Straipsniai

WU TANG CLAN – WU FAM‘AS IR SAGA (Hip-Hop.lt 2006)

wu tang
wu tang

WuTang Clan – repo grupė, kurios pristatinėti tikrai nereikia. Grupė, kurią žino kiekvienas besidomintis muzika. Jaunuoliai iš Staiten Ilendo (New Yorkas) tapo gyvomis legendomis. Savo kūryboje jie puikiai suderinto praeitį, darbartį ir ateitį, turi nepaprastą poeziją bei atrado nepakartojamą stilių. Tai viena iš konceptualiausių, intelektualiausių ir ryškiausių grupių ne tik repo, bet ir visame muzikos pasaulyje. Perskaičius antikvariatinius manu skriptus, išmokus nemažai mitų ir Senosios Kinijos legendų, peržiūrėjus vos ne visus žymiausius azijiečių filmus apie Shaolin ir apie rytiečių kovų menus.

Istorija : WuTang Clan vs. Shaolin

Kaip pasakoja sena legenda, VI amžiuje prieš mūsų erą, gyveno vienas indų kunigas, kuris pastoviai melsdavosi Buddai. Vieną gražią dieną, jis nutarė nuvykti į Kiniją tam, kad seniausiame vienuolyne – Shaolin, išmoktų ir įgytų seniausių fizinių ir protinių idialų. Tačiau tos šventyklos vyriausias abatas Fang Changas, buvo labai įtarus žmogus, todėl jis atmetė Tamo norą tapti jo mokiniu. Vis gi Tamo nepasidavė ir nutaria įrodyti savo gerus ketinimus, ir norus bei pasiaukojimą didelėms idėjoms. Jis įlindo į arčiausiai kalnuose esančią uolą ir pradėjo medituoti, jo vidinė jėga uoloje išmušė gana didelę skylę. Tai gi, nuo tada jis buvo priimtas į Shaolin. Ten jis pasiekė puikių rezultatų pasiruošime, atlikdavo visus bazinius pratimus. Tačiau laikui bėgant jis pradėjo jausti didelį nerimą dėl to, kad dauguma kitų manachų neatligdavo net papraščiausių pratimų. Ši problema Tamo labai jaudino ir nepaliko ramybėje, galų gale jis nutarė sukurti savo treniruočių sistemą, kuri galėtų padėti padidinti gyvenimiškasias organizmo jėgas ir savo pačio pavyzdžiu įtikinti savo draugus savo fizines jėgas priartinti prie reikiamo intelekto išsilavinimo lygio. Jis išdirbo judėsinių pratimų kompleksą, pagrindas kurio buvo 18-a pilvo indojaponijos ikonografijos, ir kai manachai išdirbdavo paprasčiausius elementus, Tamo juos supažindindavo su kur kas sudėtingesniais elementais ir pratimais.

Šios sisteminės treniruotės tapo kovų menu – Shaolin. Bėgant šimtmečiams kiekvienas stilius vystėsi, dažnai buvo naudojami pagaliai, kardai ir kiti ginklai. Pats sunkiausias stilius buvo “WuTang” (taip buvo vadinamas šiame koviniame stiliuje naudojamas kardas) ir žmogus, kuris buvo įvaldęs būtent šį stilių, buvo praktiškai nenugalimas. Mokymosi kardu procese, kiekvienas mokinys turėjo pereiti per galybę išbandymų ir pastoviai keisdamas lygius (lygis, arba tiesiog palata – Chamber). Dėl kiekvieno sėkmingai pereito lygio arba palatos, mokinys-manachas keitė savo dantį į auksinį. Išviso lygių buvo 36 (pagal svarbiausius – mirtinguosius taškus ant žmogaus kūno), ir paskutinės palatos išbandymas buvo svarbiausias, tai buvo kova su pačiu mokytoju (mokytojas, kuris mokino WuTang stilium, jo priekiniai dantys buvo visi iš platinos ) žiūrint tą kovą visiems kitiems mokiniams.

Įdomumo dėliai, galiu paminėti, kad iš pradžių buvo tik 35 palatos (lygiai). Dar viena atsirado po to, kai vienas karys perėjo jas visas ir užsimanė dar vienos, kurioje galėtų mokinti šiuo menu svetimus žmones. Tačiau pagrindinis abatas pabijojo pakeisti tradicijas ir pasiūlė jam stoti į kovą su jo mokytoju. Mokinį tai išgąsdino, nes dar niekada prieš tai jis nebuvo kovojąs su “platinos garbės”kovotojais, bet jis sutiko. Nežiūrint net į tai, kad šis jaunuolis buvo geriausias mokinys klasėje, jis pralaimėjo ir buvo išvytas iš vienuolyno. Galų gale šis išvytas mokinys pradėjo mokinti WuTang paslapčių savo draugus, kurie išmoktas paslaptis perteikdavo savo vaikams, draugams, sekančioms kartoms. Shaolin buvo absoliučiai tokiam dalykui nesuinteresuotas ir greitai jo gretose užsiliepsnojo prieštaravimai.

Šiaip net gi toks efektyvus ginklas, kaip WuTang stilius, yra naudojamas tik savigynos atveju, ir manachai prisiekė laikyti šį stilių paslaptyje, kad jis netaptų blogio pagalbininku. Tačiau tarp jų buvo ir kitaip mastančių žmonių (savotiški išdavikai, pasivadinę save WuTang Clan), kurie norėjo ne tik populerinti stilių kitiems, bet buvo tikri, kad su WuTang pagalba ir dideliu noru galima pasiekti ko tik nori (net pasaulinės viešpatijos). Jie paliko vienuolyną ir pradėjo šiuo nenugalimu stiliumi mokyti paprasčiausius žmones iš gatvės. Taip jie surinko visą armiją, kurie prisijungė prie labiausiai prakeiktų Shaolin priešų – mačiurių. Nelygioje kovoje Shaolin krito po varvarų kojomis, kurių pagrindas buvo ta pati pasaulinė viešpatija. Nežiūrint ir tai, kad mačiuriai atsikratė nuo vienintelių priešų, kurie galėjo maišyti jų planams, savo pagrindinio noro jie nepasiekė. Įvyko lūžis ir jų gretose, ir jie tiesiog vieni kitus užmušė.

Dabar yra žmonių kurie tiki dviem dalykais. Pirmasis: užmuštų Shaolin manachų sekančios kartos – kada nors atkeršys išdavikams. O antrasis: mančiuriai ir jiems prijaučiantys iš naujo susiburs, ir norės pasiekti savo senolių pagrindinį taikinį. Klausimas, o gal tai jau įvyko? 1992 metais New York’e atsirado panaši organizacija – tik repo grupės pavidalu, pasivadinusi save WuTang Clan. Jie nebuvo siauromis akimis, tuo labiau, kad ir odos spalva buvo labiau tamsi, negu panaši į geltoną, bet jie perėjo daug lygių, daug fizinių ir intelektualaus mąstymo sistemų skirtų jų kūrybai. Kiekviena palata – lygis, pristatinėja atskirus jų repo stiliaus aspektus (tiek žodiškai, tiek muzikaliai), o paskutinė 36-oji palata, jų pačių įsitikinimu – pats gyvenimas. Sienos tarp palatų, aišku, kad yra ne apibrėžtos ir po kol kas niekas negali pasakyti kiek būtent šiam momentui jų yra pereita. Tačiau WuTang Clan gerbėjai laiko, na ir patys reperiai taip mano, kad kiekvienas išleistas albumas yra nauja pereita palata (ir nesvarbu ar tai viso klano albumas, ar atskirai vieno reperio priklausančio klanui solinis darbas).

