Albumai

Tikėkimes, kad tai prikolas. KITOKIE MC – „Be kontrolės“ […;2004] apžvalga

Kitokie MCVisą albumą galite rasti ir legaliai prisiminti https://www.pakartot.lt/#!/album/be-kontroles

Tik paėmus cd į rankas man kilo klausimas ar tai prikolas ar nepavykęs bandymas nupyzdinti svetimą įdėją. Ir nors šita tema jau pakankamai išeskaluota ir aplota;), aš atsakymo taip ir nežinau. Tikėkimės, kad tai prikolas. Grįžtam prie reikalo. Grupę sudaro du MC, tai Ze Lariz ir Deiwuzas, pastarasis žiūriu labai universalus, sunku suprasti, kurios grupės narys jis yra, kad tik nesigautų “kelių zuikių” variantas, kur bandai pagaut, o lieki tuščiom.

Man su Kitokiais MC ankščiau kažkaip praktiškai neteko susidurt, na tik žinau, kad albumą jie rašė ilgai, kad grupės sudėtyje pabuvojo visa eilė Lietuvos MC. Iš kalbų dar galima spręsti, kad Lariz toli gražu ne iš mėgstamiausių vakarėlių žvaigždžių, tai gali būti ne itin palankus faktas grupės pardavimams. Nors žiūrint į tai, kaip “stumdomas” šitas projektas, verkti nei leidėjai, nei kūrėjai neturėtų. Kaip ir Ordos atveju, čia mes turime du pagrindinius prodiuserius, numeris pirmas- Donciavas ir trys gabalai iš Vaiperio kompo. Taigi jau šiokį tokį aiškumą galima susidaryti. Na gal su viena išimtimi.

Albume jaučiasi “reggae” muzikos įtaka, o puikus to įrodymas Mr.Unito dalyvavimas. Arba Antano aka Untano ( buvusio Kitokie MC nario, mano manymu, pas šitą vyruką, kaip mūsuose – išskirtinis vokalas) dalis, gan daug melodingų ir rytietiškų šešėlių, toks ganėtinai šiuolaikinis albumėlis. Be minėtų, albume prie maiko atsirado dar Svaras, Pušas, Kastetas, Wigo, Vaiperis, na kaip visada “asorti” madingas, su hip-hopo įdaru širdyse, tačiau, kad visa šita kompanija duotų pačiam albumui kažka “superinio” pasakyti sunku, tiesiog gerai atidirbo savo dalį, “zarisovalis” ir tiek. Kažkaip nesijaučia ugnies.

Ok, arčiau pagrindinio reikalo. Techniškai stipresnis aišku Deiwuzas, Lariui kažko trūksta, kažkas nesigauna, yra gabalai, kur jis lyg ir sugadina viską. Aišku jis gal dabar supyko, bet taip yra. Albumas geriau eina ir skamba aplamai, bet tik pradedi bandyt įsiklausyt į tekstus – jie labai greit atmuša klausymo malonumą.

Albume jaučiasi kažkoks pykčio prieskonis, jame daug taip madingos šiuolaikiniame hip-hope tuštumos. Jis nieko neduoda klausytojui, tai puikus pavyzdys savotiškai neutralaus hip-hopo, kuris super eis ant scenos, kai nesigirdi minčių, bet prastai, jei norėsis išgirsti gerą patarimą… Jeigu ieškočiau geriausio gabalo, tai ko gero būtų “Vardan Ko?”, savotiška vizitinė kortelė, visi kiti eis vienas paskui kitą, bet ne krūvoje. Beje, gan šviežiai skamba tas gabalas su Unitu, vienas ir kitas jo variantai. Na va, gal tiek. Šitas albumas nėra mano “favoritas”. Jame lygtai viskas tvarkoje, muzika, vokalai, geri svečiai, jeigu ir yra problemos, tai jos pataisomos arba tai problemos tik man ir dar porai žmonių.

Tikėsimės, kad kitas KITOKIE MC darbas bus daug stabilesnis, juk pamatai jau padėti ir jėgų ir noro yra.

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close