Straipsniai
WU TANG CLAN – WU FAM‘AS IR SAGA (Hip-Hop.lt 2006)


Wu–Tang Clan – repo grupė, kurios pristatinėti tikrai nereikia. Grupė, kurią žino kiekvienas besidomintis muzika. Jaunuoliai iš Staiten Ilendo (New Yorkas) tapo gyvomis legendomis. Savo kūryboje jie puikiai suderinto praeitį, darbartį ir ateitį, turi nepaprastą poeziją bei atrado nepakartojamą stilių. Tai viena iš konceptualiausių, intelektualiausių ir ryškiausių grupių ne tik repo, bet ir visame muzikos pasaulyje. Perskaičius antikvariatinius manu skriptus, išmokus nemažai mitų ir Senosios Kinijos legendų, peržiūrėjus vos ne visus žymiausius azijiečių filmus apie Shaolin ir apie rytiečių kovų menus.
Istorija : Wu–Tang Clan vs. Shaolin
Kaip pasakoja sena legenda, VI amžiuje prieš mūsų erą, gyveno vienas indų kunigas, kuris pastoviai melsdavosi Buddai. Vieną gražią dieną, jis nutarė nuvykti į Kiniją tam, kad seniausiame vienuolyne – Shaolin, išmoktų ir įgytų seniausių fizinių ir protinių idialų. Tačiau tos šventyklos vyriausias abatas Fang Changas, buvo labai įtarus žmogus, todėl jis atmetė Tamo norą tapti jo mokiniu. Vis gi Tamo nepasidavė ir nutaria įrodyti savo gerus ketinimus, ir norus bei pasiaukojimą didelėms idėjoms. Jis įlindo į arčiausiai kalnuose esančią uolą ir pradėjo medituoti, jo vidinė jėga uoloje išmušė gana didelę skylę. Tai gi, nuo tada jis buvo priimtas į Shaolin. Ten jis pasiekė puikių rezultatų pasiruošime, atlikdavo visus bazinius pratimus. Tačiau laikui bėgant jis pradėjo jausti didelį nerimą dėl to, kad dauguma kitų manachų neatligdavo net papraščiausių pratimų. Ši problema Tamo labai jaudino ir nepaliko ramybėje, galų gale jis nutarė sukurti savo treniruočių sistemą, kuri galėtų padėti padidinti gyvenimiškasias organizmo jėgas ir savo pačio pavyzdžiu įtikinti savo draugus savo fizines jėgas priartinti prie reikiamo intelekto išsilavinimo lygio. Jis išdirbo judėsinių pratimų kompleksą, pagrindas kurio buvo 18-a pilvo indojaponijos ikonografijos, ir kai manachai išdirbdavo paprasčiausius elementus, Tamo juos supažindindavo su kur kas sudėtingesniais elementais ir pratimais.
Šios sisteminės treniruotės tapo kovų menu – Shaolin. Bėgant šimtmečiams kiekvienas stilius vystėsi, dažnai buvo naudojami pagaliai, kardai ir kiti ginklai. Pats sunkiausias stilius buvo “Wu–Tang” (taip buvo vadinamas šiame koviniame stiliuje naudojamas kardas) ir žmogus, kuris buvo įvaldęs būtent šį stilių, buvo praktiškai nenugalimas. Mokymosi kardu procese, kiekvienas mokinys turėjo pereiti per galybę išbandymų ir pastoviai keisdamas lygius (lygis, arba tiesiog palata – Chamber). Dėl kiekvieno sėkmingai pereito lygio arba palatos, mokinys-manachas keitė savo dantį į auksinį. Išviso lygių buvo 36 (pagal svarbiausius – mirtinguosius taškus ant žmogaus kūno), ir paskutinės palatos išbandymas buvo svarbiausias, tai buvo kova su pačiu mokytoju (mokytojas, kuris mokino Wu–Tang stilium, jo priekiniai dantys buvo visi iš platinos ) žiūrint tą kovą visiems kitiems mokiniams.
Įdomumo dėliai, galiu paminėti, kad iš pradžių buvo tik 35 palatos (lygiai). Dar viena atsirado po to, kai vienas karys perėjo jas visas ir užsimanė dar vienos, kurioje galėtų mokinti šiuo menu svetimus žmones. Tačiau pagrindinis abatas pabijojo pakeisti tradicijas ir pasiūlė jam stoti į kovą su jo mokytoju. Mokinį tai išgąsdino, nes dar niekada prieš tai jis nebuvo kovojąs su “platinos garbės”kovotojais, bet jis sutiko. Nežiūrint net į tai, kad šis jaunuolis buvo geriausias mokinys klasėje, jis pralaimėjo ir buvo išvytas iš vienuolyno. Galų gale šis išvytas mokinys pradėjo mokinti Wu–Tang paslapčių savo draugus, kurie išmoktas paslaptis perteikdavo savo vaikams, draugams, sekančioms kartoms. Shaolin buvo absoliučiai tokiam dalykui nesuinteresuotas ir greitai jo gretose užsiliepsnojo prieštaravimai.
Šiaip net gi toks efektyvus ginklas, kaip Wu–Tang stilius, yra naudojamas tik savigynos atveju, ir manachai prisiekė laikyti šį stilių paslaptyje, kad jis netaptų blogio pagalbininku. Tačiau tarp jų buvo ir kitaip mastančių žmonių (savotiški išdavikai, pasivadinę save Wu–Tang Clan), kurie norėjo ne tik populerinti stilių kitiems, bet buvo tikri, kad su Wu–Tang pagalba ir dideliu noru galima pasiekti ko tik nori (net pasaulinės viešpatijos). Jie paliko vienuolyną ir pradėjo šiuo nenugalimu stiliumi mokyti paprasčiausius žmones iš gatvės. Taip jie surinko visą armiją, kurie prisijungė prie labiausiai prakeiktų Shaolin priešų – mačiurių. Nelygioje kovoje Shaolin krito po varvarų kojomis, kurių pagrindas buvo ta pati pasaulinė viešpatija. Nežiūrint ir tai, kad mačiuriai atsikratė nuo vienintelių priešų, kurie galėjo maišyti jų planams, savo pagrindinio noro jie nepasiekė. Įvyko lūžis ir jų gretose, ir jie tiesiog vieni kitus užmušė.
Dabar yra žmonių kurie tiki dviem dalykais. Pirmasis: užmuštų Shaolin manachų sekančios kartos – kada nors atkeršys išdavikams. O antrasis: mančiuriai ir jiems prijaučiantys iš naujo susiburs, ir norės pasiekti savo senolių pagrindinį taikinį. Klausimas, o gal tai jau įvyko? 1992 metais New York’e atsirado panaši organizacija – tik repo grupės pavidalu, pasivadinusi save Wu–Tang Clan. Jie nebuvo siauromis akimis, tuo labiau, kad ir odos spalva buvo labiau tamsi, negu panaši į geltoną, bet jie perėjo daug lygių, daug fizinių ir intelektualaus mąstymo sistemų skirtų jų kūrybai. Kiekviena palata – lygis, pristatinėja atskirus jų repo stiliaus aspektus (tiek žodiškai, tiek muzikaliai), o paskutinė 36-oji palata, jų pačių įsitikinimu – pats gyvenimas. Sienos tarp palatų, aišku, kad yra ne apibrėžtos ir po kol kas niekas negali pasakyti kiek būtent šiam momentui jų yra pereita. Tačiau Wu–Tang Clan gerbėjai laiko, na ir patys reperiai taip mano, kad kiekvienas išleistas albumas yra nauja pereita palata (ir nesvarbu ar tai viso klano albumas, ar atskirai vieno reperio priklausančio klanui solinis darbas).
Štai filmai, iš kurių klanas semiasi savo idėjas: “Shaolin vs. Wu–Tang“, “Shaolin vs. Lama”, “Return Of The Bastard Swordsman””, “Five Deadly Venoms””, “Master Killer””, “Shogun Assassin””, ‘The Killer””, “The Mack””, “Scarface””, “Carlito’s Way””,”The Usual Suspects””, “Executioners From Shaolin””, “Ninja Checkmate” ir “Mystery Of Chess Boxing“. Na, kaip matote visi šie filmai surišti arba su mafija, arba su rytiečių kovos menais.
