AlbumaiNaujienos

Žalias ir nuoširdus – ORION ir 3CNB  albumo “Esmė” apžvalga [Orion; 2019]

Pasinėrę į savo darbus ir šeimynines problemas hip-hop.lt, kurį laiką tarsi ir primiršo, kad šio puslapio pagrindinė misija jau daugybę metų yra pristatinėti Lietuvos hiphopą interneto platybėse. Taigi mes pasitarėm ir nutarėm, kad reiktų sugrįžti link savo šaknų, ypač, kad mes išties turim prie ko… Taigi laikas bandyti pagauti nors dalį galų. Pradėsime nuo Orion ir 3CNB bendro albumo “Esmė”… kaip tokį mes jį jau buvom trumpai pristatę, apie jį buvo kalbėta ir mūsų radijo laidoje, tad kas norėjo jau tikrai turi jį savo playliste arba netgi apsirūpino CD versija. Pirmyn!

Naujesnei hiphopo kartai, manau Oriono vardas turėtų būti visai negirdėtas. Senesnė karta manau jau gal net irgi dalis spėjo primiršti. Kai tik pasirodė jo albumas, asmeniškai tik prisiminiau, kad jo vardas lygtai buvo IAL išleistam rinkiny, nors balsas skambėjo labai girdėtai.

Kas dėl 3CNB, čia kitokia istorija, nors aišku kažkiek panašumų su Orion, tame irgi yra. 3CNB man buvo žinomas, kaip gang eras beatų pynėjas, gan gerai žaidžiantis klasikinio boombapo ribose. Žinojau, kad jis reziduoja kažkur UK, kaip ir visa eilė kitų mūsų hiphopo vardų… Kas buvo iki jo išvykimo, sorry nežinau. 2016-tais 3CNB paleido į interneto platybes “Dilla Thanks”, kuris kaip manau supratot iš pavadinimo buvo pilnai skirtas vienai iš hiphopo legendų, amžinatilsi J Dillai. Albumas gavosi ant tiek smagus, kad 3CNB netgi parūpino jam CD formatą, kuris patapo savita vizitine kortele, kurios dėka jam pavyko atidaryti ne vienas duris. Po poros metų, jeigu neklystu, buvo padarytas netgi antras albumo tiražas, kad patenkinti visų norinčių pageidavimus. Mhh… klausimas buvo, o kas gi toliau…

Du visai skirtingi žmonės, toli nuo gimto krašto, sprendžiantys savo problemas, gyvenantys savo labai skirtingus gyvenimus. Tiesą sakant net nesu tikras ar jie buvo pažįstami iki to, bet jų meilė muzikai, pagarba hiphopui… galų gale suvedė juos.

Jau po pirmos albumo perklausos daug supratau ir sužinojau. Orion išties daug vietos skyrė savo gyvenimui… Beklausydami kūrinio “Istorija” sužinom apie jo draugystės su hiphopo pradžią, draugus, gimtą kiemą Pašiluose, pirmus bandymus repuoti, pirmą albumą, vėliau antrą paskendusį kažkur laike, apie jo išvykimą gyventi į užsienį. Retas MC dabar ant tiek atvirai ir aiškiai kalba apie savo gyvenimą, pagarba Orionui už tai.

Krenta į ausį ir tai kaip jis repuoja, kaip jis dėlioja savo rhaimus. Negalima sakyti, kad jis yra kažkoks super duper MC, bet jis sugebėjo padaryti iš savo minusų savo savitą ir atpažįstamą stilių. Jo rhaimai unikalus kokteilis su rusų ir anglu kalbos priemaišom, tai primena, kaip mes kalbėjom 2000-jų pradžioje savo gatvėse, tai primena senus JBC albumas… tai ant tiek Vilnius, kad manau dalis viso to “naujai” kartai arba kitų miestų klausytojams bus per svetima. Vietomis jis tarsi kapoja savo rhaimus, tarsi ne į ritmą, tarsi nepataikydamas, bet galų gale išeina labai ramiai ir linksmai iš padėties. Stiprus Lietuviškosios senos mokyklos repavimo prieskonis. Ir būtent dėl to Orion balsas, jo repavimo maniera užsifiksuoja, ir iškylą į paviršių netgi po tiek metų. Taip bus ir manau yra tų, kuriems tai ką Orion daro nepatiks, nes jis netelpa į dabartinius rėmus, jis kitoks, jis kitaip supranta repavimą ir tekstų rašymą, bet gal būtent tai ir yra jo pagrindinis pliusas bei išskirtinumas.

Manau teisingas sprendimas, buvo sujungti savo jėgas su 3CNB ir tai, ką jie daro labai gerai limpa. Nesu tikras, kaip vyko įrašų darbas, bet panašu, kad kartais Orion turėjo gerą tekstą, su kuriuo senokai dirbo, į kurį įdėjo daug savo širdies, tada tiesiog prie jo parinkdavo muzikinę dalį. Kartais panašu, kad buvo atvirkščiai,“ šitas gabalas toks chill …gal padarom šmotą apie chill“, bet galų gale bendras vaisius gavosi neblogas. Taip yra vietos, kur gal galima buvo parinkti kitokį instrumą, ar vietos, kur netgi su Oriono repavimo maniera, galima buvo užsukti sklandžiau… bet, kaip jau ir sakiau – galutinis rezultatas gavosi netgi smagus. Tai nėra vienos perklausos albumas, jo galima klausyti dar ir dar.

Pas mus dabar visi mėgsta įrašinėti dainas apie meilę, arba supinti viską taip, kad prie albumo reikia paaiškinimų knygos. Mes ant tiek dažnai klonuojam patys save arba, tai kas mums patinka, kad pamirštam, kad savo laiku hiphopas buvo būtent toks, žalias, nuoširdus, muzika gimusi gatvėse, mūsų draugų rate… Ir Orion su 3CNB mano manymu yra puikus to “tikro” hiphopo atstovai… Kuriuo mes taip nostalgiškai žavimės ir mėgstam, kurį mes spėjom pamiršti pasinėrę į dabartinės HH kultūros vandenyną…

Pagarba… ir labai noriu tikėti, kad “Esmė” buvo tik bendradarbiavimo pradžia!

Žymos

Susiję

Close