Štai filmai, iš kurių klanas semiasi savo idėjas: “Shaolin vs. WuTang“, “Shaolin vs. Lama”, “Return Of The Bastard Swordsman””, “Five Deadly Venoms””, “Master Killer””, “Shogun Assassin””, ‘The Killer””, “The Mack””, “Scarface””, “Carlito’s Way””,”The Usual Suspects””, “Executioners From Shaolin””, “Ninja Checkmate” ir  “Mystery Of Chess Boxing“. Na, kaip matote visi šie filmai surišti arba su mafija, arba su rytiečių kovos menais.

Manau reikia paminėti tai, kad mitologinis grupės pavadinimas yra savotiška abreviatūra, ir WuTang Clan grupės nariai pateikia keletą šifruotės variantų. PirmasisWitty Unpredictable Talent And Natural Game (Sąmojingas nenuspėjamas talentas ir jėga). AntrasisWe Usually Take A Niggaz Garments (Paprastai mes rengiamės niggerių rūbais). WuTang Clan, kaip ir daugelis kitų narių iš organizacijos (5%) Nation ir Nation Of Islam gyvai domisi matematika ir numerologija, todėl kiekvienas žodis jų dainose gali atrodyti kaip šriftas ir turėti nesuskaičiuojamų transformacijų. Anglų kalbos abėcėlė turi 26 raides, kiekviena raidė turi savo reikšmę ir atsiskleidžia pagal skaičiaus eilę (pavyzdžiui, G – tai 7, o M – 13). To įrodymui galima paminėtiMr. Sandman” kompoziciją iš debiutinio Method Man’o solinio albumo – “Tical“: “Peace to the number seven (7 – tai G, G – tai God ‘Dievas’). Everybody else get the fourninethreeeleven ( D-I-C-K )”.

WuTang Clan ir jų prodiuseriai :

Pirmajam sukurti kažką panašaus į galvą šovė GZA / The Genius (Garis Graisas), kuriam kaip ir jo pusbroliui RZA / Prince Rakeem (Robertas Diggsas), nepavyko į aukštumas prasimušti kaip soliniam mc ir ieškojo arčiausio kelio į šlovę. Prie jų prisijungė dar vienas žymus klano žmogus – Ol’ Dirty Bastardas (Rassellas Džonsas) ir 1992 metais įėjo į pirmąją WuTang Clan sudėtį. Vėliau RZA pavyko surinkti į vieną grupę vaikystės draugus, kurie gyveno Staten Ilendo kaimynystėje. Tai gi, 1993 metais WuTang Clan pasirašė sutartį su “Loud/RCA Records” įrašų studija, o gudruolis RZA padarė taip, kad kiekvienas atskiras klano narys galėtų pasirašyti sutartis su kitais leiblais, kaip soliniai artistai.

Ilgą laiką pagrindinės WuTang Clano figūros buvo devynios, bet po antrojo albumo išleidimo prie RZA, GZA, Ol’ Dirty Bastard’o, Inspectah Deck (Dzheisonas Hanteris), Raekwon’o (Corey Woods), U-God (Lemontas Hokinsas), Ghostface Killah (Dennisas Kolsas), Method Man’o (Kliffordas Smithas) ir prie Killa (Jamalas Terneris) prisijungė Cappadonna (Derrilas Hillas). Galima paminėti ir DJ Mathematicspagrindinis klano Dj’ėjus bei pastoviausias prodiuseris. Jis buvo su jais nuo pat grupės įkūrimo, įdomus dar vienas faktas, RZA užsakymu įis Dj sukūrė įžymųjį WuTang logotipą prieš pat “Protect Ya Necksinglo išleidimą, kai ieškoti dailininkų ir dizainerių tiesiog nebuvo laiko. Taip ko gi jis priklauso RZARazor Sharp Recordsleiblo prodiuserių kompanijoje. O sekantys šeimos ir Wu prodiuseriai iš RZA stovyklos yra sekantys: 4th Disciple, True Master, RNS ir pats RZA.

WuFam’as:

12 O’Clock

Tikrasis vardas: D. Turner

Jis jaunesnysis Ol’ Dirty Bastard’o brolis, Brooklyn Zu ir Two Da Road grupių narys. Jis pasirašė sutartį su Def Jam. Įrašė keletą bendų gabalų su Wu nariais: “Nasty Immigrants” – kartu su RaekwonOl’ Dirty’s Back” – aišku kartu su savo broliuku. Taip ko gi buvo pakviestas prisidėti prie poros WuSyndicate kompozicijų bei galima išgirsti La The Darkman soliniame albume, kompozicijoje – “Heist Of The Century“.

2 Da Road

– 12 O’clock (Brooklyn Zu)
Prodigal (a.k.a. Prodigal Sonn (Sunn) of Sunz Of Man)

Repo grupė į kurios sudėtį įeina Prodigal (iš grupės Sunz Of Man) ir 12 O’clock (iš Brooklyn Zu). Projektą galima išgirsti dar ir Wu albume – WuChronicles (Chapter II) gabale – “Re-Up”, šiame kūrinyje prie jų prisidėjo Shyheim. Debiutinis albumas išleistas 2002 metų gale.

4th Disciple

Tikrasisi vardas: Selwyn Bogard

Jis prodiusavo gana padorią Wu Elements dalį bei tris Killarmy albumus. O taip ko gi daugelį Killah Priest kompozicijų iš albumo – “Heavy Mental”, keletą WuTang kompozicijų – “B.I.B.L.E”, “Check For A Nigga”, “The City”, “Better Tomorrow”, “Impossible”, “Cash Still Rules/Scary Hours”, “Older Gods” ir kitų. Taip pat yra grupės Black Brigade, kuri išleido albumą pavadinimu “Cilvaringz”. Pats gi 4th Disciple išleido singląSteel Valley Project Vol. 1”, kuris buvo išleistas ti kasetės pavidalu.

African Killa Bees

Cappadonna

Killa Bamz

Rhyme Recca

Tai Cappadonnos grupė, kurioje jis buvo pagrindinis asmuo ir vadovas iki to momento, kai buvo oficialiai priimtas į WuTang. Grupės African Killa Bees narių balsus galima išgirsti Cappadonnos soliniame albume – “The Pillage”.

A.I.G (Allah Is God)

– Darkim Be Allah

Allah Wise

Jie debiutavo WuTang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm” (Volume 1), su kompozicija “Bronx War Stories”. Darkim Be Allah pirmas darbas tai promoprerelease albumas – “Life At The Lab (Take 1)”, kurio viduje galima rasti 8 temas. Galima paminėti, kad jis prodiusavo žymųjį Gravediggaz gabalą – “Twelve Jewelz”, iš 1997 metų albumo “The Pick, The Sickle And The Shovel”.

Allah Mathematics (a.k.a. The 5th Pupil, DJ Mathematics)

Tikrasis vardas : R. Bean

Įeina į RZA suburtą prodiuserių komandą – WuElements. Kaip jau minėjau, jis sukūrė žymųjį WuTang logotipą. Buvo atsakingas už GZA albumo “Liquid Swords” viršelį. Jis prodiusavo galibę hitų tokių, kaip: “Oh Donna” iš debiutinio Cappadonna albumo “Punishment”, “Fatal Sting”, “Cobra Clutchisš WuTang Killa Bees – “The Swarm” (Volume 1) kompiliacijos ir daugelį kitų kompozicijų hitų. Taip ko gi Allah Mathematics prodiusavo visas WuTang Clan albumo – “The W” kompozijas, prie kurių RZA net neprisilietė DJ Mathematicspagrindinis Black Knights Of The North Star prodiuseris.

American Cream Team (a.k.a. Harlem Hoodz)

– B-Twizzy (a.k.a. Baby Thad

Chip Banks (a.k.a. Banky B) – R.I.P.

