AlbumaiNaujienosStraipsniai

WTF – „Skubėk gyvent“ [ 2015; WTF] Mirono apžvalga

wtf skubek gyventiVienas geriausių dalykų, kuo gali pasigirti Hip-Hop.lt yra faktas, jog mūsų repo profesoriaus dėka galime dar aiškiau matyti, kaip keičiasi ir kur juda atlikėjai. Visos albumų apžvalgos lieka, todėl tą darbų tęstinumą ir nuomonę apie juos yra malonu sekti, palyginti ir matyti vaizdą gerokai plačiau nei tik tai, ką girdime tuo metu.

Šį kartą siūlome prisiminti, ką yra nuveikęs WTF. Ir kartu skelbiame dar neviešintą albumo “Skubėk gyventi” apžvalgą.

Taigi 2011 metų gale WTF su draugų palaikymu ir dalyvavimu išleidžia savo pirmą albumą „Mano muzika – tavo namai“. Kadangi tuo laiku aš buvau už 8000km nuo gimtų kraštų, pasinėręs į darbus albumas nepateko į mano rankas ir ausis. Tik 2015‘tų metų gale man pavyko, gauti vieną šio albumo kopiją į savo rankas. Puikus ABran viršelis , DJ Komka skrečai, Phoenix‘o, Kšysiak‘o ir Gilzės instrumentalai, svečiuose Morda MC, Skelling, Turbin, saXXXara… gan neblogas antrųjų Fabų chebros savęs pristatymas per vieno pagrindinio MC prizmę. WTF2FABAI.

2014-tųjų gale WTF paleidžia savo antrą darbą, šitas albumas jau laiku pateko į mano ausis, norintys gali paskaityti ką buvau tada parašęs mūsų portale… prasiplėtė muzikos kūrėjų sąrašas, daugiau svečių, daugiau gabalų, bet būtent nuo šio albumo, ko gero ir prasidėjo mano pažintis su šiuo veikėju. Viskas ten buvo gerai ir kokybiškai, bet vis kažko trūkdavo… dabar netgi sudėtinga prisiminti ko…

Ir štai 2015 antroji pusė , ir WTF matyt skubėdamas gyventi,v paleidžia į interneto platybes trečią savo albumą, šį kartą jokių CD, jokio piaro… ir daug pasikeitimų.

Nežinau, kas atsitiko, bet panašu, kad WTF tarsi ir planavo išleisti fizinę albumo pusę, sukūrė vizualinę albumo pusę, bet vėliau pakeitė savo veiksmų planą, netgi įtraukė tą faktą į savo albumo intro. Piaras vėlgi pateko į šį sąrašą, nors išties – kokie ten pas mus piarai? Nuvaryti  į vieną kitą radiją, pagroti kur nors klube… bet WTF vėlgi nutarė to atsisakyti… susidarė jausmas, kad WTF tarsi supyko ant viso to mūsų hip hop tūso su jų taisyklėmis, favoritais , kritikais, valdovais, bet būtent tas pyktis tapo vienu iš albumo pliusų, kaip keistai tai beskambėtų.

Pradėsiu nuo sausų faktų gal. Vėlgi ne mažas albumas, įskaitant visus intro 21 kūrinys. Šį kartą WTF pasinaudojo Šiaurė Rec ir jų guru MTW pagalba (suvedimas ir masteringas būtent šio žmogaus darbas). Vėlgi puikus viršelis, šį kartč Egill rankų darbo. Pasikeitęs muzikos kūrėjų sąrašas, o kartu su jais aišku ir pats skambesys – Mode, Bazoo, MTW su Šiaures Rec chebra , Mr. Quest, Foxaz, pačio WTF, vienas „p**dintas“ ir vienas autorius užmirštas. Kas dėl vokalinės dalies panašu, kad WTF susitvarkė pats ir padarė tai gan drąsiai ir tvarkingai…

Visų pirma nuo pirmų gabalų pajauti pyktį, ir nepasitenkinimą, kuris uždominuoja daly albumo. Tačiau kadangi visame tame yra savo tiesa ir logika, plius pateikta viskas geruose hiphopo tradicijose , man tai netgi patiko, netgi nežiūrint, kad daly kritikos aš galėčiau pritaikyti ir savo adresu, ypač po savo senesnės jo albumo recenzijos… Galima ginčytis, kas ir kodėl, ar viskas ten tiesa ar ne. Ar taip jau Gatvės Lyga jo nekvietė, ir ar viskas buvo teisingai suprasta, bet man tai vienas iš albumo pliusų.

Antra albumo pusė, kritika mūsų gyvenimo atžvilgiu, politika, santykiu tarp žmonių ir dar daug kuo… Vėlgi socialinė pusė visada svarbi hiphopui, bet jaučiasi, kad čia yra tarsi kažkoks dirbtinumas… į pirmą dalį jis tarsi įdėjo daugiau idėjos.

Trečias aspektas, visos tos citatos iš vadovėlių, ir paskaitų, kaip gyventi, kaip keisti gyvenimą… Nesu tikras, kas yra šaltinis, jeigu gerai atsimenu antras albumas buvo pasipuošęs “Turnaround” logotipu, ir netgi taip užvadintas. Panašu, kad WTF būtent tokių paskaitų ir knygų pagalba, bando sutvarkyti savo gyvenimą. Pagirtina, nors man visada atsirasdavo daug klausimų beklausant visos tos filosofijos. Na bet kokiu atveju, albumo tai nepagadino, o padarė jį įdomesniu, nes visame tame yra daug tiesos. Plius visa tai gan organiškai supinta, vietomis susidaro įspūdis, kad tai tiesiog WTF rankų ir minčių kūrinys… Pliusas.

Muzikinė pusė, kaip jau supratot iš prodiuserių sąrašo irgi pasikeitė, atsirado gan daug skanių , agresyvokų, neperspaustų efektais instrumentalų, kurie gan maloniai ir įdomiai sulimpa su visa idėja ir konceptu.

WTF keičiasi ir panašu, kad jis pabandė supinti tą savo minčių, savo idealų pasikeitimą į albumo struktūrą. Žalias agresyvumas, auga, keičiasi apmąstymais apie gyvenimą, kodėl, kam, kaip , o kas jeigu?.. Galbūt vietomis ta mintis tarsi nusimuša , bet vertinant visą albumą reikia sutikti, kad yra daug daugiau vietų, kur visgi jam pavyko. Mano pagarba …

Išties albumas gavosi įdomus , WTF išaugo į asmenybę su savo radikalia nuomone, ir požiūriu į gyvenimą. Tai traukia, kaip magnetas, klausai albumą kartas po karto… kažkas visame tame yra. Įdomu kas bus toliau, kokia ateitis laukia šio žmogaus.

Sėkmės ir pagarba.

Žymos

Susiję

One Comment

  1. šeip sunkiai besiskaito ir kyla abejonių po Iron vyto recenzijos. Skaitai šį tektą ir kai praeitį prisimeni neatrodo rimtas reikalas čia
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close