Albumai

Vietomis keistas ir ne visada hip-hopinis. Jis vertas dėmesio. LIPALAS – „Duoklė sau“ [….;2001]

Dažniausiai būna taip – iš pradžių žmonės daug ir ilgai klauso hip-hopo, o po to pradeda jį daryti, nežinau kodėl, bet man atrodo, kad čia gavosi vos atvirkščiai ir iš pradžių pradėjo daryti, o tik po to, kad daryti taptų paprasčiau ir geriau – pradėjo klausyti. Bet tai nėra blogai, nes būtent tokiuose projektuose galima rasti daug nestandartinių, originalių dalykų.

Tekstai… gal iš pradžių apie juos, ok. Na vyručiai jaučiu nutarė pašnekėt apie viską, savotiškas tematikų chaosas, ganėtinai vaikiškas ir ne visada artimas hip-hopui. Įdomu tai, kad albumo viršelis labai gera tam iliustracija. Tipiškas hip-hopo įspėjimo ženklas (gal, mano manymu, jis čia be reikalo) + krūva vaikiškų paveiksliukų bei gana toks punkiškas albumo pavadinimas (iškart prisimenu Sex Pistols kažkodėl). Konkrečiau dėl tematikų. Problema numeris vienas – savižudybės, tik sunku suprasti, čia pasiulymai kaip geriau ar čia vis dėl to savotiškas būdas apjuokt problemą ir tipo padėt ? Po to madingas Graffiti, kartu su policija ir tt. Tada onanizmo tema, na tiesiog labai aktuali… Toliau satanizmas, rūkymas ir dar keleta. Kaip matot – geras buketas. Tai daro albumą ganėtinai nenuobodžiu. Gerai.

Muzika… kas dėl kokybės, kaip naminėm sąlygom – tvarka. Daug keistų garselių, instrumentų ir samplų. Šiaip bendrai muzika ganėtinai dažnai balansuoja ant hip-hopo ir dar kažko ribos. Jeigu nekalbėt apie tokį gabalą, kaip “Duoklė sau” (visiškai ne iš tos operos). Bet bendrai tai ganėtinai įdomus ir nestandartinis projektas.

Silpniausia albumo pusė – MC. Bičam dar reikėtų pasimokyti, nes kolkas dažniausiai tai neskamba, kaip kažkas susiję su hip-hopu, bet jeigu bičai nemes šio užsiėmimo, galės gimti įdomus techninis sprendimas, na kaip savo laiku su Kastetu iš G&G .

Taigi pabandau apibendrinti. Tai originalus, įdomus albumas. Įspėjimas hip-hopo ortadoksam – nepatiks. Asmeniškai man labiausiai patiko toks gabalas kaip “miniatiūros “, geras muzonas, geresnis negu kitur repavimas, tipiškas albumui tekstas. Jeigu kas nenori likti nuošaly siūlau įsigyti šį albumėlį, tegu jis vietomis keistas ir ne visada hip-hopinis.  Jis vertas dėmesio…

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close