Polite

Superb

Triflyn

Nino

Kingpin

Rhyme Recca

Pirmą kartą pasirodė kompozicijoje – “Cream Team Line-Up” iš albumo Funkmaster Flex Volume 3, bet tuo metu buvo geriau žinomi Harlem Hoodz pavadinimu. Chip Banks’as 2000 metais mirė nuo šautinių žaizdų. Faktiškai, tai Raekwon suformavo visą American Cream Team komandą ir ją galima išgirsti antrajame jo soliniame albume – “Immobilarity”. Polite galima išgirsti Method Man’o albume – “Tical 2000”, kompozicijoje – “Elements”, o Superb pasirodė WuSyndicate “Bust A Slug” gabalo remixse, Shyheim’oCrime Story” albume, kartu su Masta Killa įrašė kompoziciją “The Man – “Ghost Dog: The Way Of Samurai” garso takeliui, prisidėjo prie Sticky Fingaz temos – “The State Vs Kirk Jones”, taip pat pasirodė broliukų iš Killarmy kūrinyje – “The Push” iš albumo “Fear, Love  War”.

Arabian Knight

Tikrasis vardas: Sulayman Ansari

Sulayman Ansari turi ir valdo savo nuosavą įaršų studiją – “Arabian Knight Productions”. Jis pagrindinis prodiuseris (kompozicijų bendra autorius) grupių Royal Fam, Gza, ir Killah Priest.

Authorized Fam (Othorized Fam)

Loungin (Cappadonn’a brolis)

Crunch Lo

Wigs

– Q Mollycoff

Galiu iškarto pasakyti, kad šią grupę galima sutikti dviem pavadinimaisAuthorized Fam ir Otherized Fam (į šį pavadinimą jie buvo pervadinti 2001 metais). Jų saskaitoje yra singlų: “We Authorize/Caught My Eye/Easy” ir “Pictures of Life/The Plan/Flamboyant”. 2001 metais išleido pilnavertį debiutinį albumą – “1st Amendment”. Albume galima rasti tiek senų tiek ir naujų kompozicijų, išviso jų yra 19, įtraukus intro ir outro. Įrašyti bendrų gabalų buvo pakviesti: Ghostface Killah ir Ellie, Polite ir Superb (American Cream Team), Cappadonna ir Cheesy Rat, King Just, Profes ir Leatha Face, o taip ko gi Tah Murda.

Black Rose Family (a.k.a. Rose Cartel)

Black Rose Monarey

Corleone

Holiday

– Mista Go

Nicky Bomb

Tai viena iš grupių, kuri įeina į United Kingdom sudėtį. Vienintelis materialas kuriame galima išgirsti šią grupę yra 12” pavidalu – “Beaches  Cream/Hah”, kuris buvo išleistas dar 1996 metais.

Beggaz (a.k.a. Begga Clan)

Prie šios grupės ištakų guli 13 žmonių: Father Lord (R.I.P.), Persian Killer, Master Beggar, Scientific, Long Axe, Short Axe, Magic Sword, Dragonfly, Ohh Ahh Swordsman, Long Fist, DJ Bolo Gah, Scorpion ir Samo Heung.

Father Lord žuvo mums nežinomomis aplinkybėmis ir grupės gretos sumažėjo. Master Beggar, Samo Heung ir Magic Sword iki šiol dar įrašinėja Beggaz pavadinimu, o kiti 4 žmonės: Long Axe, Bolo Gah, Scientific ir Dragonfly suformavo – Black Lotus grupę. Beggaz – įrašė keletą solinių darbų, tarp jų – “On The Strength” iš WuTang Killa Bees kompiliacijos “The Swarm” (Volume 1), “Supernatural”, “Iron Wire” ir “Near Future”.

Black Lotus

DJ Bolo Gah (a.k.a. King Cee)

Long Axe (a.k.a. Tarkwan Universal)

Dragon Fly (a.k.a. Born Wise )

Scientific

Tikroji Black Lotus sudėtis, tai 3 žmonės, du iš kurių Mc’s ir vienas DJ/prodiuseris. Paskutiniojo muzikinė terpė tai HipHop ir RB srovės. Taip ko gi, jį galima užtikti atliekant classical, jazz ir kitas muzikinius stilius. Bolo pastoviai plečia savo muzikinias sienas ir visada paruošia naują ir šviežią medžiagą. O ketvirtasis narys yra tarsi varomoji jėga, kuri bando padėti grupiai pasiekti rapo industrijoje sėkmės, tai vadybininkas ir hiphop’o istorikas – Scientific.

Black Knights

Crisis The Drunken Swordsman

– Doc doom (a.k.a. Dr. Doom, War God) : D. Cunningham

Monk (Mark)

Warcloud (a.k.a. Holocaust, Dr. Killgrave) : A. Brown

Tai komanda iš keturių žmonių, kurie pristato WuFam’ą West Coaste. Kartu su nežinomomis komandomis jie subūrė flave’ą pavadinimu – Black Knights Of The North Star. Oficialiai jie išgarsėjo garso takelyje “Ghost Dog: The Way Of Samurai”, su kompozicija – “Zip Code”. O internete galima rasti jų kūrinį – “Bar Mitzvah”. 2000 metais jie buvo pastebeti po bonus track “vėliava” su kompozicija – “Killa Cal Lifetyle”, iš WuTang Clan albumo “The W”, kuris buvo išleistas Kanadoje (manoma, kad tai piratų darbas – Ala 20PM Records). Holocaust prisisdėjo prie Killarmy kompozicijos – “Doomsday” ir “Bastard Swordsman” taip pat jį galima aptikti RZA albume – “Bobby Digital in Stereo”, kompozicijoje – “Holocaust”. 1999 metais buvo numatoma išleisti jo solinį albumą leible WuTang/Priority Records, tačiau dėl neaiškių priežaščių ši data buvo atidėta. 2001 metais Crisis ir Monk pasižymėjo RZA albume – “Digital Bullet”, bendrame gabale – “Throw Your Flag Up”.

Blue Raspberry

WuTang Clan vokalistė numeris #1. Pirmą kartą pasirodė tokiuose Wu hituose, kaip: “Rainy Dayz” (Raekwon the Chef), “Young Hearts” (Cappadonna), “Release Yo’ Delf” (Method Man) ir “Stimulation” (Method Man). Blue Raspberry įrašė jau vieną solinį kūrinį – “It’s Time”. Pasirašė kontraktą su “Razor Sharp Records” ir dirba su savo soline medžiaga. Vienas iš jos hitų – “Enter The Blu”. Ji taip pat dirbo su vokalinėmis partijomis vienam iš solinių Cilvaringz albumų.

Brooklyn Zu (Zoo)

Grupė labai artima Ol’ Dirty Bastardui ir visam WuTang Clanui (galima sakyt, kad jie Bruklino filialas). Į sudėtį įeina Lord Buddah Monk, Murdock, Zu Keeper, Shorty Shit Stain, Cherokee Chief ir 12 O’Clock (jaunesnysis Ol’ Dirty Bastard brolis). Dažnai Ol’ Dirty pareikšdavo, kad įeina į šios projekto sudėtį, nors taip pat dažnai pareikšdavo, kad įeina ir į Brooklin Zu sudėtį, bet neoficialiai. Zu Manchuz ir Zu Ninjas taip ko gi įeina į šią sudėtį, tačiau tuo pat metu yra ir savarankiškos grupės.

Buddha Monk (a.k.a. Lord Buddha Monk)

Tikrasis vardas : Ellery Chambers

Artimai surištas su Ol’ Dirty Bastard, The Manchuz ir Zu Ninjas. Jis prodiusavo kai kuriuos Brooklyn Zu (jis grupės įkūrėjas), Ol’ Dirty Bastard’o ir Mad Lion kompozicijas, prisidėjo prie pirmojo WuTang Clan albumo. 1998 metais Buddha Monk įrašė savo debiutinį solo albumą – “The Prophecy”, į kurį įėjo 19 gabalų. Relize nevieną kartą pasirodė bendruose darbuose su 12 O’Clock.