Manau reikia paminėti tai, kad mitologinis grupės pavadinimas yra savotiška abreviatūra, ir Wu–Tang Clan grupės nariai pateikia keletą šifruotės variantų. Pirmasis – Witty Unpredictable Talent And Natural Game (Sąmojingas nenuspėjamas talentas ir jėga). Antrasis – We Usually Take A Niggaz Garments (Paprastai mes rengiamės niggerių rūbais). Wu–Tang Clan, kaip ir daugelis kitų narių iš organizacijos (5%) Nation ir Nation Of Islam gyvai domisi matematika ir numerologija, todėl kiekvienas žodis jų dainose gali atrodyti kaip šriftas ir turėti nesuskaičiuojamų transformacijų. Anglų kalbos abėcėlė turi 26 raides, kiekviena raidė turi savo reikšmę ir atsiskleidžia pagal skaičiaus eilę (pavyzdžiui, G – tai 7, o M – 13). To įrodymui galima paminėti “Mr. Sandman” kompoziciją iš debiutinio Method Man’o solinio albumo – “Tical“: “Peace to the number seven (7 – tai G, G – tai God ‘Dievas’). Everybody else get the four–nine–three–eleven ( D-I-C-K )”.
Wu–Tang Clan ir jų prodiuseriai :
Pirmajam sukurti kažką panašaus į galvą šovė GZA / The Genius (Garis Graisas), kuriam kaip ir jo pusbroliui RZA / Prince Rakeem (Robertas Diggsas), nepavyko į aukštumas prasimušti kaip soliniam mc ir ieškojo arčiausio kelio į šlovę. Prie jų prisijungė dar vienas žymus klano žmogus – Ol’ Dirty Bastardas (Rassellas Džonsas) ir 1992 metais įėjo į pirmąją Wu–Tang Clan sudėtį. Vėliau RZA pavyko surinkti į vieną grupę vaikystės draugus, kurie gyveno Staten Ilendo kaimynystėje. Tai gi, 1993 metais Wu–Tang Clan pasirašė sutartį su “Loud/RCA Records” įrašų studija, o gudruolis RZA padarė taip, kad kiekvienas atskiras klano narys galėtų pasirašyti sutartis su kitais leiblais, kaip soliniai artistai.
Ilgą laiką pagrindinės Wu–Tang Clano figūros buvo devynios, bet po antrojo albumo išleidimo prie RZA, GZA, Ol’ Dirty Bastard’o, Inspectah Deck (Dzheisonas Hanteris), Raekwon’o (Corey Woods), U-God (Lemontas Hokinsas), Ghostface Killah (Dennisas Kolsas), Method Man’o (Kliffordas Smithas) ir prie Killa (Jamalas Terneris) prisijungė Cappadonna (Derrilas Hillas). Galima paminėti ir DJ Mathematics – pagrindinis klano Dj’ėjus bei pastoviausias prodiuseris. Jis buvo su jais nuo pat grupės įkūrimo, įdomus dar vienas faktas, RZA užsakymu įis Dj sukūrė įžymųjį Wu–Tang logotipą prieš pat “Protect Ya Neck” singlo išleidimą, kai ieškoti dailininkų ir dizainerių tiesiog nebuvo laiko. Taip ko gi jis priklauso RZA“Razor Sharp Records” leiblo prodiuserių kompanijoje. O sekantys šeimos ir Wu prodiuseriai iš RZA stovyklos yra sekantys: 4th Disciple, True Master, RNS ir pats RZA.
Wu–Fam’as:
12 O’Clock
Tikrasis vardas: D. Turner
Jis jaunesnysis Ol’ Dirty Bastard’o brolis, Brooklyn Zu ir Two Da Road grupių narys. Jis pasirašė sutartį su Def Jam. Įrašė keletą bendų gabalų su Wu nariais: “Nasty Immigrants” – kartu su Raekwon “Ol’ Dirty’s Back” – aišku kartu su savo broliuku. Taip ko gi buvo pakviestas prisidėti prie poros Wu–Syndicate kompozicijų bei galima išgirsti La The Darkman soliniame albume, kompozicijoje – “Heist Of The Century“.
2 Da Road
– 12 O’clock (Brooklyn Zu)
– Prodigal (a.k.a. Prodigal Sonn (Sunn) of Sunz Of Man)
Repo grupė į kurios sudėtį įeina Prodigal (iš grupės Sunz Of Man) ir 12 O’clock (iš Brooklyn Zu). Projektą galima išgirsti dar ir Wu albume – Wu–Chronicles (Chapter II) gabale – “Re-Up”, šiame kūrinyje prie jų prisidėjo Shyheim. Debiutinis albumas išleistas 2002 metų gale.
4th Disciple
Tikrasisi vardas: Selwyn Bogard
Jis prodiusavo gana padorią Wu Elements dalį bei tris Killarmy albumus. O taip ko gi daugelį Killah Priest kompozicijų iš albumo – “Heavy Mental”, keletą Wu–Tang kompozicijų – “B.I.B.L.E”, “Check For A Nigga”, “The City”, “Better Tomorrow”, “Impossible”, “Cash Still Rules/Scary Hours”, “Older Gods” ir kitų. Taip pat yra grupės Black Brigade, kuri išleido albumą pavadinimu “Cilvaringz”. Pats gi 4th Disciple išleido singlą “Steel Valley Project Vol. 1”, kuris buvo išleistas ti kasetės pavidalu.
African Killa Bees
– Cappadonna
– Killa Bamz
– Rhyme Recca
Tai Cappadonnos grupė, kurioje jis buvo pagrindinis asmuo ir vadovas iki to momento, kai buvo oficialiai priimtas į Wu–Tang. Grupės African Killa Bees narių balsus galima išgirsti Cappadonnos soliniame albume – “The Pillage”.
A.I.G (Allah Is God)
– Darkim Be Allah
– Allah Wise
Jie debiutavo Wu–Tang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm” (Volume 1), su kompozicija “Bronx War Stories”. Darkim Be Allah pirmas darbas tai promo–pre–release albumas – “Life At The Lab (Take 1)”, kurio viduje galima rasti 8 temas. Galima paminėti, kad jis prodiusavo žymųjį Gravediggaz gabalą – “Twelve Jewelz”, iš 1997 metų albumo “The Pick, The Sickle And The Shovel”.
Allah Mathematics (a.k.a. The 5th Pupil, DJ Mathematics)
Tikrasis vardas : R. Bean
Įeina į RZA suburtą prodiuserių komandą – Wu–Elements. Kaip jau minėjau, jis sukūrė žymųjį Wu–Tang logotipą. Buvo atsakingas už GZA albumo “Liquid Swords” viršelį. Jis prodiusavo galibę hitų tokių, kaip: “Oh Donna” iš debiutinio Cappadonna albumo “Punishment”, “Fatal Sting”, “Cobra Clutch” isš Wu–Tang Killa Bees – “The Swarm” (Volume 1) kompiliacijos ir daugelį kitų kompozicijų hitų. Taip ko gi Allah Mathematics prodiusavo visas Wu–Tang Clan albumo – “The W” kompozijas, prie kurių RZA net neprisilietė DJ Mathematics – pagrindinis Black Knights Of The North Star prodiuseris.
American Cream Team (a.k.a. Harlem Hoodz)
– B-Twizzy (a.k.a. Baby Thad
– Chip Banks (a.k.a. Banky B) – R.I.P.
