NaujienosRenginiai

Tikras šokio projektas, kuris suteikia sparnus hiphopui ir Bach'ui – jau Lietuvoje

Red bull flying bach lietuvojeKaip plačiai auditorijai parodyti, kad hiphopas nėra žodžių „vandalizmas“ ir „problemos“ sinonimas? Iš kitos pusės, kaip kartu parodyti, kad klasika nėra banalūs senai išrasti migdomieji, ir dar ambicingiau, – tai padaryti stilingai? Plius taip, kad norėtum papasakoti draugui.

Atrodo raktas rastas ir įpusėjus birželiui Kompozitorių namuose Vilniuje susirinkusiems žurnalistams ir šokio entuziastams buvo pristatyta, būtent tokia, pagaliau realybe virsianti ir ilgai brandinta idėja. Smalsu? Taigi, ponios ir ponai, kas dar negirdėjote, susipažinkite – „Red Bull Flying Bach“.

Tai lapkričio pabaigoje Vilniaus Kongresų rūmuose viešėsiantis pasaulinio garso šokio projektas, kuris inovatyviai sujungia vieno žymiausių vokiečių kompozitoriaus Johanno Sebastiano Bacho muziką, šiuolaikinį šokį bei aukščiausio lygio breiko judesius.

Tik čia reiktų iš karto išsiaiškinti keletą terminų. „Šokio projektas“ – tikras, ne tas kur kartais rodomas per TV. „Aukščiausio lygio“ – keturiskart pasaulio breiko čempionai „Flying steps“. „Inovatyviai sujungia“ – taip visi elementai praturtina vienas kitą, kad galva linksi pagal DJ braižomas plokšteles, mintis keliauja pagal kompozitoriaus akordus, o akys su susižavėjimu mato tai, ką bent dalele žiauriai norėtų pamėginti padaryti ir pačių kūnai.

Vilniuje renginio įdėją pristatė platus ir įvairių kultūros sričių atstovų būrys. Savo mintimis apie projektą dalinosi dirigentas Donatas Katkus ir balerina Eglė Špokaitė bei televizijos prodiuseris Saulius Urbonavičius „Samas“. Čia pat improvizuotą pasirodymą surengė DJ Mamania, tuo pat metu pianinu Bachą skambino Vidas Bareikis bei pasirodė „Low Air“ šokio mokyklos atstovai Laurynas ir Airida Žakevičiai. Pasirodymas paliko įspūdį ir tik dar labiau skatina godų apetitą išvysti tai, ką turbūt daugelis lyginsime su „Šokis hiphopo ritmu“, sakydami, kad gyvai tai „krauna į vienus vartus“. Na ir pabaigai dar viena gera žinia, kad pasirodymą apšildys Lietuvos urban šokėjai, kurie bus kviečiami dalyvauti atrankose.

Pasaulyje „Red Bull Flying Bach“ jau įvertino 300 tūkstančių žiūrovų Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Australijoje, Japonijoje, Europoje – per penkerius metus projektas apkeliavo beveik tris dešimtis šalių. Vilniuje pasirodymas bus surengtas lapkričio 26-ąją. Bilietus į renginį Vilniaus kongresų rūmuose platina „Bilietų pasaulis“. Daugiau informacijos jau netrukus, bet datą kalendoriuje reiktų pasižymėti jau dabar.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close