Carleton Fisk

Tikrasis vardas : G. Cooney

Šis afroamerikietis debiutavo dvejuose kompozicijose, kurias galima užtikti Method Man’o albume – “Tical” (tai “P.L.O. Style” ir “Mr. Sandman” kūriniuose). Jis jau įrodė, reguleriai koncertuodamas ir duodamas apie save žinoti įvairiuose inerviu kartu su Inspectah Deck, Raekwon ir Street Life.

Carlos Bess (a.k.a. C12)

Carlos Bess yra prodiuseris, bet daugelis to nežino. Tiesiog jis visada šešėlyje. Jis dirba kartu su Shabazz The Disciple ir atstovauja “36 Chambers Studio” įrašų studijai. Taip ko gi prodiusavo WuTang Clan grupės ir solinius Wu narių gabalus. Carlos turi savo grupę Majestic 12, kuriai priklauso ir jo žmona.

Celestial Soldiers

Shabazz the Disciple ir Freestyle (pusbroliai) – du šios grupės nariai. Ilgą laiką jie dirba kartu. Prieš tai jie buvo The Mad Mob grupės nariai, kurį sujungė daugybę repo projektų iš Bruklino. Einat laikui projektas pasikeitė pavadinimą į – Celesital Soiljaz.

C.O.I.N.S.

Snuggle-Up

Spanky Splash (a.k.a. Divine Allah)

Holy Smokes

Devil Destroya

Marcel

– D-Micah

Jų archyve tik vienas singlas 12” pavadinimu – “Baby Luv/Who Got Change”. Ši grupė įeina į United Kingdom grupės sudėtį.

Cuffie Crime Family

Freemurder

Jet Black

Shacronz

Apie šią grupę žinoma labai mažai. Užfiksuoti jie buvo tik Popa Wu albume – “Visions Of The 10th Chamber”, kompozicijose: “Life Of A Gangster”, “Come One, Come All”, “Gangster Theme” ir “Sundown”. Įeina į United Kingdom sudėtį.

Darkim Be Allah

Įrašė promo-albumus – “Live At The Lab (Take 1)” išleistas 2000 metais ir “Live At The Lab (Take 2)”.

Deadly Venoms

Apie šį moteriškąjį WuTang Clan analogą jūs gal jau ir girdėjot. Iš pradžių ši grupė vadinosi “Deadly Venoms”, bet turėjo pakeisti pavadinimą nes tokiu pavadinimu grupė jau egzistavo. Grupę sudaro 5-ios reperės: Lin QueNew Yorko ( buvusi Isis iš X-Clan ), N-Tyce Šiaurinės Karolinos (sąskaitoje yra ir singlas – “Hush Hush Tip”, kartu su Method Man’u ir RZA ), FinessePistburgo (exFinesse And Synquis, tai eksperimentas vykęs dar giliais ’85 metais), J-Boo ir Ch MC. Merginų archyve du singlai: “Bomb Threat and Boulvard” ir “One More To Go”. 2000 metais buvo išleistas debiutinis pilnavertis albumas – “Pretty Thugs”.

Dreddy Kruger (a.k.a. Dutchmasta)

Tikrasis vardas : J. Dockery

Šiuo metu oficialiai jis yra Royal Fam narys, palikus Sunz Of Man gretas, kuriose jis buvo užrašytas pusiau oficialiai. Dreddy Kruger pasirodė “La Saga” kompozicijoje, kuri buvo įrašyta kartu su Prodigal Son, Timbo King and IAM, “Graveyard Chamber” kompozicijoje iš Gravediggaz albumo – “6 Feet Deep/Niggamortise”, “Hip Hop Fury” gabale iš Gza/Genius albumo – “Beneath The Surface”, soundtrack’e – “Soul In The Hole”, kuriame dalyvavo Wu AllStars ir kiti.

D.R.U.G.

Be grupės sudėties, kurią sudaro Ol Dirty Bastard, 12 0‘Clock, Papa Chief, Masta Foul ir be pavadinimo šifruotės D.R.U.G.: “Dirty Rotten Underground Grimmies”, apie šį projektą daugiau nieko nežinoma.

Divine Justice

Tikrasis vardas: Mitchell Diggs

Mitchell Diggsas yra jau žinomesnis asmuo, Wu kompanijoje labiau žinomas slapyvardžiu – Divine Justice. Jis yra RZA brolis. Jis vienas iš tų prodiuserių, kuris prodiusuoja visus WuTang Clan albumus. Tai žmogus, kuris dirba kitoje scenos pusėje (kaip garso režisierius), jis retai pasirodo publikai, bet yra viena WuTang sėkmes dalių.

Gold Finghaz

Tikrasis vardas: S. Hinchmen

Iki netolimo laiko buvo įrašytas į WuElements prodiuserių komandą ir prodiusavo WuFam, iki to momento, kol neišėjo dirbti į Maurice Malone’s leibl. WuElements sudėtyje, Gold Finghaz prodiusavo tokius gabalus, kaip: “Fairy Tales” ir “Never Gonna Come Back” iš Gravediggaz albumo – “The Pick, The Sickle And Shovel” keletą Cappadonna darbelių, tokius kaip “Everything is Everything” ir “Blackboy” iš albumo – “Pillage”. Savo archyve turi ir savo paties kūrybinį vaisių, albumą – “You Will Rise”.

GP Wu (GP Grain Team)

Pop Da Brown Hornet (a.k.a. Poppy Da)

Down Low Recka

June Luva

Rubbabandz

Tikriausiai aplink šią grupę sukosi didžiausi debatai. Pirma: kai kurie mano, kad jie nepriklauso WuFam’ui ir “Wumarkirovkę pasirinko del WuTang Clan populerumo – tiesiog tam, kad norėjo padidinti savo parduodamų albumų skaičių. Antra: GP Wu ankščiau buvo įrašyta į WuFam gretas, bet susipykus su RZA atsisakė WuTang Clan globos (manau realiausia mintis). Tam, kad rasti atsakymą į šiuos debatus, tikriausiai reikia kreiptis į patį RZA. Viename iš intervu hiphop žurnalui “The Source” 1994 metais, RZA atsakė į klausimą: kas paskatino surinkti 8 žmones kartu – į vieną komandą? “…Matai, 8 nygeriai, kurie prisijungė įrašinėjant singląProtect Ya Neck” – tai galingi mc, kurie su laiku taps mokytojais ir mokins savo mokinius… Shyheim – tai mano mokinys, aš jį ištraukiau iš sauskelnių ir daviau jam galimybę pasireikšti visame šitame hiphopo mėšle…Pavyzdžiui Pop Da Brown Hornet, KD The Down Low Wrecker – tai Ghostface Killah mokiniai…”. 1997 metais GP Wu išleido debiutinį albumą – “Don’t Go Against The Grain”, o 2000 metais grupės lyderis Pop Da Brown Hornet išleido savo solinį albumą – “The Undaground Emperor”. Kalbant apie grupę, ji labiausiai artima Shyheim’ui, negu pačiam WuTang Clan’ui. 1996 metais grupė pasirodė Shyheim albume – “The Lost Generation”.

