AlbumaiNaujienosRenginiai

Vienas į pyktį, kitas poeziją|MATO NESIMATO – „ Deka Logos“ / „Pozi. Req“ [ Vedinamoji anga/ Shiaures rec. ; 2015]

mato nesimatoKiek laiko atgal į interneto platybes išplaukė įdomus video, reklamuojantis naują albumą. Išties įdomus ir neįprastas sampler‘io variantas – vizualus ir pritraukiantis dėmesį. Mano nuomone tai teisingas ir labai įdomus sprendimas. Juo labiau, kad tai parodo, jog šio atlikėjo aplinkoje yra nemaža grupė kūrybingų asmenų, o tai ir sukelia didelį apetitą man. Bet ko tada tikėtis iš šio atlikėjo? Tiesa sakant, man šio atlikėjo vardas nedaug ką ir pasako. Matyti, kad nemažą dalį Lietuvos Hip Hopo istorijos praleidau gyvendamas užsienyje.

Pradėjau domėtis ir pasidarė aiškiau, kai sužinojau, jog tai vienas iš senos grupės Rūkas narių. Ją aš girdėjęs, turiu jos leidinių ir nieko blogo apie ją pasakyti negaliu, tik tai, kad šiek tiek pamiršti jie. Kita grupė, su kuria yra susijęs Matas – Sofa Nr. 42. Man naujiena, bet kiek teko domėtis, žmonės juos žino. Pradėjau ieškoti jų kūrybos. Bandcamp‘e radau keturių gabalų EP ir single‘ą – neblogai. Primena Saulės Kliošą, tik pateiktas kitaip. Tas pats smagus funk‘as tik su bonusais – MC ir gražaus balso mergina.

Atsiradus galimybei, pasirūpinau, kad tas 2 in 1 skanėstas atsidurtų pas mane grotuve, buvo labai įdomu, kas gi gavos Mato, kuris drįso surizikuoti leidžiant ne dvigubą albumą, o du albumus viename. Todėl rašydamas recenziją nutariau pakalbinti Matą, kad jis padėtų sustatyti visus reikiamus taškus į vietą.

HHLT: Kodėl pasirinkai būtent tokią albumo išleidimo koncepciją – du viename? Ar yra koks nors koncepcinis skirtumas tarp abiejų dalių?

MATAS: Tai buvo du atskiri projektai, kuriuos pradėjau skirtingu metu, tačiau finišavau kartu. Konceptualiai skirtumas yra: „Deka logos“ – skambesiu tamsesnis ir nešvaresnis, įrašytas Alhi studijoje “Vėdinamoji anga”, dainų tekstuose daug pykčio, kuris perauga į nuovargį. „Pozi.req“ – savo skambesiu sterilesnis, o tekstų prasme – poetiškesnis. Jeigu vienu žodžiu: „Deka logos“ yra pyktis, o „Pozi.req“ – poezija. „Pozi.req“ įrašytas Mtw studijoje “Shiaure rec”, tad skirtumas yra ir iš techninės, ir iš lyrinės pusės.

Išties skirtumas yra juntamas ir tai yra puiku. Albumai galėjo drąsiai būt išleisti, kaip atskiri projektai skirtingu metu, nes abiejų stilistika, tektai, spalvos ir garsai turi savo išskirtinumą. Kaip Alhi, tai ir MTW darbas turėjo įtakos albumų skambesio skirtumui. Tai buvo labai tesingas spredimas. Matas pasinaudojo kitų grupių patirtim ir išvengė klaidų. Nors ko gero, pačio Mato vokalo dėka tarp abiejų dalių yra stiprus ryšys.

HHLT: Kas dabar bus su Rūku ir Sofa Nr. 42? Kokia ateitis laukia šių dviejų tavo projektų?

MATAS: Rūkas neaktyvus nuo paskutinio albumo išleidimo 2013. Nors atskirai jo nariai kūrybos nėra metę. Puikus to pavyzdys yra tie patys mano soliniai albumai – visa muzika yra daryta Alhi, kuris yra ilgemetis Rūko prodiuseris. Jis taip pat repuoja keliose „Pozi.req“ albumo dainose. Karts nuo karto atsiranda minčių ir idėjų atgaivinti Rūką, tačiau kol kas jos nesimaterializavo. Sofa Nr. 42 statusas aktyvus, kadangi tai gyva grupė – nemažai repetuojam, turime pasirodymų (artimiausias lapkričio 6 d. grupės “The skys” dvidešimtmečio jubiliejuje klube New York.). Sofa šiais metais ilšeido vieną singlą ir vieną EP. Turime idėją naujam singlui, kurį galbūt spėsime pristatyti dar šiemet.

HHLT: Kiek tavo albumuose yra tavo asmeninio gyvenimo, kiek aplinkos ir kiek fantazijos? Kas tave įkvėpia, ką vadini savo mūza?

MATAS: asmeninio gyvenimo yra daug, tačiau rašydamas akcentuoju tas detales, kurias atpažįstu ir kitų gyvenimuose. Kai kuriose dainose, pvz. “Mirties bausmė”, “Vaniliniai ledai” yra įkvėptos tam tikrų baudžiamųjų bylų, tad dainų santykis su realybe kartais yra labai stiprus. Neturiu vienos mūzos, tačiau dažniausiai idėjos dainoms ir patys tekstai gimsta, kai esu judesyje. Daugelis dainų buvo parašytos man kažkur einant, kartais netyčia, o kartais specialiai. Pasiimu į rankas rašymo priemonę, lapą popieriaus ir vaikštau paupiu, mišku ar nuošalesne gatve – tai savotiška meditacija.

Kai susiduri su Mato nuotraukom, susidaro saldžiai (gerąja prasme) atrodančio vyruko įvaizdis, tvarkinga šukuosena, „moksliuko“ akinukai, hipsteriška barzda, mėgstantis pavalgyti ir tikrai tėvų mylimas vaikas, bet kai pradedi gilintis į jo lyriką, poeziją ir kūrybą – pamatai kitą šio žmogaus pusę. Tai, ką Matas pateikia savo kūryboje nėra tuščios blevyzgos ar laikini blizgučiai. Jo darbas turi išliekamąją vertę, rap‘as turintis savo sielą ir gyvenimą. Gal tai ir nebus ta hip-hop‘o forma, kuri šokdins ir vers linguoti didelę salę, bet nedidelis klubas prijaučiančių jo kūrybai turėtų būti sausakimšas. O šokdinimui jis turi Sofą su savo funk‘o bangom!

Mato albumas yra puikus intelektualaus rap‘o bangos pavyzdys, kuri plaukia per Lietuva pastaraisiais metais. Tokiam rap‘e daug įdomių niunasų ir kad jį suprastum, neužtenka prasukti kompakto stovint kamštyje. Į jį reikia įsiklausyti, gilintis ir bandyti pajausti, ką gi nori pasakyti Matas, ką jis turėjo omeny įrašinėdas savo albumus.

Beje, materialaus albumo savininkai buvo maloniai nustebinti mažo bonuso, kurį rado dėžutėje J Užuominą manau supratot, tad užsisakykit arba bent raskit Mato Nesimato bandcamp‘ą.

Skanaus!

Visą informaciją apie albumo pristatymą rasite –> https://www.facebook.com/events/417728105085062/

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close