[Svetur]AtlikėjaiĮdomu!NaujienosStraipsniai

Versus: R.A. The Rugged Man prieš Tech N9ne

R.A./Tech
R.A./Tech
Galima drąsiai teigti, kad kiekvienas iš mūsų mėgsta sau užduoti retorinius klausimus, kurie deja neturi atsakymų. Jeigu susigrumtų Betmenas ir Supermenas, kuris gi iš jų laimėtų ? Kuris produktas yra geresnis, Coca-cola ar Pepsi ? O šiandien pabandykim išsiaiškinti, kuris gi reperis yra geresnis, R.A. The Rugged Man ar Tech N9ne ? Tik, kad šis klausimas turėtų nors kiek svarumo, pabandykime jį atsakyti remdamiesi keliais kriterijais: Lyrika, produktyvumu bei technika, ir atsižvelgdami į juos išsiaiškinkime, kuris gi iš šių dvejų industrijos veteranų užsitarnaus nugalėtojo titulą. Tik prieš pradedant šiandienos dvikovą, derėtų trumpai apžvelgti šių individų karjeras.

Richard Andrew Thorburn [Nature Sounds Records], geriau žinomas, kaip R.A. The Rugged Man, savo muzikinę karjerą pradėjo anksčiau, negu prasidėjo jo paauglystė. Vaikinas kilęs iš Long Island‘o, Niujorko, būdamas vos 17 metų sulaukė pasiūlymų pasirašyt su didžiosiomis įrašų studijomis, tačiau sumos neviršijančios 50tūkst. jo nepatraukė. Galiausiai nutaręs palūkėti iki pilnametystės, R.A. pasirašė sutartį su Jive Records už 1.8m. dolerių, bet dėl jo sudėtingo charakterio ir ganėtinai pašėlusio elgesio, jo kontraktas buvo terminuotas, net neišleidus pirmojo albumo. Nuo tada jis tapo klajūnu iki 2013 metų, kada jo karjera tiesiog pakilo iš pelenų ir šis vienas iš techniškiausių reperių išleido geriausią savo karjeros darbą – „Legends Never Die“. Su šiuo leidiniu jis ne tik priminė apie savo egzistenciją, bet ir tapo metų albumo diskusijos dalimi.

Aaron Dontez Yates [Strange Music], žinomas pseudonimu – Tech N9ne, yra vienas iš nedaugelio, ypač sėkmingų nepriklausomų reperių. Savo karjeros pradžioje, kaip ir Rugged Man, turėjo nemalonių patirčių su didžiosiomis įrašų studijom ir dėl finansinių nesutarimų su JCOR Entertainment patraukė savais keliais, jis po šiai dienai išlieka nepriklausomas. Be muzikinės karjeros jis taip pat retkarčiais pasirodo B lygio filmuose. Tech N9ne kūryba, neretai persipina su kitais muzikiniais žanrais, kaip nu metal, tai galimai prisidėjo prie jo komercinės sėkmės, taip pritraukiant platesnę auditoriją. Po šiai dienai jis yra pardavęs apie 2 milijonus įrašų. Žinomas dėl savo greito repavimo Aaron Yates yra kilęs iš Misūrio valstijos, esančios vidurio vakaruose, šio regiono dialektas pasižymi greitu kalbėjimu, tai yra vienas iš faktorių padariusių įtaką Tech N9ne repavimo stiliui..

Kadangi jau susipažinom su šiais dviem priešininkais, galim pradėti dvikovą !

1. Raundas: Lyrika. Abudu nagrinėjami MC yra pagarsėję tiek dėl savo technikos, tiek dėl lyriškumo ir išsiaiškinti, kuris yra geresnis bet kuriuo iš šių dviejų aspektų gali būti nelengva. R.A. lyrinis turinys daugiausia orientuotas į politiką, jo šeimą, ypač į jo tėvą, kurį jis yra įvardinęs, kaip priežastį dėl įsitraukimo į hip-hop‘ą ir sėkmę jame. Politinė srovė jo lyrikoj taipogi yra įkvėpta jo tėvo, kadangi jis yra Vietnamo karo veteranas. Šis karinis konfliktas yra itin kontraversiškas, nuo chemikalų naudojimo, kurie traumavo eiles Amerikiečių ir Vietnamiečių kartų, įskaitant ir R.A. šeimą iki Tonkino įlankos incidento ir t.t. Jo dainos yra pilnos įdomių faktų, taiklių įžvalgų, humoro ir emocionalių istorijų apie jo šeimą bei visas nelaimes nutikusius jai.

Tech N9ne įprastai sužiba tik momentiškai, bet to užtenka, kad žmonės pradėtų kalbėti apie jo rašymo įgūdžius. Didesnioji dalis jo tekstų yra paprasti, ne itin gilūs, labiau fokusuojamasi ties rimavimo technika, o stiprūs tekstai labiau remiasi emocija ir poetišku jų pateikimu, priešingai nuo R.A. kuris klausytoją be emocijų taip pat sugeba paveikti ir faktais. Minėtasis Tech poetiškumas yra stipriausias jo lyrinis įrankis, kurį savo kūryboje jis naudoja pastoviai. Paskutiniojo Tech albumo daina „Fear“ yra vienas geriausių jo lyrinio darbo pavyzdžių, ypač iš emocinės perspektyvos. Iš R.A. repertuaro galima paminėti „Daddy‘s Halo“ bei „Uncommon Valor“, kaip lyriško darbo šedevrus.

Verdiktas: Rugged Man. Nors poetinius Tech N9ne įgūdžius, kartu su momentiniais emocijų perliukais sunku ignoruoti, jie vis dėl to lieka užtemdyti R.A. tekstuose esančios teminės įvairovės, emocionalių istorijų, faktų, humoro bei nuomonių visais klausimais kiekiu.