– Polite
– Superb
– Triflyn
– Nino
– Kingpin
– Rhyme Recca
Pirmą kartą pasirodė kompozicijoje – “Cream Team Line-Up” iš albumo Funkmaster Flex Volume 3, bet tuo metu buvo geriau žinomi Harlem Hoodz pavadinimu. Chip Banks’as 2000 metais mirė nuo šautinių žaizdų. Faktiškai, tai Raekwon suformavo visą American Cream Team komandą ir ją galima išgirsti antrajame jo soliniame albume – “Immobilarity”. Polite galima išgirsti Method Man’o albume – “Tical 2000”, kompozicijoje – “Elements”, o Superb pasirodė Wu–Syndicate “Bust A Slug” gabalo remixse, Shyheim’o “Crime Story” albume, kartu su Masta Killa įrašė kompoziciją “The Man – “Ghost Dog: The Way Of Samurai” garso takeliui, prisidėjo prie Sticky Fingaz temos – “The State Vs Kirk Jones”, taip pat pasirodė broliukų iš Killarmy kūrinyje – “The Push” iš albumo “Fear, Love War”.
Arabian Knight
Tikrasis vardas: Sulayman Ansari
Sulayman Ansari turi ir valdo savo nuosavą įaršų studiją – “Arabian Knight Productions”. Jis pagrindinis prodiuseris (kompozicijų bendra autorius) grupių Royal Fam, Gza, ir Killah Priest.
Authorized Fam (Othorized Fam)
– Loungin (Cappadonn’a brolis)
– Crunch Lo
– Wigs
– Q Mollycoff
Galiu iškarto pasakyti, kad šią grupę galima sutikti dviem pavadinimais – Authorized Fam ir Otherized Fam (į šį pavadinimą jie buvo pervadinti 2001 metais). Jų saskaitoje yra singlų: “We Authorize/Caught My Eye/Easy” ir “Pictures of Life/The Plan/Flamboyant”. 2001 metais išleido pilnavertį debiutinį albumą – “1st Amendment”. Albume galima rasti tiek senų tiek ir naujų kompozicijų, išviso jų yra 19, įtraukus intro ir outro. Įrašyti bendrų gabalų buvo pakviesti: Ghostface Killah ir Ellie, Polite ir Superb (American Cream Team), Cappadonna ir Cheesy Rat, King Just, Profes ir Leatha Face, o taip ko gi Tah Murda.
Black Rose Family (a.k.a. Rose Cartel)
– Black Rose Monarey
– Corleone
– Holiday
– Mista Go
– Nicky Bomb
Tai viena iš grupių, kuri įeina į United Kingdom sudėtį. Vienintelis materialas kuriame galima išgirsti šią grupę yra 12” pavidalu – “Beaches Cream/Hah”, kuris buvo išleistas dar 1996 metais.
Beggaz (a.k.a. Begga Clan)
Prie šios grupės ištakų guli 13 žmonių: Father Lord (R.I.P.), Persian Killer, Master Beggar, Scientific, Long Axe, Short Axe, Magic Sword, Dragonfly, Ohh Ahh Swordsman, Long Fist, DJ Bolo Gah, Scorpion ir Samo Heung.
Father Lord žuvo mums nežinomomis aplinkybėmis ir grupės gretos sumažėjo. Master Beggar, Samo Heung ir Magic Sword iki šiol dar įrašinėja Beggaz pavadinimu, o kiti 4 žmonės: Long Axe, Bolo Gah, Scientific ir Dragonfly suformavo – Black Lotus grupę. Beggaz – įrašė keletą solinių darbų, tarp jų – “On The Strength” iš Wu–Tang Killa Bees kompiliacijos “The Swarm” (Volume 1), “Supernatural”, “Iron Wire” ir “Near Future”.
Black Lotus
– DJ Bolo Gah (a.k.a. King Cee)
– Long Axe (a.k.a. Tarkwan Universal)
– Dragon Fly (a.k.a. Born Wise )
– Scientific
Tikroji Black Lotus sudėtis, tai 3 žmonės, du iš kurių Mc’s ir vienas DJ/prodiuseris. Paskutiniojo muzikinė terpė tai Hip–Hop ir RB srovės. Taip ko gi, jį galima užtikti atliekant classical, jazz ir kitas muzikinius stilius. Bolo pastoviai plečia savo muzikinias sienas ir visada paruošia naują ir šviežią medžiagą. O ketvirtasis narys yra tarsi varomoji jėga, kuri bando padėti grupiai pasiekti rapo industrijoje sėkmės, tai vadybininkas ir hip–hop’o istorikas – Scientific.
Black Knights
– Crisis The Drunken Swordsman
– Doc doom (a.k.a. Dr. Doom, War God) : D. Cunningham
– Monk (Mark)
– Warcloud (a.k.a. Holocaust, Dr. Killgrave) : A. Brown
Tai komanda iš keturių žmonių, kurie pristato Wu–Fam’ą West Coaste. Kartu su nežinomomis komandomis jie subūrė flave’ą pavadinimu – Black Knights Of The North Star. Oficialiai jie išgarsėjo garso takelyje “Ghost Dog: The Way Of Samurai”, su kompozicija – “Zip Code”. O internete galima rasti jų kūrinį – “Bar Mitzvah”. 2000 metais jie buvo pastebeti po bonus track “vėliava” su kompozicija – “Killa Cal Lifetyle”, iš Wu–Tang Clan albumo “The W”, kuris buvo išleistas Kanadoje (manoma, kad tai piratų darbas – Ala 20PM Records). Holocaust prisisdėjo prie Killarmy kompozicijos – “Doomsday” ir “Bastard Swordsman” taip pat jį galima aptikti RZA albume – “Bobby Digital in Stereo”, kompozicijoje – “Holocaust”. 1999 metais buvo numatoma išleisti jo solinį albumą leible Wu–Tang/Priority Records, tačiau dėl neaiškių priežaščių ši data buvo atidėta. 2001 metais Crisis ir Monk pasižymėjo RZA albume – “Digital Bullet”, bendrame gabale – “Throw Your Flag Up”.
Blue Raspberry
Wu–Tang Clan vokalistė numeris #1. Pirmą kartą pasirodė tokiuose Wu hituose, kaip: “Rainy Dayz” (Raekwon the Chef), “Young Hearts” (Cappadonna), “Release Yo’ Delf” (Method Man) ir “Stimulation” (Method Man). Blue Raspberry įrašė jau vieną solinį kūrinį – “It’s Time”. Pasirašė kontraktą su “Razor Sharp Records” ir dirba su savo soline medžiaga. Vienas iš jos hitų – “Enter The Blu”. Ji taip pat dirbo su vokalinėmis partijomis vienam iš solinių Cilvaringz albumų.
Brooklyn Zu (Zoo)
Grupė labai artima Ol’ Dirty Bastardui ir visam Wu–Tang Clanui (galima sakyt, kad jie Bruklino filialas). Į sudėtį įeina Lord Buddah Monk, Murdock, Zu Keeper, Shorty Shit Stain, Cherokee Chief ir 12 O’Clock (jaunesnysis Ol’ Dirty Bastard brolis). Dažnai Ol’ Dirty pareikšdavo, kad įeina į šios projekto sudėtį, nors taip pat dažnai pareikšdavo, kad įeina ir į Brooklin Zu sudėtį, bet neoficialiai. Zu Manchuz ir Zu Ninjas taip ko gi įeina į šią sudėtį, tačiau tuo pat metu yra ir savarankiškos grupės.
Buddha Monk (a.k.a. Lord Buddha Monk)
Tikrasis vardas : Ellery Chambers
Artimai surištas su Ol’ Dirty Bastard, The Manchuz ir Zu Ninjas. Jis prodiusavo kai kuriuos Brooklyn Zu (jis grupės įkūrėjas), Ol’ Dirty Bastard’o ir Mad Lion kompozicijas, prisidėjo prie pirmojo Wu–Tang Clan albumo. 1998 metais Buddha Monk įrašė savo debiutinį solo albumą – “The Prophecy”, į kurį įėjo 19 gabalų. Relize nevieną kartą pasirodė bendruose darbuose su 12 O’Clock.