Gravediggaz

Rzarector a.k.a. Rza (1997 metais paliko grupe) Tikrasis vardas : Robert Diggs

– The Undertaker a.k.a. Prince Paul (1995 metais paliko grupe) Tikrasis vardas : Paul Houston

Gatekeeper a.k.a. Fruitkwan. Tikrasis vardas : Alexander Hamilton

Grym Reaper a.k.a. Too Poetic, Poetic. R.I.P. Tikrasis vardas : Anthony Berkeley

Tam, kad gerai išaiškinti šios grupės istoriją, reikia nusikelti į senus laikus, o būtent į Stetasonic grupės laikotarpį į kurios sudėtį buvo įrašyti šie žmones: DJ Prince Paul, Daddy-O, Delite, DBC ir Fruitkwan (a.k.a. Fuquan). Stetasonic buvo nepakartojami, kaip idėjine, taip ir muzikine prasme. Jie vieni iš savo laikotarpio repo grupių panaudojusių gyvą muziką (sumaišius rap, rock, jazz stilius). Stetasonic archyve yra 3 albumai. 1990 metais Daddy-O nusprendė, kad grupė išsisėmė ir Stetasonic išsibarstė, po savo finalinio “Blood, Sweat And No Tears” albumo išleidimo. 1993 metais dideliais abarotais įsivažiuoja WuTang Clan, o grupės įkūrėjas ir pagrindinė galva RZA ieškojo b-side projektų ir netikėtai susidūrė su buvusiais Stetasonic nariais, kuriuos jis pažinojo nuo senesnių laikų. Taip praktiškai ir atsirado Gravediggaz. Debiutinis albumas “Six Feet Deep” buvo išleistas (arba “Niggamortis”, kaip jis buvo pavadintas Europoje) su singlais – “Diary Of A Madman”, “Nowhere To Run, Nowhere To Hide” ir “1-800 SuicideGee Street Records leible. Gravediggaz buvo kaip dinamitas repo scenoje ir daugelį ghetto sunų ir dukrų išmokino nieko nebijoti, ko jie nesupranta, taip pagimdydami “hard core” stilių (maišytas hard coregangsta-repas ir hevimetal). Tuo metu, kai Prince Paul’as pradėjo prodiusuoti kitus, išėjo iš klano ir 1996 metais išleido solinį albumą – “Psychoanalysis (What Is It?)”, o RZA neišlindo iš savo klano sienų, pasirodė gana įdomus projektas “Tricky vs. Gravediggaz – The Hell EP”, kuriame Tricky sumixsavo kai kuriuos Gravediggaz darbus. 1997 metais (iš kart po to, kai WuTang Clan pakratė visą repo scena savo super albumu “WuTang Forever”) Gravediggaz grįžo į didįjį žaidimą su savo antruoju disku – “The Pick, The Sickle  The Shovel”. Dėl kažkokių priežaščių Prince Paul’as atsisakė prodisuoti albumą ir apsiribojo tik “outro”. Kartu su tuo, katastrofiškai augo RZA reikšmė ir jo vaidmuo klane, kuris kartu su dviem kitai prodiuseriais WuElements: True Master ir 4th Disciple stovėjo už visų Gravediggaz kompozicijų iš jų sekančio albumo, kuris buvo įrašinėjamas dviejose studijose (Los Angel’e ir New York’e). 1997 metai buvo sunkus GravediggazRZA paliko projektą ir pasineria į darbą su Wu. Bet tuo Gravediggaz istorija nesibaigė, 2001 metais išeina naujas albumas – “Nightmare In A-Minor”, kurio įrašuose galima užtikti Poetic ir Fruitkwan. Praėjus kai kuriam laikui, 2001 metais, nuo vėžio mirė Poetic’as (R.I.P)

Jammie Sommers

Tikrasis vardas: T. Shivers

Mergina MC/dainininkė artimai surišta su RZA ir su “WuTang Records”. Galima išgirsti Ghostface Killah albume “Ironman”, kompozicijoje – “Wildflower”, “Bobby Did It” kompozicijoje iš RZA albumo – “As Bobby Digital (in stereo)”, paskutiniajame Shyheim albume – “Manchild”, kompozicijoje “Cease Fire (Wild Flower 2000)”, o taip ko gi paskutiniame RZA soliniame albume – “Digital Bullet”, “Break Bread” ir “Glocko Pop” kompozicijose.

John The Babtist

Tikrasis vardas: John Hitchman Jr.

Jis prodiusavo pora Killah Priest darbų iš albumo – “Heavy Mental”, taip ko gi keletą GZA kompozicijų iš albumo “Beneath The Surface”.
King Just
Jo saskaitoje vienas solinis albumas – “Mystics Of The God”, taip ko gi pasirodęs keliuose WuFam albumuose, kaip kviestinis atlikėjas. LP Popa Wu soliniame darbe – “You Are My Everything” ir “Three Amogo’s (It’s On)” kartu su Sic ir Method Man’u.

K.G.B. (Klik Ga Bow)

Knowledge (a.k.a. Ill Knob)

– Red (a.k.a. Raheem)

Dj Kin

Adriatic (grupe paliko)

Shios grupes relizu sarashas yra toks : 12” “Pick Up The Pace/Crack The Brew” 1993 metais, 1995 metaisBless Ya Life” , 1996 metaisYeah You/Heads On”, o1996 metais sekeRap Bashers/Missin You” albumas. 1999 metais K.G.B. pasirodė WuSyndicate kompiliacijoje – “Bust A Slug”. Raheem yra ir M.M.O. grupes narys.

Killah Priest (a.k.a. Masada)

Tikrasis vardas : Walter Reed

Sunz Of Man grupės narys, į kurią jį priėmė GZA. Killah Priest nuo 9-rių metų pradėjo domėtis repo muzika. O jau 14 metų jau tūrėjo kai kuriuos pasiekimus kaip mc. Įdomus priėjimas prie lyrikos ir sceninis įvaizdis padėjo jam tapti vienu iš geriausių WuFam poetų. Killah Priest sukūrė juodo mesijaus pavidalą, kuris gali pakeisti pasaulį geriasnia linkme. 1995 metais Priest prisidėjo įrašinėjant “B.I.B.L.E.” (Basic Instruction Before Livin Earth) kompozicija – tai buvo pirmasis ir rimtas jo pasirodymas viešai. Jo sąskaitoje keturi soliniai albumai: “Heavy Mental” (1998 metai), “View From Masada” (2000 metai), “Priesthood” (2001 metai) ir šiais metais išleistas “Forth He Shall Come” albumas. Sklinda kalbos, kad reperis paliko Sunz Of Man grupę ir užsiiminėja tik soliniu darbu bei Wu Tang kūryba.

Killarmy

– 9th Prince (a.k.a. North Star, Madman, Saddam) Tikrasis vardas : T. Hamlin

Islord. Tikrasis vardas : R. Stevenson

Beretta 9 (a.k.a. Born) S. Murray

Killa Sin Tikrasis vardas : J. Grant

– P.R. Terrorist (a.k.a. Dom PaChino, [P.R. – Puerto Rican]) Tikrasis vardas : D. DelValle

ShoGun Assassin (a.k.a. Shogun Assasson) Tikrasis vardas : J. Alexander

Killarmy yra pagrindinė Population Click flave’o dalis ir kartu su Sunz Of Man 1996 metais išleido singlą – “Camouflage Ninjas/Wake Up”, su kuriuo ir pradėjo augti jų karjeros mostai. Debiutinį savo albumą jie išleido 1997 metais ir jis vadinosi – “Silent Weapons For Quiet Wars”. Ši albumą prodiusavo 4th Disiple. Vėliau, po metų, pasirodė naujas darbas – “Dirty Weaponry”, kuris vėl buvo puikiai priimtas fanų, gal todėl, kad jį prodiusavo vel 4th Disiple. Ir štai praėjus trims metams, 2001 metais, Killarmy išleidžia savo trečiajį albumą – “Fear, Love  War”, kaip ir praejusiuose albumuose, daugelį kompozicijų prodiusavo – 4th Disciple. Šiam momentui 9th Prince, Killa Sin ir PR Terrorist dirba prie solinių albumų.

La The Darkman (a.k.a. Triple Darkness)

Tikrasis vardas : Lason Jackson

Solinis MC, artimai bendrauja su WuTang Clan ir WuFam’u. Debiutinė jo tema pirmą kartą buvo pastebėta kompiliacijoje DJ Muggs presentsSoul Assassins” (Chapter I), kompozicioje – “Devil In A Blue Dress”. 1998 metais buvo išleistas La The Darkman debiutinis albumas – “Heist Of The Century”. 1999 metais jis prisidėjo prie Ol’ Dirty Bastard’o antrojo albumo įrašymo – “Nigga Please”, kompozicijoje – “Gettin’ High”, taip ko gi parašė porą rhymų Inspectah Deck – “Uncontrolled Substance” ir Deadly Venoms – “Pretty Thugs” albumams. Galiu paminėti, kad La The Darkman įrašė kūrinį “Unbreakable”, kuriame priedainį atlieka pats Vanilla Ice.

