Albumai

VINTOREZ – „Kak Nastroenie?“ [Miestomuzika.lt; 2011]

Visada malonu, kai talentingas ir įdomus MC arba bitų kūrėjas išleidžia savo naują albumą. Visada įdomu, kas gi ten tokio vidui, kuo nustebins arba kuo pamalonins. Kai pirmą kartą pamačiau albumo anonsą hip-hop.lt, man užkliuvo vienas Vaiperio komentaras: „Smagu sulaukti tokių žinių, ypač šitame puslapyje“. Niekaip negalėjau suprast, ką galėtų reikšti paskutinė replikos dalis, kas čia tokio netikėto, ir tik kai pradėjau klausyti, supratau, ką Vaipa turėjo omeny.

 

Vintorez visada buvo linkęs į eksperimentišką, bet tai, kas sudėta į albumą, tai asorti pradedant geru užtvirtintu hiphopu ir baigiant savotišku IDM arba ambientu (atsiprašau, atsilikau nuo gyvenimo, negaliu įkišti į rėmus). Bet gal pabandysiu įsigilinti į visą tą reikalą.

 

Prasidėjo viskas tolokai nuo hiphopo formato, žinau, kad Vintorez nesupyks, tai ne mano daržo muzika, mažai domiuosi ir dažnai palieku ją už borto, tiesiog nesutampa širdies plakimas su šitom bitų ir garsu lenktynėm rytinėmis gatvėmis, bet neabejoju, bus daug tų, kam patiks.

 

Sekantis po intro „Horošego nastroenija“ ramus, melodingas dar telpantis į hiphopo ribas (nenuostabu – kūrinyje dar sudalyvavo Svaras, maršu ir lozungų karalius lietuviškam hiphope: „aš rašau tam, kad likti gyvas“ – net nesupratau, ar tokią jau gerą nuotaiką sukūrė, hm… gal, o gal ir ne).

 

Trečioji pozicija mano meniu – Vintorezo ir Gala Ga bendras gabalas „Grustnyi veselčiak“. Na štai, malonus repavimas, įdomiai klausosi, plius dar erdvinis Gala vokalas mano karštam orui ir ramiam laiko praleidimui tinka, nors vėlgi iki galo neištirpau.

 

Toliau tas pats duetas, bet dabar jau dalinasi prisiminimais – jau labai priminė seną Vintorezą, smagus darbas, ir Gala čia kitaip, daug stipriau, ryškiau nusileido ant žemės.

 

Penktoji pozicija. Vėl malonus moteriškas vokalas, tik šįkart Penta, ir panašu, Vintorez nutarė neatsilikti nuo socialinių aktualijų (na, filosofas, vis ieško kažko), gan gerai, įdomiai, man patiko.

 

Toliau skitas, paukščiukai, telefonas, poezija, meile.

 

„Prieglobstis muzikoje“ – septintoji meniu pozicija. Šį kartą kompaniją palaiko nežinomos man Eazystyle ir Dominyka, vėlgi viskas ramiau, tarsi pusę garso, tik dar paskaninta lengvu jamaikišku aromatu, moteriškas vokalas gana melodingas, tik kažkaip blankokas.

 

Ir vėl skitas, toks į retro pusę, žingsnis po žingsnio perkeliantis į devintą gabalą „Druzja“ su jau pasižymėjusia Penta. Malonus gabalas, atpalaiduoja, tarytum paskandina, puiku. O Pentai norisi rankas išbučiuoti – taip retai pasitaiko, kad mergina ir dainuotų ir repotų, ir dar taip maloniai klausasi.

 

Dešimtąją poziciją užima lietus, pliurza, vienu žodžiu, ruduo. Muzikiniu atžvilgiu tai ko gero kažkas kita, bet ne tai, kas yra šio puslapio pavadinime, nors Vintorezo rečitatyvas vis dar yra toks „kitoks“, bet gal ne man.

 

Toliau tai, kas jau buvo, bet per kito žmogaus prizmę. Tas pats gabalas su Svaru, bet remiksuotas tokio Noqua, kaip supratot, man hiphopinis variantas nelabai prilipo, tai apibūdinčiau šitą skadroką versiją kaip į ateitį lekiantį bitą.

 

„Sumašestvie“ – va čia kažkas kito, sunkiau, griežčiau, yra daug keistai įdomių vietų, na ir Vintorez ne taip minkštai, nors vėlgi, tai eksperimentas.

 

Na ir desertui Vintorez, Snaiper ir, mano manymu, gabalas numeris vienas visam albume, gal dėl to, kad jis labiausiai atitinka mano vidinį formatą, nors vėl apie rudenį, bet iš kitos pusės.

 

Taigi sudėtinga vertinti, asmeniškai sau aš paimčiau kelis gabalus, bet visą kitą lygtai ir gerai, bet gerai „kitaip“, nemanau, kad Vintorez taip jau iššoko iš hiphopo rėmų, yra čia to hiphopo pakankamai, bet panašu, kad kokiu keliu jis nukeliaus, mes galėsim sužinoti išgirdę vėlesnius darbus. „Kak nastroenie? – veikiau paskutinių darbų rinkinys, labai spalvingų darbų, keistu būdu sulipdytų vienas su kitu. Net nežinau, kaip begerbčiau Vintorezą, kaip bemėgčiau tai, ką jis darė anksčiau, šis albumas man padarė ne itin didelį įspūdį, „nesulipo“ visas. Gal ir teisus Vaiperis, tai ne HH.LT formatas, o gal aš tiesiog atsilikau nuo gyvenimo…

 

 


 

 

TRACKLIST:

 

1. Интро

2. Хорошего настроения (ft. Svaras)

3. Грустный весельчак (ft. Gala Ga)

4. Были времена (ft. Gala Ga)

5. Социум (ft. Penta)

6. скит

7. Prieglobstis Muzikoje (ft. Eazystyle, Dominyka)

8. скит

9. Друзья (ft. Penta)

10. Старая осень

11. Хорошего настроения (Noqua remix)

12. Сумасшествие

13. Опять осень (ft. Snaiper)

 

 

 

Autorius Miron
Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close