AlbumaiNaujienos

YGA liko YGA – „XIII priežasčių“ [ YGA / PRIOR musica. ; 2015] albumo apžvalga

yga 12 priezasciu albumasDebiutinis vieno Lietuvos Hip Hopo veteranų albumas. Na bent jau taip šis albumas yra pristatomas. Bet vienaip ar kitaip Yga tikrai nėra debiutantas. Tiesiog Yga po daugiau nei dešimties metų darbo su įvairiom grupėm ir projektais, nusprendė įrašyti savo pirmajį solinį albumą. Bet šitame albume, žinoma, sutinkame ir nemažai kolaboracijų. Kadangi draugų rate nemažai reperių – bendri kūriniai, matomai, yra neišvengiami.

Nuo pirmų kūrinių Yga parodė, kad nutarė pagreitinti savo įprastą techniką. Kaip taisyklė: visi nori pradėti savo albumus nuo BOOM! Tačiau jeigu visas albumas bus būtent toks – nesu tikras, kad man patiks. Man tikrai patiko, ką Yga darė Da Manifest laikais, nors karts nuo karto paberdavau ir konstruktyvios kritikos. Taip pat patiko darbai ir su Broo, ir su Pushu, bet solinio albumo pradžia kolkas nedžiugina. Net nusprendžiau išsitraukti lankstinuką su tekstais, kad būtų lengviau sekti, ką jis repuoja. Pasidarė kiek aiškiau, tik Ygos vietoj maketuotojui antausį duočiau, nes jei yra sudėti tekstai, būtų šaunu juos galėti perskaityti, nes vietomis baltos mažos raidės tiesiog paskęsta lankstinuko fone. Dvi geros mintys sudėti geras nuotraukas ir tekstus tapo nepraktiškomis dėl, matomai, maketuotojo laiko stokos arba neatidairumo.

Laimei, beklausant albumo toliau, įspūdis, susidaręs po pirmųjų kūrinių, ištirpo. Yga tęsė greito repavimo manierą, tačiau technika stabilizavosi, viskas tapo suprantama ir jausmas, kad jam pačiam nepatinka instrumentalas – dingo. Ir taip jis dar kartą parodė, kad jis yra stiprus, techniškas ir laisvai laviruojantis tarp kelių stilių MC.

Kiek girdžiu, Yga bendradarbiavo su įvairia hip-hopo muzikos kūrėjų kompanija, kurių ReWritable, senas pažįstamas Pushaz, A Beatz, veteranas Donciavas, Omertos atradimas FRGMNTS, Lilo bendražygis Innomine, saulės miesto siela Broo bei naujanų legenda Kshysiakas. Galima sakyti, kolektyvas iš Hip Hopo apdovanojimų nominacijos! Gal taip gavosi, nes įrašinėjo albumą ilgai, o gal tiesiog Yga nutarė parodyti savo įvairumą ir skirtingus savo, kaip atlikėjo, atspalvius. Nes, manau, kad visi girdėję šį albumą, sutiks, kad stilių įvairovė yra plati – kiekvienas nesunkiai gali rasti sau patinkantį kūrinį. Albumas susilaukė daug įvairių komentarų ir nuomonių, kurios, manau, padės Ygai suprasti ir apsispręsti, kokia kūrybine linkme toliau judėti. Asmeniškai, aš atsisakyčiau senos romantikos, nors suprantama, kad juose yra įdėta daug širdies, taip pat, tokio pobūdžio kaip su Kastetu, bet palikčiau tokius kaip su Damany ir Pushu, dar pridėčiau bendrų su Broo. Vienaip ar kitaip prie viso to, ką Yga ir beatmaker‘iai padarė, labai džiaugiuosi, kad prie visko prisidėjo ir DJ Swix, tai buvo tikrai geras sprendimas, nes jo vertė šiame albume tikrai jaučiasi. Aš visą laiką skatinu mūsų grupes ir atlikėjus nepamiršti šio Hip Hopo elemento, nes jis kiekvieną albumą pagardina, kaip vietoj ir laiku panaudotas prieskonis. Tai sustiprina malonumą klausant albumo.

Albumo temos – be siurprizų. Yga nepuolė paskui madas, atsisakė kitų žmonių gyvenimų perkėlimo į savo lyrikas. Albumas kiek aš galiu spręsti atspindi Ygos pomėgius ir jo gyvenimą, mąstymą ir rūpesčius. Nors yra ir vienas kitas šabloninis kūrinys. O ypač kūrinys su Kastetu… Idėja lyg ir gera, bet moteriškė Kasteto balsu nekabina bei iškrenta iš konteksto. Bet čia mano subjektyvi nuomonė. Mano akimis Yga iš tikrųjų pratęsė temas, kurias yra pradėjęs savo senesnėje kūryboje, tik pridėjas šių dienų nuotaikas. Kai kurie gabalai man labai patinka ir aš galiu juos klausyti ant repeat‘o, o kai kurie, kaip reklama per televizoriu – einu per juos darytis arbatos.

Susumuojant – Yga išliko Yga. Stiprus darbas, keletas eksperimentų. Manau, jis puikiai pats supranta, kas jam pavyko, o kas nelabai, bet vienaip ar kitaip progresas jaučiasi.

Muzikinė pusė gan eklektiška ir didesnė albumo dalis kabinas ir man asmeniškai net labai patiko. Tokį Yga norėčiau girdėti ir kitame jo darbe. DJ Swix dalyvavimas – riebus pliusas. Albumo temos gan standartinės, bet tai yra tam tikras Ygos bruožas, nors, mano galva, kai kurių kūrinių galėjo albume ir nebūti.

Bendras vaizdas tikrai geras, neskaitant tam tikrų niuansų. Ir Yga dar kartą įrodo esąs vienu stipriausių lietuviško repo atlikėjų. Parako jis tikrai turi ir tikiuosi jo užteks dar ilgam. Be to, panašu, kad jis rado aukso vidurį tarp šeimos, darbų ir muzikos.

Dalį albumo galite legaliai paklausyti ir įvertinti PAKARTOT.LT muzikos archyve.
Taip pat visas Ygos naujienas rasite –> FB.

Žymos

Susiję

One Comment

  1. ksatetas aplamai dar alchemijoj geras buvo o kas seke po alchemijos tai tarsi zingsnis zemyn, tiek isvien, tiek dogma tiek revoliucijos garso takelis, nors yra kelios isimtys
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close