Lady Raw

Dar viena mergina, įeinanti Population Click flave’o sudėtį. Pirmasis oficialus pasirodymas įvyko Popa Wu kompiliacijoje – “The Visions Of The 10th Chamber”, kompozicijose “I Ain’t Playin No More” ir “I Like To Ride It”.

Lin Brotherz

Cilvaringz (a.k.a. Ringz) Tikrasis vardas: T. Azzougarh

Moongod Allah (a.k.a. Philly J, Lil’JRow, Moon) Tikrasis vardas: J. Waterloo

Barrakjudah (a.k.a. Q, Origin) Tikrasis vardas: A. Desogus

Lin Brotherz – repo grupė iš Danijos, kurią 1994 metais įkūrė Barrakjudah’a. pakeitus kelis grupės pavadinimus, tokius kaip “Henchme” ir “Fourmation” buvo nuspresta palikti – The Lin Brotherz pavadinimą. Pagrininė idėja šios grupės buvo muzikos ir tekstų parašymas, kuris būtų panašus į senąją liniją, į patį pirmąjį WuTang Clan skambesį, kuris jiems ir atnešė sėkmę. 1999 metais grupė išleido pirmąjį promo-albumą – Ch’ing Dynasty EP. Jis išleistas mažu tiražu, o vėliau išvis buvo nuimtas nuo konvėjario, internetas tiesiog prikimštas šio albumo dainomis. 2001 metais Cilvaringz išleido solinį albumą, į kurio sudėti įėjo 17 instrumentalinių gabalų. Taip ko gi prisidėjo prie “Cousins” kompozicijos įrašymo iš RZA albumo – “Digital Bullet”. Iškart po šio albumo, Moongod Allah pristatė savo albumą – “Ten Tigers Of Kwantung”. Sekantis Lin Brotherz albumas – “Ch’ing Dynasty EP#2” ir Cilvaringz solinis darbas – “Deja Wu”.

Makeba Mooncycle

Shi mergina viena ish United Kingdom nariu, artimai surishta su Sunz Of Man, ji vyrensioji Prodigal Sunn sese. Makeba irashe po kol kas tik viena singla – “Ahhh!/High Plains Drifter”, o taip ko gi kelis undergroundinius gabalus : “Let Me See”, “Lunchroom Classics”. I viešumą išėjo įrašius Sunz Of Man hita – “We Can’t Be Touched”, prisidėjo įrašant Royal Fam medžiaga. Artimiausiu metu ruošiasi pradėti solinę karjerą.

Mike McDonald (a.k.a. Big Daddy)

Tai vienas žmonių, kuris ieško naujų atlikėjųWuTang Recordsįrašų studijai, nors dabar jis dirba “Ruthless Bastards” ir savo nuosavos kompanijos – “Blaquesmithsmenedžeriu. Praeityje Mike’as buvo būtent tas žmogus, kuris išleido promo singląProtect Ya Neckgatvėje. Jis taip ko gi padėjo Wu pasirašyti kontraktą su “Loud Records” ir atidarytiStreet Life Entertainment”.

M.M.O. (Money Makin Operation)

ItchyFingas (a.k.a. Big Sha)

Naisha

Pearl Handle

Triggnomm (a.k.a. Trigga)

Apie šią grupę žinoma labai mažai, galima sakyti beveik nieko. Jie išleidę debiutini mini relizą – “The Operation”, kurio sudėtyje keturi gabalai, kuriuos galima rasti internete, mp3.com saite ! Trigga prisidėjo prie “Bust A Slug” kompozicijos įrašymo debiutinio WuSyndicate albumo.

Mook

Tikrasis vardas: John Gibbons

Protect Ya Neck records” vadybininkas . Dabar – WuTang Records pagrindinė galva.
North Star

– Miko The Pharao

Christ Bearer

Šie du reperiai – pagrindinė sudedamoji Black Knights Of The North Star flave’o dalis. North Star pasirodė WuTang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm” (volume 1), kompozicijoje “Punishment” bei kopiliacijoje “The Sting”, kūrinio pavadinimas – “Crenshaw”. North Star kartu su RZA pristatė kompoziciją “4 Sho Sho”, kurią galima išgirstiGhost Dog: The Way Of Samurai” garso takelyje.

Omen (a.k.a. Lord Omen)

Tikrasi : D. Purkiss

Solinis reperis, pasirašė sutartį su “Plasma Records”. Šis atlikėjas artimai surištas su Gravediggaz. Aishku Omen’o debiutas ir įvyko Gravediggaz albume “The Pick, The Sickle and The Shovel”, kompozicijoje “Elimination Process”.

Popa Wu (a.k.a. The Executioner, Poppa Wu)

Ankščiau Popa Wu buvo United Kingdom narys, po to kai jis paliko komandą, pradėjo užsiiminėti prodiuserio darbu. “WuRevolutionintroWuTang Clan albumo – “WuTang Forever” lengvai atpažystamas jo balsas. Jis pats prodiusavo didžiąją dalį kompozicijų savo paties kompiliacijoje – “Visionz Of The 10th Chamber”. Vėliau, po to kai albumas buvo išpublikuotas internete, išleista kita versija šio albumo. Šį albumą galima vadinti raritetu. Jame pasižymėjo tokios komandos, kaip: Manchuz, Cuffie Crime Family, United Kingdom, WuTang Clan (Method Man, Ol’ Dirty Bastard), Zu Ninjaz, Brooklyn Zu: Lady Raw, Don Chulo, King Just, Sic ir La The Darkman. Taip ko gi prodiusavo tokias kompozicijas, kaip “Take It All”, “Love Me”, “Make This Money” ir “What’s Wrong Girl”.

Power (a.k.a. Power Cypher)

Tikrasis vardas: Oli Grant

Powervyresnysis Killa Sin brolisKillarmy. Pirmą kartą buvo pastebėtas video klipe kompozicijai “M.E.T.H.O.D. Man” – solinė Method Man’o tema iš debiutinio WuTang Clan albumo – “Enter The 36 Chambers”. Power yra beveik WuTang Clan albumų vygdomasis prodiuseris. Taip ko gi, kartu su RZA jie išvystė gerai pasaulyje žinomą brand’ąWuWear. 2000 metais Oli nusifilmavo “Black And White” filme, kuriame be jo pasirodė: Method Man, Raekwon, Inspectah Deck, Ghostface Killah, Masta Killa bei Sticky Fingaz (iš Onyx) ir Mike Tyson’as.

Remedy

Tikrasis vardas: R.Filler

Pirmasis ryškiausias MC ir prodiuseris įėjas į WuFam sudėtį. Jis išleido du singlus – “Seen It All / Everything Is Real” ir “Chant The Anthem” ( prie kurio prisidėjo Killarmy). Pimasis oficialus jo pasirodymas buvo WuTang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm” (volume 1) su kompozicija – “Never Again”. Po albumo išleidimo įrašė bendrą gabalą su Cappadonna – “Girlfriend”, kuris vėliau, 2001 metais, pasirodė Remedy albume – “The Genuine Article”, kurį išleido jam priklausantis leiblas – “Fifth Angel”. Albume galima rasti tiek senus tiek naujus kūrinius. Remedy pats prodiusavo šį savo solinį albumą išskyrus vieną kompoziciją, kuriai bytą sulipdė 4th Disciple.

