Įdomu!Straipsniai

TOMMY EVANS (HipHop.lt 2005)

Norėčiau supažindinti Jus su dar viena spalvinga britų hiphopo persona- Tommy Evans’u.

Tommy gyvena Londone ir yra gan tipiškas Londono hip hopo mokyklos atstovas- daug politikos, gatvės ir specifinio dialekto. Į hip hopą Tommy buvo itrauktas ganėtinai senokai, 1984 metais, laikais, kai Londono kvartaluose skambėjo senuku Run DMC “Walk This Way” ir Rolando Rato “Rat rappin” (tai buvo toks skudurinis BBC kanalo vedantysis, kuris įrašinėdavo daug dainelių “Rat Rappin” kai kurie skaito viena iš seniausių britų hip hopo pavizdžių…). Nuo 84 metų Tommy kaip ir dauguma išbandė vsiką, pradžioje breiką,vėliau graffiti. Rimtai užsiiminėti mc’ingu Tommy pradėjo tik 1995 metais, pradžioje bendruoseprojektuose su kitais, o 1996 metais įkuria savo pirmą grupę Junkyard Tactics. Kartu su ja jam teko apšildyti tokius senukus kaip De La Soul 1997 metais. 1998 metais jis nutarė vistiktai groti solo. Taip atsirado YNR leiblo pamatai. Ir tik 1999 jis irašė savo pirmą oficialų įrašą, tai buvo gabalas kartu su kita britų legenda Jehst’u. Daina buvo itaraukta į Jehsto EP “Premonitions”.

Tomy ganėtinai daug padirbėjo su kitais prodiuseriais ir mc, paminėkim: Neneh Cherry, Stereo MC’s, Nightmare On Wax, Tricky, Task Force,Lewis Parker, jau minėtas Jehst, Harry Lovem, Mark B, Braintax, Karl Hinds, Appolo, Mr.Wiz (iš Krispy), Diablo (iš Terra Firma), Bone Idols, Beyond There, Ayaman (The Planets), Foreign Beggars, Dark Circle, Ricochet, Dupa Stylem, Doc Brown, na ir aišku su savo chebra iš YNR – Usmaan, Asavior, Evil Ed ir Cee-Why.

Atskirai dar apžvelkime koncertinius Tommy pasirodymus kurių metu jis bendradarbiaudavo su Yungun & DJ The Aswer (Britu mix tape’ų karaliai) arba DJ Blakey (2003 ir 2004 UK DMC čempionas), krūva koncertų, krūva festivalių, pasirodymai prieš tokius grandus kaip Non Fiction, El da Sensei, Bobbito Garcia, Peanut Butter Wolf, Freestyle iš Arsonists, DJ Noize. Beto koncertai Europoje,JAV jam teko koncertuoti viename iš kultinių Filadelfijos vakarėlių “Black Lilly Night” ir t.t. Daug aš čia privardinau, net pačiam nuobodu pasidarė, bet dėl bendros informacijos manau pravers…

Taigi 2004 pabaigoje pasirodė pirmasis jo debiutinis albumas “New Year’s Revolutions “, stipriai politizuotas. Pakaustas kodėl tiek daug politikos, Tommy atsako, kad jo kūryboje visada jos buvo daug, nes scena tai savotiška tribūna, -monės kauso ką kalba mc, todėl pasak jo patys mc turi vertinti tą dovaną ir nepraleisti galimybės padaryti pasaulį geresniu.

“…Kurdamas muziką, aš noriu, kad tas kūrybiškumas ir idėjos inspiruotų kitus padaryti pasaulį geresniu…”

Na manau, kad galima ir užbaigti tokiais politiniais akordais, tikėsimes, kad tie 35 Tommy gabalai, įrašyti ir išleisti per pastaruosius 5 metus bus tik pradžia ir greitu metu mus pasieks naujasni darbai, naujos jo mintys ir idėjos…

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Domina?

Close
Close