Carleton Fisk
Tikrasis vardas : G. Cooney
Šis afroamerikietis debiutavo dvejuose kompozicijose, kurias galima užtikti Method Man’o albume – “Tical” (tai “P.L.O. Style” ir “Mr. Sandman” kūriniuose). Jis jau įrodė, reguleriai koncertuodamas ir duodamas apie save žinoti įvairiuose inerviu kartu su Inspectah Deck, Raekwon ir Street Life.
Carlos Bess (a.k.a. C12)
Carlos Bess yra prodiuseris, bet daugelis to nežino. Tiesiog jis visada šešėlyje. Jis dirba kartu su Shabazz The Disciple ir atstovauja “36 Chambers Studio” įrašų studijai. Taip ko gi prodiusavo Wu–Tang Clan grupės ir solinius Wu narių gabalus. Carlos turi savo grupę Majestic 12, kuriai priklauso ir jo žmona.
Celestial Soldiers
Shabazz the Disciple ir Freestyle (pusbroliai) – du šios grupės nariai. Ilgą laiką jie dirba kartu. Prieš tai jie buvo The Mad Mob grupės nariai, kurį sujungė daugybę repo projektų iš Bruklino. Einat laikui projektas pasikeitė pavadinimą į – Celesital Soiljaz.
C.O.I.N.S.
– Snuggle-Up
– Spanky Splash (a.k.a. Divine Allah)
– Holy Smokes
– Devil Destroya
– Marcel
– D-Micah
Jų archyve tik vienas singlas 12” pavadinimu – “Baby Luv/Who Got Change”. Ši grupė įeina į United Kingdom grupės sudėtį.
Cuffie Crime Family
– Freemurder
– Jet Black
– Shacronz
Apie šią grupę žinoma labai mažai. Užfiksuoti jie buvo tik Popa Wu albume – “Visions Of The 10th Chamber”, kompozicijose: “Life Of A Gangster”, “Come One, Come All”, “Gangster Theme” ir “Sundown”. Įeina į United Kingdom sudėtį.
Darkim Be Allah
Įrašė promo-albumus – “Live At The Lab (Take 1)” išleistas 2000 metais ir “Live At The Lab (Take 2)”.
Deadly Venoms
Apie šį moteriškąjį Wu–Tang Clan analogą jūs gal jau ir girdėjot. Iš pradžių ši grupė vadinosi “Deadly Venoms”, bet turėjo pakeisti pavadinimą nes tokiu pavadinimu grupė jau egzistavo. Grupę sudaro 5-ios reperės: Lin Que iš New Yorko ( buvusi Isis iš X-Clan ), N-Tyce Šiaurinės Karolinos (sąskaitoje yra ir singlas – “Hush Hush Tip”, kartu su Method Man’u ir RZA ), Finesse iš Pistburgo (ex–Finesse And Synquis, tai eksperimentas vykęs dar giliais ’85 metais), J-Boo ir Ch MC. Merginų archyve du singlai: “Bomb Threat and Boulvard” ir “One More To Go”. 2000 metais buvo išleistas debiutinis pilnavertis albumas – “Pretty Thugs”.
Dreddy Kruger (a.k.a. Dutchmasta)
Tikrasis vardas : J. Dockery
Šiuo metu oficialiai jis yra Royal Fam narys, palikus Sunz Of Man gretas, kuriose jis buvo užrašytas pusiau oficialiai. Dreddy Kruger pasirodė “La Saga” kompozicijoje, kuri buvo įrašyta kartu su Prodigal Son, Timbo King and IAM, “Graveyard Chamber” kompozicijoje iš Gravediggaz albumo – “6 Feet Deep/Niggamortise”, “Hip Hop Fury” gabale iš Gza/Genius albumo – “Beneath The Surface”, soundtrack’e – “Soul In The Hole”, kuriame dalyvavo Wu All–Stars ir kiti.
D.R.U.G.
Be grupės sudėties, kurią sudaro Ol Dirty Bastard, 12 0‘Clock, Papa Chief, Masta Foul ir be pavadinimo šifruotės D.R.U.G.: “Dirty Rotten Underground Grimmies”, apie šį projektą daugiau nieko nežinoma.
Divine Justice
Tikrasis vardas: Mitchell Diggs
Mitchell Diggsas yra jau žinomesnis asmuo, Wu kompanijoje labiau žinomas slapyvardžiu – Divine Justice. Jis yra RZA brolis. Jis vienas iš tų prodiuserių, kuris prodiusuoja visus Wu–Tang Clan albumus. Tai žmogus, kuris dirba kitoje scenos pusėje (kaip garso režisierius), jis retai pasirodo publikai, bet yra viena Wu–Tang sėkmes dalių.
Gold Finghaz
Tikrasis vardas: S. Hinchmen
Iki netolimo laiko buvo įrašytas į Wu–Elements prodiuserių komandą ir prodiusavo Wu–Fam, iki to momento, kol neišėjo dirbti į Maurice Malone’s leibl. Wu–Elements sudėtyje, Gold Finghaz prodiusavo tokius gabalus, kaip: “Fairy Tales” ir “Never Gonna Come Back” iš Gravediggaz albumo – “The Pick, The Sickle And Shovel” keletą Cappadonna darbelių, tokius kaip “Everything is Everything” ir “Blackboy” iš albumo – “Pillage”. Savo archyve turi ir savo paties kūrybinį vaisių, albumą – “You Will Rise”.
GP Wu (GP Grain Team)
– Pop Da Brown Hornet (a.k.a. Poppy Da)
– Down Low Recka
– June Luva
– Rubbabandz
Tikriausiai aplink šią grupę sukosi didžiausi debatai. Pirma: kai kurie mano, kad jie nepriklauso Wu–Fam’ui ir “Wu” markirovkę pasirinko del Wu–Tang Clan populerumo – tiesiog tam, kad norėjo padidinti savo parduodamų albumų skaičių. Antra: GP Wu ankščiau buvo įrašyta į Wu–Fam gretas, bet susipykus su RZA atsisakė Wu–Tang Clan globos (manau realiausia mintis). Tam, kad rasti atsakymą į šiuos debatus, tikriausiai reikia kreiptis į patį RZA. Viename iš intervu hip–hop žurnalui “The Source” 1994 metais, RZA atsakė į klausimą: kas paskatino surinkti 8 žmones kartu – į vieną komandą? “…Matai, 8 nygeriai, kurie prisijungė įrašinėjant singlą “Protect Ya Neck” – tai galingi mc, kurie su laiku taps mokytojais ir mokins savo mokinius… Shyheim – tai mano mokinys, aš jį ištraukiau iš sauskelnių ir daviau jam galimybę pasireikšti visame šitame hip–hopo mėšle…Pavyzdžiui Pop Da Brown Hornet, KD The Down Low Wrecker – tai Ghostface Killah mokiniai…”. 1997 metais GP Wu išleido debiutinį albumą – “Don’t Go Against The Grain”, o 2000 metais grupės lyderis Pop Da Brown Hornet išleido savo solinį albumą – “The Undaground Emperor”. Kalbant apie grupę, ji labiausiai artima Shyheim’ui, negu pačiam Wu–Tang Clan’ui. 1996 metais grupė pasirodė Shyheim albume – “The Lost Generation”.
