InterviuNaujienos

Video interviu2. Pokalbis su video kūrėju MMM

mmm1Tęsiame seriją pokalbių, kuriais pristatome žmones liekančius už (daugeliui mums gerai pažįstamų) kadrų. Pirmieji buvo Yomango komanda (interviu ČIA), o dabar pakalbinome Martyną Makarą, video matomą, kaip MMM. Bent vieną jo darbų tikrai esate matę ir savo akimis. Ir neveltui, nes subjektyvia nuomone, tikrai būtent daugelis MMM kurtų video leido muzikai pasiekti žymiai platesnį žmonių susidomėjimą ir pripažinimą. Taigi interviu:

Sveikas. Kaip prisistatytum? Ir kodėl prierašą MMM dažnai tenka matyti būtent repe?
Labas. Esu Martynas Makaras. Gimiau ir užaugau ten, kur po kol kas esu – Šiauliuose. Kodėl tenka matyti MMM? Tiesiog taip gaunasi, kad juodukų repą pradėjau klausyti nuo kasetinių laikų, tai taip ir pasiliko – repas mano aplinkoje.

Įdomu, kaip vyksta pats procesas. Tarkime filmavimo vieta, akcentai, siužetas, pati daina… kaip juos renkiesi (kuri), kiek laisvės šiuo klausimu suteikia atlikėjai?
Žinoma, viskas prikauso nuo atlikėjo ir jo norų. Vietas dažniausiai sugalvoju pats, bet ir dažnai būna, kad viskas daroma ekspromtu. Akcentai? Nežinau.. filmuoju, pagaunu. O siužetas būna aptariamas su atlikėju, kas ir kaip turėtų vykti ir kaip turėtų tai atrodyti. Dainas renkuosi ne aš, o atlikėjai – jie nori šitai dainai vaizdo klipo, o aš padarau. Kaip ir minėjau – laisvė priklauso nuo atlikėjo.
Kiek daugiausiai laiko esi praleidęs darydamas 1 repo video?
Keletą dienų. Labai rimtų projektų nesu turėjęs, kad užtruktų labai ilgai.

MMMNaujasis Lilo ir Innomine video „Nenustosiu sakęs“ ar Sla „Nova“ tikrai šoka aukščiau bambos lyginant su tradiciniais, sakykim „pamuojavimo rankomis“ video. Kiek sunku ir kiek prasminga išvengti standartinių klišių klipuose?
Dėkui už tokį įvertinimą. Standartinių klišių išvengti man asmeniškai labai lengva, nes viską darau pagal savo standartus, o kiek tai prasminga – labai daug, nes standartas visiems yra atsibodęs.

Dabar kai kalbamės, vien tavo Youtube kanale, HH video jau yra peržiūrėti 2412796 kartus – daug ar mažai? Ir kiek tau tai reiškia?
Tai tik skaičiai. Aš jų neseku, bet kuo daugiau – tuo geriau.

Kaip pabaigtum sakinį? “Lietuvos repo video kiekis su kokybe juda… “
Pamažu, bet į priekį, kad ir lėtai, tačiau atsiranda tikrai kokybiškų darbų.

Galbūt yra svajonė ką norėtum nufilmuot ir atvirkščiai – ko už jokius pinigus nepriimtum į objektyvą?
Konkrečios svajonės nėra, visi filmavimai yra daugiau ar mažiau unikalūs ir įdomūs. Ko negali pinigai tą gali dideli pinigai. Atrasčiau vietos viskam.

Ar įmanoma video “pataisyti” arba sugadinti gabalą? (Turima omenyje, kad iš eilinės dainos padaryti kažką “wow”, arba atvirkščiai)
Žinoma, būna, kad klipas kelia gabalą, bet iš esmės, mano manymu, bet kokia vaizdinė medžiaga yra geriau nei tiesiog liūdnas ir nejudantis paveiksliukas.

MMM2Ar skiriasi Lietuvos repo „klausytojas“ nuo „žiūrovo“?
Net neįsivaizduoju. Žmonių daug – galime sutikti įvairių tipų.

Pabaigai, ką planuoji artimiausioje ateityje ir ko palinkėtum skaitantiems?
Daug svajoti, daug dirbti ir sėkmės. Su šiuo „combo“ viskas bus gerai. Ir ruoškimės eurui.

Norėčiau padėkoti visiems tiems, kurie mane palaiko ir padeda bei Mindaugui Batulevičiui, kuris prisijungė prie manęs ir visokeriopai padeda įvykdyti visus projektus.

MMM ir naujienas rasite Facebooke https://www.facebook.com/mmmedia.lt

O video naujienas sekite Youtube kanale https://www.youtube.com/channel/UCC8BRVkqDVyaUCwIO2Txk2Q

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close