Albumai

V.A. – Klaipeda Rappin [Miestomuzika.Lt; 2008]

Uuuu, pastaruoju metu Klaipėdos hiphopas pasidarė savotišku kokybės garantu. Reikėtų rimtai palaužyti galvą, kad prisiminti, ką tokio blogo vakarų pakrantė buvo pateikus mūsų teismui. O kai virš projekto dar plėvesuoja Miestomuzika.lt vėliava, tai abejonių ir būti negali…Imk ir klausyk. Ypač, kad leidinys vėlgi internetinis, taigi, norint gauti šį puikumėlį į savo dinamikus reikalingas tik internetas. Nors man, kaip kompaktų mėgėjui, truputį gaila, kad albumas išvydo dienos šviesą be fizinio kūno.

 

Taigi, einam iš eilės.

 

Prasideda viskas nuo vienų iš Klaipėdos hiphopo favoritų, įdomių ir melodingų 8to Maršruto pajėgų. Savo formulę grupė išlaiko, labai stipri, hipnotizuojanti muzikinė pusė, dangiškas Monikos vokalas ir pora lyriškų MC (nesu tikras, bet šiuo atveju lygtais vienas), su pakankamai lygia repavimo technika ir neperkrauta grūzų lyrika…Vakaras, vasara, gera nuotaika, lengvas nuovargis…Pagal mane tai būtų geras gabalas albumo pabaigai…Išklausei ir nulūžai.

 

Tolimesnis žingsnis – Hazy Whisper ir Sniper. Na, šitie du irgi šaunuoliai, iš pradžių labai savitas ir įdomus reprezentinio pobūdžio repavimas, o vėliau vienas iš geresnių angliškai repuojančių Mc mūsų tėviškėj. Aišku, reikia truputį pavargti, kad pilnai įsikirstum į gabalo esmę, bet kai susijungia smagus ir gan įdomus instrumentalas su analogišku raimu – užtenko ir to…

 

BaXaZ – ir vėl melodingas ir melancholiškas, šį kartą jaunos kartos atstovas. Bet, kiek galiu spręsti iš jo kūrybos, labai perspektyvus ir įdomus MC. Gal šį kartą tai ne šedevras, ypač kai šalia tokie kaimynai kaip Hazy, bet vis tiek daina limpa ir labai gerai…Man patiko. Nors dėl išliekamos vertės dar ankstyvoka šnekėti.

 

Sekanti daina vėlgi kabina. Sniper, Hazy ir Zhygis – puikus sprogstantis mišinys. Be komentaru…O kai po jo dar viena banda – Karoona, Thomukas, Vintorez ir BaXaz – pradedi suprasti, kad vienos perklausos albumui nepakaks…Mano ovacijos.

 

Spor, Gra, Karoona…Na štai, ir pats šio rinkinio idėjinis guru ir vienas iš aštriausių pajūrio MC – Sporas, o kai prie jo dar tokia palyda ir puikus instrumas… Vienu žodžiu, puiku.

 

„Linksmą dieną…liūdni tekstai…“ – jau pati kūrinio pradžia labai gerai ją apibūdina. Karoona, nors kartais ir skamba kaip be stogo arba greičiau be kamščio, yra vienas iš stipresnių klasikinės technikos karių. Tekstinė pusė pas ponaitį šiuo atveju taip pat nebloga. Galimybė atsipalaiduoti ir pailsėti…

 

Gra ir Rodik…Ir vėl puikus gabalas, dar vienas defirambų prisotintas kūrinys gimtam miestui. Puiku!

 

Toliau pagal planą – Vintorez ir Shidlas. Na, toks savotiškas vasaros prisiminimų vėjas. Nors asmeniškai aš šią vasarą apie tokį atsipalaidavimą ir paplūdimį tik svajoti galėjau…Bet vis tiek ačiū už gerą nuotaiką ir už tas garso bangas…

 

O link albumo pabaigos – dar vienas sunkios artilerijos iš pajūrio atstovas Q su man totaliai nauju, bet, kiek galiu spręsti, pakankamai vertingu vardu SteelT …Vėlgi eilinį kartą galiu pasakyti – puiku.

 

Noname’as – ,,Panteonas”. Kūrinys, pagal mane, truputį išsimuša iš sprogstančios albumo koncepcijos, bet, atsižvelgiant į melancholinę jo dalį, gal ir tvarkoj…Nors atsimenant ankstyvesnę šio MC kūrybą, norėtųsi stipriau…Bet už patriotinę tematiką – ačiū. Kad ir kaip, dar viena spalva.

 

Toliau vėlgi Sporas ir vėlgi Karoona. Girdėtas darbas, atsimenu, kai buvo atrenkami kūriniai į U-4, aš labai norėjau, kad ten patektų būtent šita daina, bet tada mane perkalbėjo į linksmesnio kūrinio pusę…Gerai, kad jis nedingo – išleistas tiek Sporo albume, tiek čia.

 

Dėl dainos numeris 13…Net nežinau, aš, ko gero, ne mėgėjas tokių dainų, bet mergina vardu Jemma ganėtinai įdomus atradimas. Tikiuosi, kad tai ne paskutinis kartas, kai tenka ją girdėti.

 

Na, ir finalui pora hitų – ,,Poligony“, jungtinis Sporo, Sniperio, Rodiko, K_M ir Gra kūrinys, stiprus, tvirtas, galbūt jį sunkoka dabar vertinti, kadangi jis pakankamai ilgai laikėsi Gatvės Lygos tope, taigi, spėjo truputį atsibosti. Tačiau bet kokiu atveju rinktinis gabalas, kaip, beje, ir paskutinė albumo daina ,,Klaipėda city“, daina, nuo kurios, mano manymu, prasidėjo Klaipėdos hiphopo atgimimo banga, kultinis, įdomus, pilnas energijos gabalas ir plius dar pilna versija…

 

Na štai, gal ir viskas. Susumuojant, galiu tik pridurti, kad rinkinys gavosi gerulis, puikus talentingų MC ir geros muzikos derinys. Plius, tai geras įrodymas, kad jokių kalbos sienų hiphope nėra ir negali būt…

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close