organizatoriams. Daug įdomiau laukti ir matyti scenoje Lietuvai naujus atlikėjus – tokius, kaip The Game, nei dar kartelį sulaukti Onyx. Atmosfera buvo gera ir tie, kas norėjo „vakarėlio“ – turėjo rimtą pagrindą, kuriam laikui pasileisti plaukus. Garso bei kiti galbūt reposnobiški (naujas žodis – o kodėl gi ne?) dalykai, kurie atsiranda dar labiau gilinantis – nebuvo tobuli, tačiau optimizmo Lofte vis tiek buvo gerokai daugiau. The Game atliko savo darbą ir mes turėjome retą progą savo namuose įvertinti, kaip atrodo šis sunkaus kalibro vakarų pakrantės atstovas.

Susiję

2 komentavo

  1. 10 balu recenzijos autoriui, kad aiskiai, netampydamas gumos ir dar patraukliai aparse koncerta ir jo eiga. Pats ten buvau ir sutinku 100 proc. Rase zurnalistines patirties turintis zmogus, o jei dar apie kasi ipyne ar tai nebus Jama? Anyway, puiki apzvalga, dar geresnis koncertas uz nedidele kaina, respektas organizatoriams uz istampytus nervus ir laukiame kito, aiku, ne Onyx:)
    0    0
  2. Ačiū – pataisysim ir atnaujintam saite, kad matytųsi kas įkėlė straipsnį, kad nekiltų klausimų. Tiesa su Jama, kaip ir su daugeliu kitų koncerte buvusių repo pasaulio žmonių tikrai teko truputi pabendrauti ir neabejotinai dalis natūraliai persikėlė ir į tekstą, lygiai kaip ir kitų žmonių pastebėtos įdomios detalės.
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close