Rhyme Recca

Šis reperis yra dalis Nexxt Level Click komandos, o taip ko gi įeina į American Cream Team ir į Cappadonn’os projektą African Killa Beez. Pirmą kartą Rhyme Recca pasirodė Cappadonna albume – “The Pillage”, vėliau sekė Raekwon’o albumas – “Immobilarity”. Rhyme Recca – vienas iš Cappadonn’os mokinių. Jo archyve yra porą solinių LP: “Blowin Up Spots”, “To My Lady” ir “Nothin Can Stop Me”.

RNS

Tikrasis vardas: A. Quinn

Puikus prodiuseris ir Dj’ėjus atsakingas už nepakartojamą WuTang Clan skambesį. Iki šios dienos RNS prodiusuoja daugelį Wu ir dar didsnę dalį WuFam kūrinių. Būtent šis žmogus išmokė RZA daryti teisngai bytą.

Rose Family (a.k.a. Rose Cartel)

Black Rose

Monarey

Nicky Bomb

Corleone

Holiday

– Mista Go

Jie, kaip ir daugelis kitų, įeina į United Kingdom group sudėtį, į kurią įeeina nesuskaičiuojamas skaičius grupių ir grupelių. Išleido ‘vinilo pavadinimu albumą “Beaches and Cream/Hah”.

Royal Fam

Timbo King (a.k.a. King Tymel, Timbuktu) Tikrasis vardas : Timothy Drayton

– Dark Ages (a.k.a. Darkman)

Mighty Jarret (a.k.a. Malachi)

– Popa Wu (a.k.a. Executioner

– Y-Kim The Ill Figure : Ernest Aye

– Q-Base (a.k.a. The Royal Visar)

Stoneface

Po keletos nesutarimų ir netaikos šios grupės sudėtis pasikeitė. Šiai dienai Royal Fam grupę pristato šie žmonės: Timbo King ir Dreddy Kruger. Iki pirmojo savo albumo išleidimo jie įrašė tokias kompozicijas: “Summin Gotz To Give”, “I Declare War”, “Hard World”, “Since When”, “La Saga” (kartu su IAM, Dreddy Kruger and Prodigal Son). Pirmą kartą pristatyti publikai ši komanda buvo WuTang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm” (volume 1), su kompozicija – “The Legacy”. Kalbama, kad albumas “Dark Castle” buvo jau pabaigtas, tačiau dėl nesutarimų su leiblu, jo nebuvo nutarta išleisti. Tačiau po to, 1998 metais, buvo išleistas albumas – “Yesterday, Today, Iz Tomorrow”, kuris buvo pardavinėjamas mažu tiražu Vokietijoje ir Niderlanduose. Albume galima rasti tiek seną tiek naują grupės muzikinę medžiagą: “Army Brickaid”, “Summin Gotz To Give”, “Hidden Chamber”, “ACID” ir “Musical Chairs”. O Timbo King nusifilmavo filme – “Soul In The Hole” (kartu su kitais Wu AllStars).

Ruthless Bastards

Šią grupę sudaro 5 Mc. Ją įkūrė du žmonės: Infrared ir Blizzard. Vėliau prie jų prisijungė dar trys: Sha Gotti (a.k.a. Valentino The Last Don) , Truck ir Apocalips. Pirmą kartą jie išlindo į šviesą WuTang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm” (volume 1), su kompozicija – “Bastards”, kurią taip pat galima aptiktisingle – “Murder We Wrote/Ruthless Bastards”. Apie šią grupę žinoma labai nedaug. Žinoma, kad Ruthless Bastards įrašė dvi kompozicijas: “The Authentic” (kartu su Inspectah Deck) ir “Mysery, Pain And Hunger”.

Russ Prez

Tikrasis vardas: Russel Pressley

Jis prodiuseriu SR (Strom  Russ) komandos narys, taip ko gi kartu su Storm’u prodiuojaProtect Ya Neck Recordsleible. Jis prodiusavo keleta Killarmy ir Hot Butter kompiliacijos kompoziciju.

Shabazz The Disciple (a.k.a. The Fifth Arch Angel, Scientific Shabazz )

Tikrasis vardas: D. Collins

Shabazz The Disciple – labai populerus WuTang šeimynėlės narys iš Bruklino, pastoviai pasirodo Gravediggaz ir Sunz Of Man darbuose. Jo sąskaitoje keturi singlai: “Death Be The Penalty” (12” Penalty 1995 metai), “Crime Saga / Consious Of Sin” (12” Penalty 1996 metai), “Street Parables / Organized Rime Pr. II” (12” Gods Work 1997 metai), “The Lamb’s Blood” (12” Gods Work 1998 metai) ir vienas albumas (istorija šio albumo pavadinimą slepia).

Shaolin Soldiers

Star

Profes

LethaFace

Baby Pa

Daddy-O

Papa Ron

Kol kas šis projektas neturi soliniu relizu, bet šios grupės narius galima pastebeti Wu ir kitų WuFam narių albumuose. Na, pavyzdžiui Star’as pasirodė Method Man’o albume – “Tical 2000: Judgement Day”.

Shyheim (a.k.a. Rugged Child)

Tikrasis vardas : Shyheim Franklin

Shyheim WuTang įrašuose pasirodė labai anksti, uo metu jam buvo vos 13 metų, dabar jo saskaitoje 3x soliniai albumai: “The Rugged Child”, išleistas 1994 metai, “The Lost Generation”, išleistas 1996 metai, prodiuseris kurių buvo RZA bei paskutinis šiai dienai albumas – “Manchild” , išleistas 1999 metai. Shyheim kontaktuoja kaip ir su WuTang, taip ir su GP Wu.

Solomon’s Child (a.k.a. Killa Bamz)

Solo artistas, kuris prisidėjo prie debiutinio Cappadonna albumo – “The Pillage”. Solomon’s Child neseniai pasikeitė savo psiaudonimą, iš seniau jį galima užtikti Killa Bamz vardu (butent šiuo psiaudonimu jis ir pasirodė Cappa debiutiniame albume). Solomon jau įrašė savo debiutinį albumą – “King Of New York”. Reperis taip ko gi buvo svečias pirmajame Remedy albume – “The Genuine Article”, kūriuose: “The Ambush” ir “Calm But Deadly”.

Spark 950

Tikrasis vardas: Michael Moore

1994 metais kartu su Timbo King’u išleido bendrą albumą – “United We Slam“.

Storm

Tikrasis vardas: Norman Bell

Jis pagrindinė S&R (Storm and Russ) prodiuserių dalis. Taip ko gi pagrininis K.G.B., Deadly Venoms ir kitų grupių prodiuseris, pasirašęs sutartį ” Protect Ya Neck Recordsleiblu.

Street Life (a.k.a. Street Thug)

Tikrasis vardas: P.Charles

Street Life – vienas ish jaunų reperių, balsas kurio galima labai dažnai išgirsti įvairiuose klano albumuose. Tai WuFam mc, kuris tapo progresuojančiu Method Man’o mokiniu. Pirmą kartą Streetlife galima buvo išgirsti debiutiniame 1994 metų Method Man’o albume – “Tical“, kompozicijoje “Mr. Sandman“, prisidejo prie RZA, Inspectah Deck ir Carlton Fisk. Vėliau sekė Ghostface Killah albumas “Ironman“, pasižymėjo “Box In Hand” kompozicijoje. Kartu su Inspectah Deck ir U-God įrašė bendrą darbą “Semi Automatic: Full Rap Metal Jacket“, kuris vėliau tapo garso takelyje “High School High” filmui ir įėjo į WuChronicles (Chapter I) kompiliaciją. Galima buvo pastebėti 2x kompozicijose multiplatininiame WuTang Clan albume “Forever” (2cd): “Hellz Wind Staff” ir “Deadly Melody” ir dar dvejuose kūriniuose “S.O.S” (kartu su Inspectah Deck) ir “Execute Them” (kartu su Raekwon, Inspectah Deck, Masta Killa) rinkinyje – WuTang Killa Bees “The Swarm“. 1998 metais pasirodė vos ne visuose Method Man’o albumo “Tical 2000: Judgement Day” kompozicijose, o 1999 metais buvo svečias Inspectah Deck albume – “Uncontrolled Substance“: “9th Chamber“, “The Grand Prix” ir “The Cause” kompozicijose.