Gravediggaz
– Rzarector a.k.a. Rza (1997 metais paliko grupe) Tikrasis vardas : Robert Diggs
– The Undertaker a.k.a. Prince Paul (1995 metais paliko grupe) Tikrasis vardas : Paul Houston
– Gatekeeper a.k.a. Fruitkwan. Tikrasis vardas : Alexander Hamilton
– Grym Reaper a.k.a. Too Poetic, Poetic. R.I.P. Tikrasis vardas : Anthony Berkeley
Tam, kad gerai išaiškinti šios grupės istoriją, reikia nusikelti į senus laikus, o būtent į Stetasonic grupės laikotarpį į kurios sudėtį buvo įrašyti šie žmones: DJ Prince Paul, Daddy-O, Delite, DBC ir Fruitkwan (a.k.a. Fuquan). Stetasonic buvo nepakartojami, kaip idėjine, taip ir muzikine prasme. Jie vieni iš savo laikotarpio repo grupių panaudojusių gyvą muziką (sumaišius rap, rock, jazz stilius). Stetasonic archyve yra 3 albumai. 1990 metais Daddy-O nusprendė, kad grupė išsisėmė ir Stetasonic išsibarstė, po savo finalinio “Blood, Sweat And No Tears” albumo išleidimo. 1993 metais dideliais abarotais įsivažiuoja Wu–Tang Clan, o grupės įkūrėjas ir pagrindinė galva RZA ieškojo b-side projektų ir netikėtai susidūrė su buvusiais Stetasonic nariais, kuriuos jis pažinojo nuo senesnių laikų. Taip praktiškai ir atsirado Gravediggaz. Debiutinis albumas “Six Feet Deep” buvo išleistas (arba “Niggamortis”, kaip jis buvo pavadintas Europoje) su singlais – “Diary Of A Madman”, “Nowhere To Run, Nowhere To Hide” ir “1-800 Suicide” Gee Street Records leible. Gravediggaz buvo kaip dinamitas repo scenoje ir daugelį ghetto sunų ir dukrų išmokino nieko nebijoti, ko jie nesupranta, taip pagimdydami “hard core” stilių (maišytas hard core–gangsta-repas ir hevi–metal). Tuo metu, kai Prince Paul’as pradėjo prodiusuoti kitus, išėjo iš klano ir 1996 metais išleido solinį albumą – “Psychoanalysis (What Is It?)”, o RZA neišlindo iš savo klano sienų, pasirodė gana įdomus projektas “Tricky vs. Gravediggaz – The Hell EP”, kuriame Tricky sumixsavo kai kuriuos Gravediggaz darbus. 1997 metais (iš kart po to, kai Wu–Tang Clan pakratė visą repo scena savo super albumu “Wu–Tang Forever”) Gravediggaz grįžo į didįjį žaidimą su savo antruoju disku – “The Pick, The Sickle The Shovel”. Dėl kažkokių priežaščių Prince Paul’as atsisakė prodisuoti albumą ir apsiribojo tik “outro”. Kartu su tuo, katastrofiškai augo RZA reikšmė ir jo vaidmuo klane, kuris kartu su dviem kitai prodiuseriais Wu–Elements: True Master ir 4th Disciple stovėjo už visų Gravediggaz kompozicijų iš jų sekančio albumo, kuris buvo įrašinėjamas dviejose studijose (Los Angel’e ir New York’e). 1997 metai buvo sunkus Gravediggaz – RZA paliko projektą ir pasineria į darbą su Wu. Bet tuo Gravediggaz istorija nesibaigė, 2001 metais išeina naujas albumas – “Nightmare In A-Minor”, kurio įrašuose galima užtikti Poetic ir Fruitkwan. Praėjus kai kuriam laikui, 2001 metais, nuo vėžio mirė Poetic’as (R.I.P)
Jammie Sommers
Tikrasis vardas: T. Shivers
Mergina MC/dainininkė artimai surišta su RZA ir su “Wu–Tang Records”. Galima išgirsti Ghostface Killah albume “Ironman”, kompozicijoje – “Wildflower”, “Bobby Did It” kompozicijoje iš RZA albumo – “As Bobby Digital (in stereo)”, paskutiniajame Shyheim albume – “Manchild”, kompozicijoje “Cease Fire (Wild Flower 2000)”, o taip ko gi paskutiniame RZA soliniame albume – “Digital Bullet”, “Break Bread” ir “Glocko Pop” kompozicijose.
John The Babtist
Tikrasis vardas: John Hitchman Jr.
Jis prodiusavo pora Killah Priest darbų iš albumo – “Heavy Mental”, taip ko gi keletą GZA kompozicijų iš albumo “Beneath The Surface”.
King Just
Jo saskaitoje vienas solinis albumas – “Mystics Of The God”, taip ko gi pasirodęs keliuose Wu–Fam albumuose, kaip kviestinis atlikėjas. LP Popa Wu soliniame darbe – “You Are My Everything” ir “Three Amogo’s (It’s On)” kartu su Sic ir Method Man’u.
K.G.B. (Klik Ga Bow)
– Knowledge (a.k.a. Ill Knob)
– Red (a.k.a. Raheem)
– Dj Kin
– Adriatic (grupe paliko)
Shios grupes relizu sarashas yra toks : 12” “Pick Up The Pace/Crack The Brew” 1993 metais, 1995 metais “Bless Ya Life” , 1996 metais “Yeah You/Heads On”, o1996 metais seke “Rap Bashers/Missin You” albumas. 1999 metais K.G.B. pasirodė Wu–Syndicate kompiliacijoje – “Bust A Slug”. Raheem yra ir M.M.O. grupes narys.
Killah Priest (a.k.a. Masada)
Tikrasis vardas : Walter Reed
Sunz Of Man grupės narys, į kurią jį priėmė GZA. Killah Priest nuo 9-rių metų pradėjo domėtis repo muzika. O jau 14 metų jau tūrėjo kai kuriuos pasiekimus kaip mc. Įdomus priėjimas prie lyrikos ir sceninis įvaizdis padėjo jam tapti vienu iš geriausių Wu–Fam poetų. Killah Priest sukūrė juodo mesijaus pavidalą, kuris gali pakeisti pasaulį geriasnia linkme. 1995 metais Priest prisidėjo įrašinėjant “B.I.B.L.E.” (Basic Instruction Before Livin Earth) kompozicija – tai buvo pirmasis ir rimtas jo pasirodymas viešai. Jo sąskaitoje keturi soliniai albumai: “Heavy Mental” (1998 metai), “View From Masada” (2000 metai), “Priesthood” (2001 metai) ir šiais metais išleistas “Forth He Shall Come” albumas. Sklinda kalbos, kad reperis paliko Sunz Of Man grupę ir užsiiminėja tik soliniu darbu bei Wu Tang kūryba.
Killarmy
– 9th Prince (a.k.a. North Star, Madman, Saddam) Tikrasis vardas : T. Hamlin
– Islord. Tikrasis vardas : R. Stevenson
– Beretta 9 (a.k.a. Born) S. Murray
– Killa Sin Tikrasis vardas : J. Grant
– P.R. Terrorist (a.k.a. Dom PaChino, [P.R. – Puerto Rican]) Tikrasis vardas : D. DelValle
– ShoGun Assassin (a.k.a. Shogun Assasson) Tikrasis vardas : J. Alexander
Killarmy yra pagrindinė Population Click flave’o dalis ir kartu su Sunz Of Man 1996 metais išleido singlą – “Camouflage Ninjas/Wake Up”, su kuriuo ir pradėjo augti jų karjeros mostai. Debiutinį savo albumą jie išleido 1997 metais ir jis vadinosi – “Silent Weapons For Quiet Wars”. Ši albumą prodiusavo 4th Disiple. Vėliau, po metų, pasirodė naujas darbas – “Dirty Weaponry”, kuris vėl buvo puikiai priimtas fanų, gal todėl, kad jį prodiusavo vel 4th Disiple. Ir štai praėjus trims metams, 2001 metais, Killarmy išleidžia savo trečiajį albumą – “Fear, Love War”, kaip ir praejusiuose albumuose, daugelį kompozicijų prodiusavo – 4th Disciple. Šiam momentui 9th Prince, Killa Sin ir PR Terrorist dirba prie solinių albumų.
La The Darkman (a.k.a. Triple Darkness)
Tikrasis vardas : Lason Jackson
Solinis MC, artimai bendrauja su Wu–Tang Clan ir Wu–Fam’u. Debiutinė jo tema pirmą kartą buvo pastebėta kompiliacijoje DJ Muggs presents “Soul Assassins” (Chapter I), kompozicioje – “Devil In A Blue Dress”. 1998 metais buvo išleistas La The Darkman debiutinis albumas – “Heist Of The Century”. 1999 metais jis prisidėjo prie Ol’ Dirty Bastard’o antrojo albumo įrašymo – “Nigga Please”, kompozicijoje – “Gettin’ High”, taip ko gi parašė porą rhymų Inspectah Deck – “Uncontrolled Substance” ir Deadly Venoms – “Pretty Thugs” albumams. Galiu paminėti, kad La The Darkman įrašė kūrinį “Unbreakable”, kuriame priedainį atlieka pats Vanilla Ice.
