Interviu

Wtk: aišku, daug paprasčiau tiesiog sempluoti (interviu + audio)

Vos prieš keletą dienų elektroninės muzikos gerbėjai gavo nuostabią išankstinę Kalėdinę dovaną. Geriau žinomas kaip rap’o grupės „Shiaurė“ instrumentalistas, Wtk, į pagalbą pasitelkęs svetainę miestomuzika.lt, visiems skaitmeninės muzikos mėgėjams padovanojo savo mini albumą „Evolution EP“.

 

Albume įspraudęs penketą naujoviškai skambančių kompozicijų, vaikinas darbą leido siųstis nemokamai. Tad užkietėję piratai šįkart gali nebijoti intelektualinės nuosavybės sergėtojų reidų ir ramia lėkti paklausyti miestietiškos muzikos.

 

Siųstis: WTK – Evoliuton EP

 

    Apie tavo asmenį internete informacijos apvalus nulis. Gal galėtum įsijausti į stebėtojo iš šalies vaidmenį ir nupasakoti kas per velnias tas Wtk?

 

Wtk yra beatmaker‘is iš Vilniaus (ir tikrai ne iš Jonavos, kaip kai kurie galvoja – ten tik kartais apsilankau). Priklausau grupei „Shiaurė“, tačiau pastaruoju metu daugiau dirbu vienas. Mėgstu šokoladą (smaližiaus įvaizdį turėjote susidaryti iš anksčiau įrašytų kūrinių), plius kartais pomėgiu tampa piktinimasis (kuo? Neteisybe). Paskutiniu metu dėlioju fonogramas Pentagramai, bet, aišku, viskas galėtų pasikeist,i jei Sausainis (iš „Shiaurės“) vėl pradėtų lankytis kolegos Mtw studijoje.

 

     Ankstesnė tavo kūryba buvo siejama tik su jonaviškių jazz, funk, rap grupe „Shiaurė“. Ar naujas skambesys reiškia, kad palieki seną smėlio dėžę ir kelies į kitas saviraiškos erdves?


Nedrįsčiau teigti, kad palieku senąją smėlio dėžę, gal tiesiog kartais nueinu pas netoliese esančią chebrą pažaist su mašinytėm ir traktoriais. O jei rimtai, tai laikui bėgant atsibodo sempluoti bei norėjosi sukurt kažką originalesnio. Iš pradžių šalia sempluotų instrumentalų bandžiau įgroti savas melodijas, vėliau ėmiau iš pagrindo viską komponuoti savomis rankomis.

 

     Papasakok daugiau. Kodėl toks ryškus šuolis į šoną? Pabodo rap‘ovi beat‘ai? Ar prisikaupė per daug idėjų, nebetelpančių viename konkrečiame stiliuje?

 

Yra keletas priežasčių kodėl atsirado polinkis link elektronikos:

Pirma – man tai patinka. Antra – darydamas elektroniką nesu taip suvaržytas kaip kurdamas instrumental‘us „Shiaurei“, žinau, kad niekas nelieps ištrint daug laiko sąnaudų pareikalavusios fonogramos dalies. Ir trečia – iki galo įgroti kūrinį dažnai daug sudėtingesnė užduotis nei nusempluoti beat‘ą, melodiją ir sulipdyti juos į vieną visumą. Nesakau, kad kūryba su semplais yra bevertė, tikrai ne! Derinant 2 skirtingas sempluotas melodijas reikia daugiau klausos nei tiesiog grojant, tačiau po keleto metų tokios kūrybos norėjosi kažko, leidžiančio kurti laisviau, kažko, kas verstų ilgiau pasukti galvą ir pasėdėti prie kūrinio.

 

     Kodėl pasirinktas EP formatas? Ar nesinorėjo debiutuoti rankose laikant CD arba LP?

 

O, manai, kas nors būtų išleidę? Apie „Evolution‘o“ CD (o juo labiau LP) aš net nedrįsau svajoti. Nuo pat pradžios iki galo aš žinojau, kad tai bus internetinis, nemokamas leidinys.

 

     Kodėl atiduodi muziką dykai? Šiais laikais net skaitmeninę muziką galima įkainoti.

 

Nenoriu, kad kažkas mokėtų už muziką, kuria aš pats nesu visiškai patenkintas 🙂

 

     Kodėl pasirinkai platinti EP miestomuzika.lt svetainėje?

 

Tikriausiai todėl, kad labiausiai sutampa stiliai, plius norėjau pabendrauti su „technoreperiu“ (Fryk‘u iš „Miesto Muzikos“). Kitas svarbus dalykas – svajojau, kad šį EP išleistų lietuviai, todėl miestomuzika.lt buvo idealus variantas.

 

     Kokie žmonės turėtų išgirsti tavo kūrybą? Ką norėjai ja pasakyti?

 

Pasakyti nieko nenorėjau, todėl vokalo ten, kaip jau girdėjote, visiškai nėra 🙂

EP yra sudarytas iš 5 kūrinių, kurie buvo sukurti per vienerius metus. Žinoma, galėjau įtraukti ir 10, ir 20 kompozicijų, tačiau nenorėjau, kad darbas atrodytu lyg compilation‘as, tad dainas stengiaus atrinkti taip, kad viena kitą papildytų.

 

     Ir ką nors pabaigai.

 

Ar kada nors susimąstėt, kad Mtw battle‘o gabaluose neįmanoma suprasti pusės žodžių?

 

Ir kaip manot? Kiek kartų įmanoma geografui bevažiuojant į studiją pasiklysti troleibuse ir nesugebėti atkeliauti iki studijos įrašyti politinio repo (kaip, kad geografai mėgsta)?

 

Plius dar vienas labai labai svarbus sakinys – restekpa Akiniui, jam šiuo metų laiku sunku. Na žinot, kai iš lauko įeinat kur nors, kur šilta (čia aš apie akinių užrasojimą grįžus namo). Ir žinoma, reikia nepamiršti moters, kuri mane visada įkvepia – ačiū jai už tai. 😉

Autorius Aivaras Ventis / shilta.lt

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Domina?

Close
Close