Albumai

The HELIOCENTRICS – Out There [Now-Again; 2007]

Ar mėgstat neįprastas keliones? Jei taip, tai leiskite  pakviesti jus į tarpgalaktinę kelionę su The Heliocentrics floto kreiseriu “Out There”. 8 įgulos nariai, įskaitant kapitoną Malcolm Catto priešaky (kam įdomu, kas jis toks, užsukite į Stones Throw puslapį), prižada, kad laiko veltui neleisite. O po šios trumpos reklamos truputis faktų – The Heliocentrics jazzo kolektyvas iš UK, priklausantis Now Again rec (kurs savo ruožtu priklauso Stones Throw mini imperijai), būrė 4 metus, kad ,,Out there“ išvystų dienos šviesą. Jei kas domisi Dj Shadow kūryba, turėtų juos prisimint iš kelių bendrų darbų, be to, kaip suprantu, The Heliocentrics talkino jam ir per gyvus pasirodymus.

 

Laikas į “Out There” vidų. O viduj rasim 24 stočių maršrutą, kuriuo keliauti mums ir siūloma. Kodėl keliauti? Iš vienos pusės, tai pati albumo koncepcija – albumas įrašytas kaip kosmoso kelionė su visokiausias ,,būsim prie tokios ir tokios planetos už tiek ir tiek laiko“. Na, ir aišku gabalų pavadinimai duoda savo (,,Sirius A“, ,,Sirius B“, ,,Distant Star“, ,,Falling to Earth“). Kita pusė – tai irgi kelionė – jazz, funk, hip hop, psychedelic – viskas po vienu stogu. Įdomi muzika, bet po viso albumo praklausymo, netgi po daugelio kartų, yra labai sunku prisimint pavienius gabalus, viskas labai skirtinga, bet kartu ir panašu. Daug energijos, gyvi instrumentai (kas mane labai džiugina, ypač pučiamieji ,,Sirius B“), įdomūs garsų susipynimai, vietomis šaltoki, vietomis sunkokai suvokiami, kažkur tarp to visko įsitrina ir vienas kitas žodis (,,The Zero Hour“, ,,Second Chance“),  sukuriantis bendrą psichodelišką atmosferą, kuri paverčia šį albumą naujos kosminės odisėjos soundtrack‘u. Truputėlį nuvylė, kad tokie darbai kaip ,,Before I Die“ su Guilty Simpson, ,,Distant Star“ su Percee P ir ,,Sirius B“ su Vast Aire į albumą nepateko (netgi kokiu nors bonuso pavidalu), liko tik jų instrumentinės versijos. Matyt, kūrėjai nenorėjo savo darbam priduoti kitokios spalvos, kurią suteiktu mc, taigi, mėsytė gavosi su krauju… O jau minėti gabalai, jei neklystu, išleisti tik vinilo pavidalu. Albumas išties išėjo labai jau Out There ir reikėtų būti labai dideliu muzikos žinovu, kad susidėliot sau viską į lentynėles, nes, kaip jau minėjau, primaišyta čia daug. Pagrinde dominuoja jazz‘as, jei kas girdėjot Sun Ra, tai stilistiškai būtų labai panašu (netgi pavadinimai), dar pridėkim gerą bytą, truputį elektronikos, na, o toliau jau jūsų skonio receptoriai nuspręs, ko ten dar yra.

 

Sumuojam. Originalus darbas, gera muzika. Manau, pusryčiams bus sunkoka suvirškinti, mano pasirinkimas – vėlus vakaras. Jūs rinkitės patys…Rekomenduoju, nes išties įdomu.


Tracklisting :
01. Intro
02. Distant Star
03. Flight 583
04. Once Upon a Time
05. Beyond Repair
06. Sirius B
07. Untitled
08. They Are Among Us – Part 1
09. The Zero Hour
10. Joyride
11. The American Empire
12. Before I Die
13. Intermission
14. Age of the Sun
15. They Are Among Us – Part 2
16. Nico – Winter Song (Heliocentrics Remix)
17. A World of Masks
18. Sounds of the East
19. Somewhere Out There
20. Second Chance (K2’s Prayer)
21. Return Journey
22. Sirius A
23. Falling to Earth
24. Outro

Autorius Ra-Jah

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close