Lady Raw
Dar viena mergina, įeinanti Population Click flave’o sudėtį. Pirmasis oficialus pasirodymas įvyko Popa Wu kompiliacijoje – “The Visions Of The 10th Chamber”, kompozicijose “I Ain’t Playin No More” ir “I Like To Ride It”.
Lin Brotherz
– Cilvaringz (a.k.a. Ringz) Tikrasis vardas: T. Azzougarh
– Moongod Allah (a.k.a. Philly J, Lil’J–Row, Moon) Tikrasis vardas: J. Waterloo
– Barrakjudah (a.k.a. Q, Origin) Tikrasis vardas: A. Desogus
Lin Brotherz – repo grupė iš Danijos, kurią 1994 metais įkūrė Barrakjudah’a. pakeitus kelis grupės pavadinimus, tokius kaip “Henchme” ir “Fourmation” buvo nuspresta palikti – The Lin Brotherz pavadinimą. Pagrininė idėja šios grupės buvo muzikos ir tekstų parašymas, kuris būtų panašus į senąją liniją, į patį pirmąjį Wu–Tang Clan skambesį, kuris jiems ir atnešė sėkmę. 1999 metais grupė išleido pirmąjį promo-albumą – Ch’ing Dynasty EP. Jis išleistas mažu tiražu, o vėliau išvis buvo nuimtas nuo konvėjario, internetas tiesiog prikimštas šio albumo dainomis. 2001 metais Cilvaringz išleido solinį albumą, į kurio sudėti įėjo 17 instrumentalinių gabalų. Taip ko gi prisidėjo prie “Cousins” kompozicijos įrašymo iš RZA albumo – “Digital Bullet”. Iškart po šio albumo, Moongod Allah pristatė savo albumą – “Ten Tigers Of Kwantung”. Sekantis Lin Brotherz albumas – “Ch’ing Dynasty EP#2” ir Cilvaringz solinis darbas – “Deja Wu”.
Makeba Mooncycle
Shi mergina viena ish United Kingdom nariu, artimai surishta su Sunz Of Man, ji vyrensioji Prodigal Sunn sese. Makeba irashe po kol kas tik viena singla – “Ahhh!/High Plains Drifter”, o taip ko gi kelis undergroundinius gabalus : “Let Me See”, “Lunchroom Classics”. I viešumą išėjo įrašius Sunz Of Man hita – “We Can’t Be Touched”, prisidėjo įrašant Royal Fam medžiaga. Artimiausiu metu ruošiasi pradėti solinę karjerą.
Mike McDonald (a.k.a. Big Daddy)
Tai vienas iš tų žmonių, kuris ieško naujų atlikėjų “Wu–Tang Records” įrašų studijai, nors dabar jis dirba “Ruthless Bastards” ir savo nuosavos kompanijos – “Blaquesmiths” menedžeriu. Praeityje Mike’as buvo būtent tas žmogus, kuris išleido promo singlą “Protect Ya Neck” gatvėje. Jis taip ko gi padėjo Wu pasirašyti kontraktą su “Loud Records” ir atidaryti “Street Life Entertainment”.
M.M.O. (Money Makin Operation)
– Itchy–Fingas (a.k.a. Big Sha)
– Naisha
– Pearl Handle
– Triggnomm (a.k.a. Trigga)
Apie šią grupę žinoma labai mažai, galima sakyti beveik nieko. Jie išleidę debiutini mini relizą – “The Operation”, kurio sudėtyje keturi gabalai, kuriuos galima rasti internete, mp3.com saite ! Trigga prisidėjo prie “Bust A Slug” kompozicijos įrašymo iš debiutinio Wu–Syndicate albumo.
Mook
Tikrasis vardas: John Gibbons
“Protect Ya Neck records” vadybininkas . Dabar – Wu–Tang Records pagrindinė galva.
North Star
– Miko The Pharao
– Christ Bearer
Šie du reperiai – pagrindinė sudedamoji Black Knights Of The North Star flave’o dalis. North Star pasirodė Wu–Tang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm” (volume 1), kompozicijoje “Punishment” bei kopiliacijoje “The Sting”, kūrinio pavadinimas – “Crenshaw”. North Star kartu su RZA pristatė kompoziciją “4 Sho Sho”, kurią galima išgirsti “Ghost Dog: The Way Of Samurai” garso takelyje.
Omen (a.k.a. Lord Omen)
Tikrasi : D. Purkiss
Solinis reperis, pasirašė sutartį su “Plasma Records”. Šis atlikėjas artimai surištas su Gravediggaz. Aishku Omen’o debiutas ir įvyko Gravediggaz albume “The Pick, The Sickle and The Shovel”, kompozicijoje “Elimination Process”.
Popa Wu (a.k.a. The Executioner, Poppa Wu)
Ankščiau Popa Wu buvo United Kingdom narys, po to kai jis paliko komandą, pradėjo užsiiminėti prodiuserio darbu. “Wu–Revolution” intro iš Wu–Tang Clan albumo – “Wu–Tang Forever” lengvai atpažystamas jo balsas. Jis pats prodiusavo didžiąją dalį kompozicijų savo paties kompiliacijoje – “Visionz Of The 10th Chamber”. Vėliau, po to kai albumas buvo išpublikuotas internete, išleista kita versija šio albumo. Šį albumą galima vadinti raritetu. Jame pasižymėjo tokios komandos, kaip: Manchuz, Cuffie Crime Family, United Kingdom, Wu–Tang Clan (Method Man, Ol’ Dirty Bastard), Zu Ninjaz, Brooklyn Zu: Lady Raw, Don Chulo, King Just, Sic ir La The Darkman. Taip ko gi prodiusavo tokias kompozicijas, kaip “Take It All”, “Love Me”, “Make This Money” ir “What’s Wrong Girl”.
Power (a.k.a. Power Cypher)
Tikrasis vardas: Oli Grant
Power – vyresnysis Killa Sin brolis iš Killarmy. Pirmą kartą buvo pastebėtas video klipe kompozicijai “M.E.T.H.O.D. Man” – solinė Method Man’o tema iš debiutinio Wu–Tang Clan albumo – “Enter The 36 Chambers”. Power yra beveik Wu–Tang Clan albumų vygdomasis prodiuseris. Taip ko gi, kartu su RZA jie išvystė gerai pasaulyje žinomą brand’ą – Wu–Wear. 2000 metais Oli nusifilmavo “Black And White” filme, kuriame be jo pasirodė: Method Man, Raekwon, Inspectah Deck, Ghostface Killah, Masta Killa bei Sticky Fingaz (iš Onyx) ir Mike Tyson’as.
Remedy
Tikrasis vardas: R.Filler
Pirmasis ryškiausias MC ir prodiuseris įėjas į Wu–Fam sudėtį. Jis išleido du singlus – “Seen It All / Everything Is Real” ir “Chant The Anthem” ( prie kurio prisidėjo Killarmy). Pimasis oficialus jo pasirodymas buvo Wu–Tang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm” (volume 1) su kompozicija – “Never Again”. Po albumo išleidimo įrašė bendrą gabalą su Cappadonna – “Girlfriend”, kuris vėliau, 2001 metais, pasirodė Remedy albume – “The Genuine Article”, kurį išleido jam priklausantis leiblas – “Fifth Angel”. Albume galima rasti tiek senus tiek naujus kūrinius. Remedy pats prodiusavo šį savo solinį albumą išskyrus vieną kompoziciją, kuriai bytą sulipdė 4th Disciple.
