AlbumaiNaujienos

Vienas nuoširdžiausių. ALHI – „Sustok akimirka žavinga“ [ ALHI; 2014]

alhi sustok akimirka zavingaSkiriu Gėlei, kurios dėka žavingos akimirkos sustoja “…

Tai ko gero vienas iš nuoširdžiausių ir šilčiausių mūsų hip hop’o albumų (ep). Aš jau kurį laiką turiu jį savo rankose, jau kurį laiką turiu galimybę jo klausytis… ir štai pagaliau, ką apie jį manau.

Visų pirma Alhi pasirinko labai teisingą ir neįprastą formą, kaip pateikti savo kūrybą…

„Užsimerk“ „ Tamsa. Šaltis. Tamsiai mėlyni atspalviai. Noriu, kad užsimerktum ir apie nieką nebegalvotum. Tiesiog nusiramink, susitaikyk ir įženk į šią areną“  – būtent tokie žodžiai lydi pirmą kūrinį… tarsi Alhi bando nuteikti mus tam tikra nuotaika, atjungti nuo pasaulio, vien savo muzika pagalba… skaitant tuos žodžius iškart prisimeni tamsiai mėlyną medžiaginį maišą į kurį Alhi sudėjo savo kūrybą… Kiek girdžiu man teko susidurti su MC, kuris pats save gali aprūpinti muzika, ir taip,- kad dar ir kiti pavydės… retas atvejis.

„Kur tu važiuoji?“ – antras kūrinys… yra pristatomas su jo atsiradimo istorija… išties įdomus sprendimas, nes ne taip dažnai klausytojas turi galimybę pasinerti į tokias smulkmenas…puikus sprendimas. Šiame kūrinyje be pačio ALHI dar galima išgirsti nuostabaus balso savininkę Justę ir ankščiau man negirdėtą, bet gan „šūstrairepuojantį mc – Mato Nesimato… plius vienas kitas gyvai įgrotas instrumentasMelancholiškas, melodingas, gilus…liūdnas, bet ne nuobodus gabalas .

„Between Me & Myself“ – sekantis gabalas ir dar viena istorija. Ko gero tai vienas iš labiausiai į galvą įkrentančių gabalų albume, o visa ta meilės ir nedrąsumo istorija, pristato kūrinį kitokiom spalvom. Puikus Alhi repavimas, ir tekstas  labai įdomiai susipina su gan nestandartine, netgi iš dalies ne hip hop’o instrumentine puse. Suprantu, kodėl ALHI pristato jį, kaip viena iš mėgstamiausių savo hip hop’o gabalų – tam yra priežasčių.

Po trumpo skito nukeliaujam iki kito gabalo.

„ Atradimo džiaugsmas“ – dar vienas gabalas kuriame Alhi pabandė suderinti nestandartinę HH muziką su pakankamai ortodoksiniu repavimu. Gabalas apie atradimus, kurie apsupa mus, kurie atsitinka mums kas dieną… Be pačio ALHI gabale dar galima išgisrti lenkiškai repuojantį MC vardu Filmik. Taip sutinku su aprašymu, kad Lietuvoje, nors lenkų ir daug , bet repuojančių beveik nėra. Tik keletas vardų ateina į galvą… ir tie dabar tarsi nutilo, taigi Filmik vardas man buvo tarsi atradimas, ypač kad ir pats pusiau lenkas, bet nežiūrint į tai – tas mūsų lenkiškas dialektas, bent man labai pjauna per ausį… Labai mėgstu lenkų hip hop‘ą nuo senų laikų, bet pas mus tai skamba kitaip…

„Juosta iš praeities“- pakvietęs į pagalbą Doo, ALHI šiuo taku nukeliavo į 80-90tųjų metus, pabandė prisiminti ir priminti mum, kaip viskas buvo, koks pasaulis mus sukdavo… Išties įdomus gabalas, priverčiantis keliauti laike… Ir vėlgi nestandartinė muzika.

Albumą uždaro „ Fantazija“ – kartu su jau minėtu Matu ir mergina vardu Laura priedainyje. Kiek galiu spręsti iš aprašymo gabalui – tam yra priežastis. Jeigu kūrinys prieš tai perkėlė mus į praeitį, šitame Alhi pabando parodyti ateitį ir padarė tai vėlgi savam stiliuj…

Septynios pozicijos, penki kūriniai… trumpas, bet įdomus darbas.

Viso šio EP metu Alhi išlaikė stilių, savo gamybos muziką, labai dažnai parodantį, kad ne vien hip hop’u gyvas… nukeliantį mus už standartų ribų, į savitą elektroninį pasaulį, bet nežiūrint į tai yra išlaikytas balansas. Galbūt jeigu tai būtų vien instrumentinis albumas, gal nesiimčiau jo aprašinėti, bet kai ant viršaus savo amatą parodė pakankamai geri ir stiprūs MC, turintis, ką pasakyti ir mokantis tai padaryti – yra puiku. Nežinau kaip jums – man patiko. Taip tai nėra metų albumas, tai albumas, kurį privalai išgirsti, patiks ar ne – skonio reikalas. Jaučiasi, kad Alhi sudėjo daug širdies į savo kūrybą, tai girdisi jo kūryboj, tai matosi iš to, kaip jis tai pateikė. Tamsiai mėlynas maišelis, į kurį sudėtos nuotraukos, gabalų aprašymai, viskas padaryta savo jėgomis, todėl tai gaunasi, tarsi tu vartytum kažkieno šeimos albumą… ir tau pasakoja nuotraukų istorijas. Kas stovi už jų, kas tie žmonės… ko gero vienas iš įdomesnių sprendimų, gaila tik kad dauguma neturės galimybės įvertinti to pilnumoje…

Ačiū Alhi – išties maloniai praleistas laikas, beklausnat ir išties įdomus albumas papildė kolekciją.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close