Albumai

Us3 – „Lie, Cheat & Steal“ [Us3 Rec. ; 2011]

„Cantaloop (Flip Fantasia)“ – taip savo kelią 1993 metais pradėjo dabar jau legendiniu tapęs projektas iš Londono Us3. Ir kaip bebūtų keista, laikas tarsi pamiršo pakeisti šią grupę, kaip tada, taip ir dabar „cantaloop“ tiesiog verdantis nuo energijos, uždegantis džiazo, flamenko, lotynų ritmų, afrobeato ir hiphopo kokteilis, kaip ir pati grupė. Sudėtis gal ir kitokia, bet nuotaika išliko. Aštuoni albumai – tai jums ne juokas, galima jau paminklą statyti.

 

Taigi 2011 spalis, kaip jau minėjau, aštuntas Us3 albumas. Prie mikrofono Niujorke gyvenantis puerorikietis Oveous Maximus ir jo kolega iš Britanijos Akala (kaip visur rašoma, jis laimėjo „MOBO Award“, kiek suprantu, tai stipriai vertinamas jaunųjų dainuojančių ir šokančių talentų konkursas, ko gero labai jau super). Na, MC kaip MC, bet kas dėl muzikinės pusės, tai čia Geoff Wilkinson (čia toks žilaplaukis ponas, kuriam kažkada begeriant alų vienam iš Londono džiazo barų šovė į galvą idėja įkurti Us3) pasamdė saksofonistą Edą Jonsą ir poną Bryaną Corbettą su gražiu blizgančiu trimitu, dar kelis geriausius klavišinių specialistus, DJ First Rate su savo patefonais ir sempleriu.

 

Us3, kaip jau supratot, nebando dalyvauti madų lenktynėse, kurti naujoves, diktuoti madas. Chebra tiesiog daro tai, ką darė praeito amžiaus paskutiniam dešimtmety. Kalbant konkrečiai apie šį albumą, muzikinės nuotaikos panašios, kaip ir pirmuose darbuose, taip buvo jų istorijoj, keli be didesnio dėmesio praslydę albumai, keli bandymai padaryti kitaip, bet, matyt, Us3 mylėtojai nelinkę eksperimentuoti, jie tiesiog nori gerai praleisti laiką, su malonumu, gera muzika ir smagiom istorijom. Ir kiek aš girdžiu, MC žino, ką daro, istorijos lyg ir tos pačios, bet per laiko prizmę perteikiamos ir suvokiamos visai kitaip, t.y. taip, kad netgi naujesnė ar jaunesnė publika, iki šiol gal niekad ir negirdėjusi apie šią grupę, sugebėtų įvertinti ir priimti jų kūrybą. Kaip bežiūrėtum, laiko tendencijų neišvengsi, o ir madų vėjų negali visiškai nepaisyti, jeigu Geoff paliktų tuos pačius pirmus rėmus, kiek energijos ir įdomybių jie beišspaustų iš savęs po tiek metų. Pristatydamas albumą, Geoff pasakė: „Šitam albumui aš parinkau jauniausius vokalistus, kurie tik buvo Us3 istorijoj nuo „Hands on the Torch“ laikų, ir be abejones šis faktas suteikė albumui stipresnį hiphopo prieskonį“, – kas, manau, itin svarbu ir koncertui, nors man ir senesni albumai netgi labai patikdavo.

 

Ką gi, užteks pasvarstymų, kaip dažnai būna, geriau už bet kokius žodžius apie albumą pasakys jis pats. Kiek žinau, nuo spalio pabaigos grupė daro turą po Europą, tad mūsų išmėtyta po geografines platybes liaudis galės įvertinti ir gyva jų pasirodymą, o gal netgi Lietuvos scenose, jeigu kas sumastys organizuoti šios nemažos grupės pasirodymą.

 

Skanaus ir geros nuotaikos.

 

 


 

TRACKLIST:

01. Ghost (feat. Oveous Maximus)

02. Who Am I? (feat. Akala)

03. Lie, Cheat & Steal (feat. Akala & Oveous Maximus)

04. Wild West (feat. Oveous Maximus)

05. The Ring (feat. Akala)

06. Uptown (feat. Oveous Maximus)

07. Pressure Bursts Pipes (feat. Akala)

08. I Feel You (feat. Oveous Maximus)

09. You Can Run but You Can’t Hide (feat. Akala)

10. Puppets (feat. Akala)

11. (You Are) So Corrupt (feat. Akala)

12. You Make Me Wanna (feat. Oveous Maximus)

13. Invincible (feat. Oveous Maximus)

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close