Rhyme Recca
Šis reperis yra dalis Nexxt Level Click komandos, o taip ko gi įeina į American Cream Team ir į Cappadonn’os projektą African Killa Beez. Pirmą kartą Rhyme Recca pasirodė Cappadonna albume – “The Pillage”, vėliau sekė Raekwon’o albumas – “Immobilarity”. Rhyme Recca – vienas iš Cappadonn’os mokinių. Jo archyve yra porą solinių LP: “Blowin Up Spots”, “To My Lady” ir “Nothin Can Stop Me”.
RNS
Tikrasis vardas: A. Quinn
Puikus prodiuseris ir Dj’ėjus atsakingas už nepakartojamą Wu–Tang Clan skambesį. Iki šios dienos RNS prodiusuoja daugelį Wu ir dar didsnę dalį Wu–Fam kūrinių. Būtent šis žmogus išmokė RZA daryti teisngai bytą.
Rose Family (a.k.a. Rose Cartel)
– Black Rose
– Monarey
– Nicky Bomb
– Corleone
– Holiday
– Mista Go
Jie, kaip ir daugelis kitų, įeina į United Kingdom group sudėtį, į kurią įeeina nesuskaičiuojamas skaičius grupių ir grupelių. Išleido ‘vinilo pavadinimu albumą “Beaches and Cream/Hah”.
Royal Fam
– Timbo King (a.k.a. King Tymel, Timbuktu) Tikrasis vardas : Timothy Drayton
– Dark Ages (a.k.a. Darkman)
– Mighty Jarret (a.k.a. Malachi)
– Popa Wu (a.k.a. Executioner
– Y-Kim The Ill Figure : Ernest Aye
– Q-Base (a.k.a. The Royal Visar)
– Stoneface
Po keletos nesutarimų ir netaikos šios grupės sudėtis pasikeitė. Šiai dienai Royal Fam grupę pristato šie žmonės: Timbo King ir Dreddy Kruger. Iki pirmojo savo albumo išleidimo jie įrašė tokias kompozicijas: “Summin Gotz To Give”, “I Declare War”, “Hard World”, “Since When”, “La Saga” (kartu su IAM, Dreddy Kruger and Prodigal Son). Pirmą kartą pristatyti publikai ši komanda buvo Wu–Tang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm” (volume 1), su kompozicija – “The Legacy”. Kalbama, kad albumas “Dark Castle” buvo jau pabaigtas, tačiau dėl nesutarimų su leiblu, jo nebuvo nutarta išleisti. Tačiau po to, 1998 metais, buvo išleistas albumas – “Yesterday, Today, Iz Tomorrow”, kuris buvo pardavinėjamas mažu tiražu Vokietijoje ir Niderlanduose. Albume galima rasti tiek seną tiek naują grupės muzikinę medžiagą: “Army Brickaid”, “Summin Gotz To Give”, “Hidden Chamber”, “ACID” ir “Musical Chairs”. O Timbo King nusifilmavo filme – “Soul In The Hole” (kartu su kitais Wu All–Stars).
Ruthless Bastards
Šią grupę sudaro 5 Mc. Ją įkūrė du žmonės: Infrared ir Blizzard. Vėliau prie jų prisijungė dar trys: Sha Gotti (a.k.a. Valentino The Last Don) , Truck ir Apocalips. Pirmą kartą jie išlindo į šviesą Wu–Tang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm” (volume 1), su kompozicija – “Bastards”, kurią taip pat galima aptikti jų single – “Murder We Wrote/Ruthless Bastards”. Apie šią grupę žinoma labai nedaug. Žinoma, kad Ruthless Bastards įrašė dvi kompozicijas: “The Authentic” (kartu su Inspectah Deck) ir “Mysery, Pain And Hunger”.
Russ Prez
Tikrasis vardas: Russel Pressley
Jis prodiuseriu SR (Strom Russ) komandos narys, taip ko gi kartu su Storm’u prodiuoja “Protect Ya Neck Records” leible. Jis prodiusavo keleta Killarmy ir Hot Butter kompiliacijos kompoziciju.
Shabazz The Disciple (a.k.a. The Fifth Arch Angel, Scientific Shabazz )
Tikrasis vardas: D. Collins
Shabazz The Disciple – labai populerus Wu–Tang šeimynėlės narys iš Bruklino, pastoviai pasirodo Gravediggaz ir Sunz Of Man darbuose. Jo sąskaitoje keturi singlai: “Death Be The Penalty” (12” Penalty 1995 metai), “Crime Saga / Consious Of Sin” (12” Penalty 1996 metai), “Street Parables / Organized Rime Pr. II” (12” Gods Work 1997 metai), “The Lamb’s Blood” (12” Gods Work 1998 metai) ir vienas albumas (istorija šio albumo pavadinimą slepia).
Shaolin Soldiers
– Star
– Profes
– Letha–Face
– Baby Pa
– Daddy-O
– Papa Ron
Kol kas šis projektas neturi soliniu relizu, bet šios grupės narius galima pastebeti Wu ir kitų Wu–Fam narių albumuose. Na, pavyzdžiui Star’as pasirodė Method Man’o albume – “Tical 2000: Judgement Day”.
Shyheim (a.k.a. Rugged Child)
Tikrasis vardas : Shyheim Franklin
Shyheim Wu–Tang įrašuose pasirodė labai anksti, uo metu jam buvo vos 13 metų, dabar jo saskaitoje 3x soliniai albumai: “The Rugged Child”, išleistas 1994 metai, “The Lost Generation”, išleistas 1996 metai, prodiuseris kurių buvo RZA bei paskutinis šiai dienai albumas – “Manchild” , išleistas 1999 metai. Shyheim kontaktuoja kaip ir su Wu–Tang, taip ir su GP Wu.
Solomon’s Child (a.k.a. Killa Bamz)
Solo artistas, kuris prisidėjo prie debiutinio Cappadonna albumo – “The Pillage”. Solomon’s Child neseniai pasikeitė savo psiaudonimą, iš seniau jį galima užtikti Killa Bamz vardu (butent šiuo psiaudonimu jis ir pasirodė Cappa debiutiniame albume). Solomon jau įrašė savo debiutinį albumą – “King Of New York”. Reperis taip ko gi buvo svečias pirmajame Remedy albume – “The Genuine Article”, kūriuose: “The Ambush” ir “Calm But Deadly”.
Spark 950
Tikrasis vardas: Michael Moore
1994 metais kartu su Timbo King’u išleido bendrą albumą – “United We Slam“.
Storm
Tikrasis vardas: Norman Bell
Jis pagrindinė S&R (Storm and Russ) prodiuserių dalis. Taip ko gi pagrininis K.G.B., Deadly Venoms ir kitų grupių prodiuseris, pasirašęs sutartį ” Protect Ya Neck Records” leiblu.
Street Life (a.k.a. Street Thug)
Tikrasis vardas: P.Charles
Street Life – vienas ish jaunų reperių, balsas kurio galima labai dažnai išgirsti įvairiuose klano albumuose. Tai Wu–Fam mc, kuris tapo progresuojančiu Method Man’o mokiniu. Pirmą kartą Streetlife galima buvo išgirsti debiutiniame 1994 metų Method Man’o albume – “Tical“, kompozicijoje “Mr. Sandman“, prisidejo prie RZA, Inspectah Deck ir Carlton Fisk. Vėliau sekė Ghostface Killah albumas “Ironman“, pasižymėjo “Box In Hand” kompozicijoje. Kartu su Inspectah Deck ir U-God įrašė bendrą darbą “Semi Automatic: Full Rap Metal Jacket“, kuris vėliau tapo garso takelyje “High School High” filmui ir įėjo į Wu–Chronicles (Chapter I) kompiliaciją. Galima buvo pastebėti 2x kompozicijose multiplatininiame Wu–Tang Clan albume “Forever” (2cd): “Hellz Wind Staff” ir “Deadly Melody” ir dar dvejuose kūriniuose “S.O.S” (kartu su Inspectah Deck) ir “Execute Them” (kartu su Raekwon, Inspectah Deck, Masta Killa) rinkinyje – Wu–Tang Killa Bees “The Swarm“. 1998 metais pasirodė vos ne visuose Method Man’o albumo “Tical 2000: Judgement Day” kompozicijose, o 1999 metais buvo svečias Inspectah Deck albume – “Uncontrolled Substance“: “9th Chamber“, “The Grand Prix” ir “The Cause” kompozicijose.