2. Raundas: Technika. Išsiaiškinti, kuris iš šių dviejų MC yra techniškesnis reperis yra labai intriguojanti užduotis, nes būtent dėl šio atributo kiekvieno iš jų kūryba yra šlovinama. Klausykit, šis raundas bus koja į koją. Tech N9ne yra užsitarnavęs vieno iš greičiausiai repuojančių MC titulą, tačiau R.A. per daug nuo jo neatsilieka, tiesą sakant per ilgiausiai savo eiles jis neretai aplenkia Tech per porą skiemenų, kas yra pirminis rodiklis, kalbant apie rimavimo greitį. Tęsiant kalbą apie rimavimą, R.A. yra vienas geriausių to pavyzdžių iš visų aktyvių šiandienos reperių. Jo gebėjimas, pastoviai naudoti multies, surimuojant 5-6, 6-7, skiemenis vos ne kiekvienoj eilutėje yra išties įspūdingas, Tech neretai surimuoja dar daugiau skiemenų, tačiau jo kūryboje tai nėra daroma pastoviai ir kiekvienoje eilutėje. Rugged Man neabejotinai turi flow ir tikrai gražiai sklendžia per visus beats‘us, tačiau Tech turi visą arsenalą įvairiausių flow, jo gebėjimas prisitaikyt prie muzikos, pastoviai keist savo flow, po truputį greitėti ir staigia sulėtinti, tarp eilučių peršokti nuo 17 skiemenų iki 7 ir atvirkščiai yra itin sudėtinga, o Tech tai atlieka be priekaištų.

Verkdiktas: Tech N9ne. Sprendimas nebuvo lengvas. Kalbant apie rimavimo techniką galima visą dieną ginčytis, kuris iš šių dviejų individų yra pranašesnis, tačiau kolkas Tech N9ne padeda galutinį tašką šioje diskusijoje dėl savo neprilygstamų flow įgūdžių.

3. Raundas: Produktyvumas. Mažai kas visoje nepriklausomo hip-hop‘o industrijoje gali lygintis su Tech N9ne produktyvumu, jo solo albumai įprastai neturi didesnių nei 2 metų pertraukų, o net ir tą tarpą jis sugeba užpildyti kompiliaciniu albumu su atlikėjais iš Strange Music kompanijos. Tuo tarpu R.A. per savo karjerą sugebėjo išleisti 3 pilnus albumus su beveik 10 metų pertrauka, tarp kiekvieno iš jų. Tačiau tiek kritikų, tiek mano nuomone Rugged Man produktas pasižymi geresne kokybe, nei Tech N9ne leidiniai. Į kiekvieną dainą R.A. investuoja begale laiko, pastangų ir sunkaus darbo, nesakau, kad to nedaro Tech N9ne, tačiau Rugged Man meilė hip-hop‘ui trykšta jo kūryboje ir jo pateikiamoje produkto kokybėje.

Verdiktas: Tech N9ne. Net ir vadovaujantis liaudies išminti – ne kiekybė, o kokybė, vis tiek turiu atiduoti paskutinį raundą Tech N9ne garbei, savo produkcijos dažniu jis lenkia bene visus hip-hop‘o industrijos veikėjus, ji yra absurdiškai gausi, jog galiausiai tai kompensuoja, nors ir ne itin didelį, bet egzistuojantį šiame kontekste, kokybės deficitą.

R.A./Tech
R.A./Tech

Galutinis rezultatas: 2:1 Tech N9ne. Būsiu atviras, pirmą kartą preliminariai palyginęs šiuos du MC, nusprendžiau, kad R.A. The Rugged Man yra didesnis talentas visumoje, bet berašant ir labiau įsigilinant į Tech N9ne kūrybą buvau priverstas pakeisti savo nuomonę. Su R.A. lyriškumu konkuruoti gali vos keli MC, jo techniniai įgūdžiai bei meilė hip-hop‘ui taipogi yra itin retai prilygstami, tačiau jo silpnosios vietos, kaip tyčia yra Tech N9ne stiprybė, o sritys, kuriose šie du MC žengia koja į koją, Tech sugeba per plauką atsiplėšti. Tačiau tokio artumo kova, vis tiek palieka vietos ateities debatam dėl vieno iš šių MC pranašumo.

Žymos

Susiję

5 komentavo

 1. Sveikas, ačiū, kad skaitei ! 🙂
  Planuoju ir antrą Versus dalį,
  mielai išgirsčiau skaitytojų pasiūlymus – kokius du MC palyginti sekantį kartą.
  0  0
 2. Nemeluosiu – apie RA pries skaitant si straipsni buvau visiskai negirdejes. Technone turejau 3 irasus savo playliste, tad pats gali spresti apie mano backgrounda.
  Man butu idomu pasiskaityti tokio tipo analize apie kazka is siu personu: Afu-Ra, akrobatik, MC Breed, Brother Ali, Mos Def, Paris, Zion I, Slaine (arba kas nors kitas is Special Teamz), taip pat idomiai atrodytu MC Lyte (tik nezinau su kuo ja galima butu lyginti)..
  Visais atvejais butu idomu pasiskaityti nuomone apie bet kuria repo asmenybe, parasyta tokiu stiliumi, be jokiu ilgu ir sudetingu izangu, visazinio tono ir sudetingu ekspresiju. Taip paprastai ir suprantamai kaip sis 🙂
  0  0
 3. Ačiū, kad pasidalinai savo muzikos asortimentu. Pusės iš jų tiesą sakant nesu klausęs.
  Bet Brother Ali ir Mos Def yra neblogi variantai ateities palyginimam 🙂
  0  0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close