AlbumaiNaujienosStraipsniai

Viskas surimtėjo . ШПИЛЬ – "Зазеркалье" [ Phoenix Prod./ Vilnius Flava ; 2015] apžvalga

ШПИЛЬKeturis metus užtruko chebra su antru žingsniu. Taip buvo per tuos ketverius metus daug skirtingos veiklos, soliniai darbai, senų gabalų antalogijios, nauji darbai, nauji draugai, Vilnius Flava ir daug kito… kaip ir bet ko kito gyvenime.

Iš pradžių radau tai, ką jau ankščiau buvau parašęs ir apie pirmąjį jūsų albumą (EP), prieš ketverius metus . Perklausiau dar kartą pirmąjį darbą ir pradėjau kažkodėl lyginti, nes pasikeitė išties daug. Vieniems tai tikrai patiks, kitiems labiau patiko tie seno skambesio Shpil gabalai. Na kiekvienam savo – pilnai tikiu, kad viskam buvo sava priežastis.

Pirmasis skirtumas yra grupės sudėtis. Savo laiku grupę sudarė Phoenix, Amiko ir Rusyj. Pastaraisiais metais Amiko pakeitė nick’ą į Odegov, ir pilnaj dingo Rusyj. Na kiek suprantu tai ne kažkokio konflikto rezultatas, kiek galiu spręsti iš savo trumpų vizitų Vilniuje. Čia matyt tiesiog chebra taip nusprendė – pas Rusyj verda savo soliniai reikalai, darbai ir visa kita. Gal būt antras pasikeitimas slepia atsakymą į šią paslaptį.

Antras skirtumas tai albumo tematikos ir jo skambesys. Jeigu pirmasis jų EP buvo kaip ir viršelis, linksmas, pilnas prikolų ir socialinio humoro, šiame albume viskas surimtėjo. Rimti daug gilesni instrumentalai, filosofiniai tekstai, tarsi aprašantys gyvenimą pro šilto buto langą. Lyrika apie pasaulį, jo problemas, jo tamsias puses, draugus, santykius tarp žmonių. Toks jausmas, kad per ketverius metus abu vyrukai spėjo pražilti, atauginti ilgas barzdas , tris kartus dar ir pasaulį apvažiavo. Aš gan ilgai galvojau, o kuris Shpil man patinka labiau tas senas ir toks… taip norėtųsi, kad tai būtų dar vienas linksmas albumas mūsų rimtumo karalystėje. Bet ar tai būtų įdomu? Ką tokio dar galima iš to išspausti… albumas apie greitą maistą – na Ugly Duckling formulė, kiek aš galiu spręsti irgi ne taip jau save ir patvirtino. Taigi ko gero aš vis gi už tą pasikeitimą, ypač, kad kiek aš žinau Phonixą ir Odegovą – iš jų buvo galima to tikėtis. Matot, jie negali stebėti betvarkės dainuodami čestuškes, jie greičiau puls ją tvarkyti.

shpilPatiko man ir tai, kad viso albumo metu chebra intensyviai bando eksperemtuoti su savo vokalais. Ypač Phenia , vis bando savo jėgas , o turint omeny, kad jo rankų darbo yra ir visa albumo muzikinė  pusė (tik vienas gabalas jeigu neklystu priklauso 3CNB ), jis išties padarė puikų darbą – mano aplodismentai.

Odegov irgi išvystė savitą storytellingą ir jo įdomu klausyti. Ko gero jo darbas radijo eteryje duoda savo, o gal hip hopas duoda darbui… nesu tikras. Bet abu išties išaugo, patubulėjo, nes jeigu būtų kitaip – aš pirmas mesčiau kritikos akmenį į jų daržą.

Atskirai reikia apžvelgti svečius šiame albume. Na visų pirma žmogus legenda su Rozembaumo šukuosena MOO. Daug metų man ne teko girdėti naujo pilnaverčio MOO gabalo, vis vienos minutes įsikišimai. Lygtais ir bandžiau jį išjudinti, bet jam reikia spyrio į subinę, o per atstumą tai sudetinga padaryti. Bet vis tiek smagu, kad netgi tos minutės pas jį gaunasi išskirtinės, MOO tiesiog aforizmų generatorius, kiekvienam tekste bus vietos, kurias norėsis cituoti. Taip atsitiko ir čia… nors kas smagu Shpil jo fone irgi pasirodė gan gerai, iki skausmo pažįstamas semplas , kabinantis instrumas…

Kitas įdomus svečias – Geepa. Senokai man teko girdėti ir šį žmogų, jo specifinė repavimo technika išties nustebau išgirdęs jį albume. Jis irgi gan įdomiai atliko savo partiją. Maloni staigmena .

Dar yra KOD Kosmos, tai tiesiog skitas, trumpas, melodingas… kažkodėl primenantis poezijos vakarus, kuriuos kuruoja Vilnius Flava chebra. Neįprasta, bet gan natūraliai įsipina į albumą.

Na ir Bonus. Smagu, kad chebra įtraukė šį gan kontraversišką kūrinį į savo albumą. Kai jis tik pasirodė buvo daug kalbų ir klaustukų, platinti jį ar ne – rodyti tą video klipą ar ne. Laikas kai valdo paranoja , visko galima tikėtis, bet aš laimingas, kad jie vis dėl to paleido jį į plačius interneto vandenis. Puikus darbas, aktualus , ir teisingas . Plius tiek daug geru MC vienam gabale… Suprantu,  kodėl šitas gabalas pateko tarp pretendentų Hip hopo apdovanojimuose . Tai puiki mūsų laikų iliustracija. Po metų kitų valdžia pasikeis, o su nauja vėl naujos problemos, bet šitas gabalas primins mums apie 2015.

Išties Shpil nudžiugino mano žilą barzdą. Dabar tik belieka laukti, kas bus toliau, žinant, kad chebra išlaiko savo pažadus, naujovės ne už kalnų.

Žymos

Susiję

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close