Suga Bang Bang
Solinis vokalistas, buvo pastebėtas nuo garsio takelio – “Ghost Dog: The Way Of Samurai“, kompozicijoje – “Don’t Test / Wu Stallion“.
Sunz Of Man
1995 metais Supreme ir Donald Midgette kartu sukurė grupę, į kurią įėjo: Hell Razah, Zodiac Killa, Prodigal Son ir Killah Priest. Tokioje sudėtyje jie “Red Hook” leible iškepė keletą undergoundinių gabalų ir atnešė juos RZA perklausai. Jis pasirašė kontraktą ir su Sunz Of Man grupe susiejo savo tolimesnę muzikinę karjerą. Įrašinėjant naujas kompozicijas prie jų prisijungė Shabazz The Disciple, 62nd Assassin (a.k.a. 60 Second Assassin) ir Dreddy Kruger. Šiai dienai oficiali grupės sudėtis yra tokia: Hell Razah, Killah Priest, 62nd Assassin (a.k.a. 60 Second Assassin) ir Prodigal Son. Tokia sudėtimi jie 1998 metais isšleido savo debiutinį albumą – “The Last Shall Be First“, į kurio track listą įėjo sena ir nauja grupės muzikinė medžiagą. Po metų išeina sekantis albumas – “The First Testament” Red Hook leible.Albumą prodiusavo: Supreme, 4th Disciple, Pedro ir Y-Kim The Illfigure. Hell Razah 2001 metais išleido solinį albumą “When All Hell Brakes Loose“, “Echo International” leible.
Supreme (a.k.a. Supreme Court)
Tikrasis vardas : Alaric Wilder
Sunz of Man įkūrėjas ir jų prodiuseris. Jis prodiusavo: “No Love Without Money” ir daugelį kitų Sunz of Man dalykelių. Taip ko gi Supreme turi savo nuosavą įrašų studiją “Supreme Court“, kurioje jis prodiusuoja Wu ir Wu–Fam’o grupes. Paskutiniais duomenimis jis jau nepriklauso Wu–Fam’ui.
Tekitha
Tikrasis vardas : Tekitha Washington
Viena iš pagrindinių Wu–Tang Clan vokalisčių, kuri atliko daug partijų Wu–Tang Clan ir Wu–Fam kompozicijose. Prisidėjo prie tokių singlų kaip: “Impossible” (Wu–Tang), “Black Boy“. (Cappadonna), “One Step” (Killah Priest), “Soul In The Hole” (Wu–All Starz) ir daugelio kitu. Įrašiusi ir solinių temų: “Second Coming” iš Wu–Tang Clan albumo “Forever“, “Sweeter Love” “Conscience“, “Mother Earth” prie kurio savo rankas prikišo Armand van Helden – tai šokių muzikos gabalas.
The Force MD’s
– Jesse
– Trisco
– Khalil
– Stevie D
Grupę prižiūri Ghostface Killa. Jie prisidėjo prie “The Soul Controller” kompozicijos įrašymo Ghost’o – “Ironman” albumui.
The Massive
Gupė pasirašiusi kontraktą su Džon’o “Muka” Gibbson’o – “Protect Ya Neck Records” leiblu. 1998 metais sujungė bendras pajėgas su leiblui priklausančiais Venom, MMD, Dennay Riley atlikėjais ir įrašė bendrą kompiliaciją – “Hot Butter: A New Chamber“.
T.M.F.
Tau grupė, kurią suformavo Ghostface Killah. Komandos susidėtis 3x žmonės: Big Trife (a.k.a. Tariff), No Smiles ir Prime Life. Pirmą kartą pasirodė Ghostface Killah – “Supreme Clientele” ir Shyheim albume “Manchild“.
Trebag (a.k.a. Trey Bag)
Tikrasis vardas : T.Smith
Trebag prisidėjo (tiklsiau buvo pakviestas pagalbon) įrašinėjant Sunz of Man albumelį – “The Last Shall Be First“. Jo sąskaitoje vienas solinis singlas – “Lock It Up/Could It Be”.
True Master
Tikrasis vardas: Derek Harris
Buvo labai artimas Gang Starr’am, jis prodiusavo ir pasirodė poroje temų Guru albume – “Ill kid Compilation“, pvz.: “Who’s The Truest” kompozicijoje. Vėliau dirbo su Wu–Tang tokiose kompozicijose, kaip “Flaming Swords” ir “Collaboration ’98” (Sunz Of Man), “One Step” ir “If You Don’t Know” (Killah Priest), “Heaterz“, “The M.G.M.” (Wu–Tang), ir dar porą dalykelių Cilvaringz albumui. True Master taip ko gi turi savo nuosavą leiblą – Persia Legacy. Šių metų įrašinėja savo solinį albumą.
Uncle Pete
Uncle Pete savo darbais panašus į Popa Wu. Jis padėjo Wu–Tang iškilti ir padeda iki šios dienos. Jį galima išgirsti Wu albume – “Wu–Tang Forever“, dainoje – Intro – “Wu Revolution“.
United Kingdom
Šiam flave’ui priklauso: Sunz of Man, Killarmy, Royal Fam, Makeba Mooncycle, Black Lotus, C.O.I.N.S., Black Rose Fam, Brooklyn Zu, Poppa Wu, Lil’ Free, Shacronz…
Šis flave’as geriau visiems žinomas Population Click pavadinimu. Pirmieji iš šios grupiruotės albumą išleido Killarmy – “Silent Weapons For Quiet Wars“.
Wise (a.k.a. Wise God Allah, Wise The Civilized)
Tikrasis vardas : Grier Allen Montgomery. R.I.P.
Šis žmogus buvo Killarmy vadybininkas bei vienas iš “Wu–Tang Intertainment” valdybos narių. Wise’as mirė 1997 metais nuo šautinių žaizdų, jo amzhius – 27 metai. (R. I. P)
Wu–Syndicate
– Myalansky
– Joe Mafia
– Napolean
Pirmieji šios grupės medžiaga buvo pristatyta Wu–Tang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm“, gabale – “Where Was Heaven“, kitas darbas – “Latunza Hit” pasirodė albume “Wu–Chronicles” (Chapter I). Šitos dvi kompozicijos taip ko gi įėjo į debiutinį WU–Syndicate albumą, kuris dienos šviesą išvydo 1999 metais. Pagrindinis albumo prodiuseris buvo RZA su savo komanda: DJ Devastator, E The Dred, Tate ir Allah Mathematics. Albume savo partijas atliko 12 O’Clock ir M.M.O. (Money Makin’ Operations)
Zodiac Killa (a.k.a. Holy Ghost)
Šis reperis pirmą nesėkmę patyrę dar savo muzikinės karjeros pradžioje. Pradėjo kartu su Sunz of Man, tačiau greitai buvo pakeistas į 60 Second Assassin’. Jį pakeitė prieš pat debiutinio albumo pasirodymą ir buvo pasodintas ant atsarginių suolelio. Jį galima išgirsti senuose Sunz of Man kompozicijose, tokiose kaip “Mental Combat pt. 1″, “Mental Combat pt. 2″, “Lulla Bye” ir “Living Hell“. Nusivylęs nekokia pradžia, išėjo iš didžiojo žaidimo.
Zu Manchuz (a.k.a. The Manchuz)
– Spiritual Assasin (a.k.a. T. Gibbz)
– Drunken Dragon (a.k.a. Malik)
– Face (a.k.a. Babyface Finster)
– War
– Manley Musa
– Delta Number One
Zu Manchuz – Brooklin Zu divizijonas. Jų sąskaitoje: bendras gabalas su Lord Buddah Monk “Gots Like Come On Thru’” jo paties single – “Nitemare On Zu Street“, vėliau sekė Popa Wu