Suga Bang Bang

Solinis vokalistas, buvo pastebėtas nuo garsio takelio – “Ghost Dog: The Way Of Samurai“, kompozicijoje – “Don’t Test / Wu Stallion“.

Sunz Of Man

1995 metais Supreme ir Donald Midgette kartu sukurė grupę, į kurią įėjo: Hell Razah, Zodiac Killa, Prodigal Son ir Killah Priest. Tokioje sudėtyje jie “Red Hookleible iškepė keletą undergoundinių gabalų ir atnešė juos RZA perklausai. Jis pasirašė kontraktą ir su Sunz Of Man grupe susiejo savo tolimesnę muzikinę karjerą. Įrašinėjant naujas kompozicijas prie jų prisijungė Shabazz The Disciple, 62nd Assassin (a.k.a. 60 Second Assassin) ir Dreddy Kruger. Šiai dienai oficiali grupės sudėtis yra tokia: Hell Razah, Killah Priest, 62nd Assassin (a.k.a. 60 Second Assassin) ir Prodigal Son. Tokia sudėtimi jie 1998 metais isšleido savo debiutinį albumą – “The Last Shall Be First“, į kurio track listą įėjo sena ir nauja grupės muzikinė medžiagą. Po metų išeina sekantis albumas – “The First Testament” Red Hook leible.Albumą prodiusavo: Supreme, 4th Disciple, Pedro ir Y-Kim The Illfigure. Hell Razah 2001 metais išleido solinį albumą “When All Hell Brakes Loose“, “Echo Internationalleible.

Supreme (a.k.a. Supreme Court)

Tikrasis vardas : Alaric Wilder

Sunz of Man įkūrėjas ir jų prodiuseris. Jis prodiusavo: “No Love Without Money” ir daugelį kitų Sunz of Man dalykelių. Taip ko gi Supreme turi savo nuosavą įrašų studiją “Supreme Court“, kurioje jis prodiusuoja Wu ir WuFam’o grupes. Paskutiniais duomenimis jis jau nepriklauso WuFam’ui.

Tekitha

Tikrasis vardas : Tekitha Washington

Viena iš pagrindinių WuTang Clan vokalisčių, kuri atliko daug partijų WuTang Clan ir WuFam kompozicijose. Prisidėjo prie tokių singlų kaip: “Impossible” (WuTang), “Black Boy“. (Cappadonna), “One Step” (Killah Priest), “Soul In The Hole” (WuAll Starz) ir daugelio kitu. Įrašiusi ir solinių temų: “Second Coming” iš WuTang Clan albumo “Forever“, “Sweeter Love” “Conscience“, “Mother Earth” prie kurio savo rankas prikišo Armand van Helden – tai šokių muzikos gabalas.

The Force MD’s

Jesse

Trisco

Khalil

Stevie D

Grupę prižiūri Ghostface Killa. Jie prisidėjo prie “The Soul Controller” kompozicijos įrašymo Ghost’o – “Ironman” albumui.

The Massive

Gupė pasirašiusi kontraktą su Džon’oMukaGibbson’o – “Protect Ya Neck Recordsleiblu. 1998 metais sujungė bendras pajėgas su leiblui priklausančiais Venom, MMD, Dennay Riley atlikėjais ir įrašė bendrą kompiliaciją – “Hot Butter: A New Chamber“.

T.M.F.

Tau grupė, kurią suformavo Ghostface Killah. Komandos susidėtis 3x žmonės: Big Trife (a.k.a. Tariff), No Smiles ir Prime Life. Pirmą kartą pasirodė Ghostface Killah – “Supreme Clientele” ir Shyheim albume “Manchild“.

Trebag (a.k.a. Trey Bag)

Tikrasis vardas : T.Smith

Trebag prisidėjo (tiklsiau buvo pakviestas pagalbon) įrašinėjant Sunz of Man albumelį – “The Last Shall Be First“. Jo sąskaitoje vienas solinis singlas – “Lock It Up/Could It Be”.

True Master

Tikrasis vardas: Derek Harris

Buvo labai artimas Gang Starr’am, jis prodiusavo ir pasirodė poroje temų Guru albume – “Ill kid Compilation“, pvz.: “Who’s The Truest” kompozicijoje. Vėliau dirbo su WuTang tokiose kompozicijose, kaip “Flaming Swords” ir “Collaboration ’98” (Sunz Of Man), “One Step” ir “If You Don’t Know” (Killah Priest), “Heaterz“, “The M.G.M.” (WuTang), ir dar porą dalykelių Cilvaringz albumui. True Master taip ko gi turi savo nuosavą leibląPersia Legacy. Šių metų įrašinėja savo solinį albumą.

Uncle Pete

Uncle Pete savo darbais panašus į Popa Wu. Jis padėjo WuTang iškilti ir padeda iki šios dienos. Jį galima išgirsti Wu albume – “WuTang Forever“, dainoje – Intro – “Wu Revolution“.

United Kingdom

Šiam flave’ui priklauso: Sunz of Man, Killarmy, Royal Fam, Makeba Mooncycle, Black Lotus, C.O.I.N.S., Black Rose Fam, Brooklyn Zu, Poppa Wu, Lil’ Free, Shacronz

Šis flave’as geriau visiems žinomas Population Click pavadinimu. Pirmieji iš šios grupiruotės albumą išleido Killarmy – “Silent Weapons For Quiet Wars“.

Wise (a.k.a. Wise God Allah, Wise The Civilized)

Tikrasis vardas : Grier Allen Montgomery. R.I.P.

Šis žmogus buvo Killarmy vadybininkas bei vienas iš “WuTang Intertainment” valdybos narių. Wise’as mirė 1997 metais nuo šautinių žaizdų, jo amzhius – 27 metai. (R. I. P)

WuSyndicate

Myalansky

Joe Mafia

Napolean

Pirmieji šios grupės medžiaga buvo pristatyta WuTang Killa Bees kompiliacijoje – “The Swarm“, gabale – “Where Was Heaven“, kitas darbas – “Latunza Hit” pasirodė albume “WuChronicles” (Chapter I). Šitos dvi kompozicijos taip ko gi įėjo į debiutinį WUSyndicate albumą, kuris dienos šviesą išvydo 1999 metais. Pagrindinis albumo prodiuseris buvo RZA su savo komanda: DJ Devastator, E The Dred, Tate ir Allah Mathematics. Albume savo partijas atliko 12 O’Clock ir M.M.O. (Money Makin’ Operations)

Zodiac Killa (a.k.a. Holy Ghost)

Šis reperis pirmą nesėkmę patyrę dar savo muzikinės karjeros pradžioje. Pradėjo kartu su Sunz of Man, tačiau greitai buvo pakeistas į 60 Second Assassin’. Jį pakeitė prieš pat debiutinio albumo pasirodymą ir buvo pasodintas ant atsarginių suolelio. Jį galima išgirsti senuose Sunz of Man kompozicijose, tokiose kaip “Mental Combat pt. 1″, “Mental Combat pt. 2″, “Lulla Bye” ir “Living Hell“. Nusivylęs nekokia pradžia, išėjo iš didžiojo žaidimo.

Zu Manchuz (a.k.a. The Manchuz)

Spiritual Assasin (a.k.a. T. Gibbz)

Drunken Dragon (a.k.a. Malik)

Face (a.k.a. Babyface Finster)

War

Manley Musa

– Delta Number One

Zu ManchuzBrooklin Zu divizijonas. Jų sąskaitoje: bendras gabalas su Lord Buddah MonkGots Like Come On Thru’” jo paties single – “Nitemare On Zu Street“, vėliau sekė Popa Wu

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close